A padlizsánnal bajban vagyok, ugyanis a grillezett, a töltött és a krém verziónál kimerülnek az ölteteim. Ezért nézelődtem nosaltyn ihlet gyanánt és összedobtam valamit :) Gyors, egyszerű és aki nem eszik húst annak is tökéletes.
Hozzávalók:
-padlizsán
-paradicsom
-hagyma
-sajt
-olaj
-fűszerek (tetszés szerint, én imádom a különféle keverékeket, amiket boltban kapni, így erre is olyat raktam plusz a paradicsomok tetejére egy kis oregánót)
A padlizsánt kb. ujjnyi vastagságú karikákra vágtam, befűszereztem és hagytam állni 15-20 percet, hogy kis levet eresszenek és puhuljanak. Utána kevés olajon átsütöttem mindkét oldalukat. Kiolajozott (fűszert is szórtam oda is) tepsibe raktam aztán őket. A padlizsánra felkarikázott hagyma, paradicsom és egy kis oregánó került. Így sütöttem kicsit őket a sütőben (200 fokon), hogy a hagyma megpiruljon, majd reszelt sajt rá és úgy tovább még kb. 10 percet, hogy a sajt szépen rásüljön. És voálá, ennyi!:D
Szeretitek a padlizsánt? Tudtok jó receptet?:)
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Recept. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Recept. Összes bejegyzés megjelenítése
2012. szeptember 18., kedd
2012. május 16., szerda
Vacsora ötlet - Tonhalkrémes pirítós
Gyorsan el lehet készíteni, viszont annál finomabb, legalábbis én imádom:)
Hozzávalók:
Tonhal konzerv
Lilahagyma
Só
Bors
Vaj
Kenyér
Elkészítés: Egy kis tálba rakjuk a tonhalat. Olyat szoktam venni ami kis darabos eleve, de ha nem ilyen akkor villával szét kell nyomkodni. Valamint ha túl sok olajban van, akkor le kell szűrni.
Megsózom, borsozom ízlés szerint. Majd az apró darabokra vágott lilahagymát hozzárakom. Vajat adok hozzá és villával nyomkodom, amíg kenhető állaga lesz.
A kenyeret megpirítom és rárakom a fincsi tonhalas cuccot, voálá :D
Szeretitek a tonhalat? Van valami hasonló receptötletetek?:)
Hozzávalók:
Tonhal konzerv
Lilahagyma
Só
Bors
Vaj
Kenyér
Elkészítés: Egy kis tálba rakjuk a tonhalat. Olyat szoktam venni ami kis darabos eleve, de ha nem ilyen akkor villával szét kell nyomkodni. Valamint ha túl sok olajban van, akkor le kell szűrni.
Megsózom, borsozom ízlés szerint. Majd az apró darabokra vágott lilahagymát hozzárakom. Vajat adok hozzá és villával nyomkodom, amíg kenhető állaga lesz.
A kenyeret megpirítom és rárakom a fincsi tonhalas cuccot, voálá :D
Szeretitek a tonhalat? Van valami hasonló receptötletetek?:)
2012. április 4., szerda
Ötlet vacsorára - Amerikai káposztasaláta & fűszeres csirkeszárnyak
Régebben sajnos a vacsora fogalma nálam legtöbbször kimerült abban, hogy szendvics, melegszendvics, pizza ilyesmik. Az elmúlt kb. 3 évben változtattam ezen és próbálok változatosabban étkezni vacsorára (is). Régóta szerettem volna a KFC-s káposztasalátához hasonlót összedobni. Pont volt itthon káposztás salátakeverék (eisberg vitamin mix), úgyhogy én abból csináltam. A receptet innen néztem, de a tárkonyt kihagytam belőle, valamint eléggé random mennyiségeket raktam bele, de nagyon finom lett. Hozzá pedig egyszerűen befűszereztem pár csirkeszárnyat és ropogósra sütöttem:)
2012. március 26., hétfő
Töltött cukkini recept
Az elmúlt pár évben nagyon megszerettem a cukkinit, ez az egyik kedvenc receptem, ma pont ezt csináltam, gondoltam megosztom veletek is:)
Hozzávalók:
Cukkini(k)
Sonka/tarja, általában vegyesen
Vöröshagyma és fokhagyma (krém)
Fűszerek ízlés szerint (bors, pirospaprika)
Tejföl
Kapor (ízlés szerint)
Pontos mennyiségeket azért nem írtam, mert attól függ hány cukkinit csinálunk meg. Most például 3 kisebb cukkinihez kb. 20 dkg tarját daráltam le, a fűszerezés meg ízlés szerint, a tejfölt meg random, látni fogjátok mennyi kell:)
Elkészítés:
Meghámozom a cukkini(ke)t, majd megmosom és kettévágom. A belsejét egy kiskanállal ki kell kaparni és lereszelni, mert majd később kelleni fog.
Egy sütőpapírral bélelt tepsibe kis olajat öntök és belerakom a cukkini(ke)t. A sonkát ledarálom, hagymát (hagymakrémet és fokhagymakrémet szoktam), fűszereket hozzáadom és tejföllel összekeverem. Annyi tejföl kell, hogy összeálljon, de ne legyen folyós. Anyukám néha egy kis félkész rizst is szokott belerakni, én azt nem annyira szeretem. A kivájt cukkini(k)be rakom a sonkás tölteléket és berakom sütni előmelegített 200 fokra. Addig sütöm, amíg a cukkini megpuhul és a sonkán látszik, hogy megsült.
A lereszelt cukkinit összekeverem tejföllel (ízlés szerint fűszerrel és kaporral) és leöntöm vele a cukkinit és úgy sütöm tovább, ameddig rá nem sül.
Elég egyszerű, gyors recept és nagyon finom:)
Szeretitek a cukkinit? Van kedvenc receptetek?
Hozzávalók:
Cukkini(k)
Sonka/tarja, általában vegyesen
Vöröshagyma és fokhagyma (krém)
Fűszerek ízlés szerint (bors, pirospaprika)
Tejföl
Kapor (ízlés szerint)
Pontos mennyiségeket azért nem írtam, mert attól függ hány cukkinit csinálunk meg. Most például 3 kisebb cukkinihez kb. 20 dkg tarját daráltam le, a fűszerezés meg ízlés szerint, a tejfölt meg random, látni fogjátok mennyi kell:)
Elkészítés:
Meghámozom a cukkini(ke)t, majd megmosom és kettévágom. A belsejét egy kiskanállal ki kell kaparni és lereszelni, mert majd később kelleni fog.
Egy sütőpapírral bélelt tepsibe kis olajat öntök és belerakom a cukkini(ke)t. A sonkát ledarálom, hagymát (hagymakrémet és fokhagymakrémet szoktam), fűszereket hozzáadom és tejföllel összekeverem. Annyi tejföl kell, hogy összeálljon, de ne legyen folyós. Anyukám néha egy kis félkész rizst is szokott belerakni, én azt nem annyira szeretem. A kivájt cukkini(k)be rakom a sonkás tölteléket és berakom sütni előmelegített 200 fokra. Addig sütöm, amíg a cukkini megpuhul és a sonkán látszik, hogy megsült.
A lereszelt cukkinit összekeverem tejföllel (ízlés szerint fűszerrel és kaporral) és leöntöm vele a cukkinit és úgy sütöm tovább, ameddig rá nem sül.
Elég egyszerű, gyors recept és nagyon finom:)
Szeretitek a cukkinit? Van kedvenc receptetek?
2011. december 15., csütörtök
Kedvenc ( karácsonyi ) receptek
Sajnos saját képekkel most nem szolgálhatok, mert sikerült elkevernem valahova a tavalyi képeket, viszont többen azt jeleztétek, hogy így is érdekelnek receptek, ezért gondoltam megírom a bejegyzést. És kerestem hozzávetőleges képeket, google a barátom :D
Több évig rántott süllő és rántott pulyka volt a karácsonyi menü, de aztán ( szerencsére ) újítottunk, most a két kedvencemet fogom leírni :) Az első halétel, hagyományosan Rác(z) pontyként szokták elkészíteni, de mi általában harcsából csináljuk, az kedveltebb a családban.
Hozzávalók: ( mennyiséget azért nem írok, mert teljes mértékben attól függ, hogy ki mennyit szeretne, mi általában 3 nagyobb harcsa szeletet szoktunk megcsinálni, zöldséget meg random, amennyit jónak látok )
( Afrikai ) harcsa szeletek
Krumpli
Paprika
Paradicsom
Hagyma
Kolozsvári szalonna
Tejföl
Pirospaprika
Só
Hal fűszer
A halszeleteket besózzuk ( plusz ízlés szerint halfűszer ), késsel kicsi vágásokat csinálunk rájuk ( tetszés szerinti, hogy hányat ) és szalonna szeleteket rakunk a vágásokba.
Egy sütőpapírral kibélelt tepsi aljára olajat öntünk, belarakjuk a halat, majd a zöldségeket felvágjuk és a tetejére rakjuk. Így berakjuk sütni 180-200 fokra. Amikor megpuhult a hal és a zöldségek is megsültek, a tetejét leöntjük pirospaprikás tejfölllel és úgy sütjük tovább, amíg meg nem pirul.
Mi külön tepsiben szoktunk krumplit sütni hozzá, de eredetileg a hal alá szoktak rakni krumplit és akkor az is vele sül.
Sajtos pulykamell:
Hozzávalók:
Pulykamell ( /csirkemell, általában három embernek fél kiló körül szoktam, ha többen vagyunk akkor 1 kg )
Csemege pirosarany
Só
Bors
Tejföl
Sajt
A pulykamellet felvágjuk szeletekre, besózzuk. Csak finoman a sóval, mert a pirosarany is sós, így könnyen el lehet sózni. Minden szeletnek mindkét felét meg kell borsozni és pirosaranyozni. Én ezt úgy szoktam, hogy az első szeletnek mindkét felével megcsinálom mindkettőt, utána a többinél egyik felét ilyenre, másik felét olyanra és egymásra rakom a szeleteket, így mindkét felén lesz minden. ( remélem érthetően írtam le:D )
Kiolajozott tepsibe rakom az így kapott szeleteket, majd megszórom reszelt sajttal és a tetejére pedig tejfölt teszek. 180-200 fokon sütöm, amíg meg nem puhul a husi és a tetején is látszik, hogy megsült rendesen.
Ehhez a legfinomabb szerintem krumplipüre / rizs és uborkasaláta.
És persze mindezek előtt Apukám halászlevével kezdjük! :)
Ti miket szoktatok enni karácsonykor? :)
Több évig rántott süllő és rántott pulyka volt a karácsonyi menü, de aztán ( szerencsére ) újítottunk, most a két kedvencemet fogom leírni :) Az első halétel, hagyományosan Rác(z) pontyként szokták elkészíteni, de mi általában harcsából csináljuk, az kedveltebb a családban.
( Afrikai ) harcsa szeletek
Krumpli
Paprika
Paradicsom
Hagyma
Kolozsvári szalonna
Tejföl
Pirospaprika
Só
Hal fűszer
A halszeleteket besózzuk ( plusz ízlés szerint halfűszer ), késsel kicsi vágásokat csinálunk rájuk ( tetszés szerinti, hogy hányat ) és szalonna szeleteket rakunk a vágásokba.
Egy sütőpapírral kibélelt tepsi aljára olajat öntünk, belarakjuk a halat, majd a zöldségeket felvágjuk és a tetejére rakjuk. Így berakjuk sütni 180-200 fokra. Amikor megpuhult a hal és a zöldségek is megsültek, a tetejét leöntjük pirospaprikás tejfölllel és úgy sütjük tovább, amíg meg nem pirul.
Mi külön tepsiben szoktunk krumplit sütni hozzá, de eredetileg a hal alá szoktak rakni krumplit és akkor az is vele sül.
Sajtos pulykamell:
Hozzávalók:
Pulykamell ( /csirkemell, általában három embernek fél kiló körül szoktam, ha többen vagyunk akkor 1 kg )
Csemege pirosarany
Só
Bors
Tejföl
Sajt
A pulykamellet felvágjuk szeletekre, besózzuk. Csak finoman a sóval, mert a pirosarany is sós, így könnyen el lehet sózni. Minden szeletnek mindkét felét meg kell borsozni és pirosaranyozni. Én ezt úgy szoktam, hogy az első szeletnek mindkét felével megcsinálom mindkettőt, utána a többinél egyik felét ilyenre, másik felét olyanra és egymásra rakom a szeleteket, így mindkét felén lesz minden. ( remélem érthetően írtam le:D )
Kiolajozott tepsibe rakom az így kapott szeleteket, majd megszórom reszelt sajttal és a tetejére pedig tejfölt teszek. 180-200 fokon sütöm, amíg meg nem puhul a husi és a tetején is látszik, hogy megsült rendesen.
Ehhez a legfinomabb szerintem krumplipüre / rizs és uborkasaláta.
És persze mindezek előtt Apukám halászlevével kezdjük! :)
Ti miket szoktatok enni karácsonykor? :)
2011. március 9., szerda
Könnyű torta recept
Közeledik legjobb barátom és nagybácsikám szülinapja ( enyém is, de azt nem igazán várom, lennék inkább fiatalabb:D ), eszembe jutott az egyik kedvenc gyors és nem nehéz torta receptem, gondoltam megosztom veletek, úgyis rég volt recept a blogban és láthatjátok a tavalyi "művemet" :)
5 tojás ( kb 30 dkg )
5 tojás súlyának megfelelő cukor
5 tojás súlyának megfelelő finomliszt
2 evőkanál kakaópor
A krémhez:
5 dl tejszín
2 tábla étcsoki (2 x 10 dkg)
3 evőkanál cukor
2 zacskó habfixáló ( vész esetére, nekem nem kellett )
Elkészítés:
Előző este a csokoládét felolvasztjuk, beleöntjük a tejszínt és a cukrot, kevergetés mellett felforraljuk.
Ha kihűlt, éjszakára hűtőbe tesszük.
A piskótát is elkészíthetjük előre ( Én nem készítettem el előre, másnap csináltam meg ).
Az 5 tojást lemérjük, mert annyi cukor és liszt kell hozzá, amennyit a héjában megmért tojások nyomnak.
A receptet a nosalty.hu-n találtam tavaly, amikor egy könnyű csokitorta receptet kerestem. Ugyan én nem rajongok a csokitortáért ( a gyümölcsös és a feketeerdő a kedvencem ), de ez még nekem is ízlett:) Nem tömény a csokikrém benne és a tésztája is nagyon finom.
Hozzávalók:
A piskótához:
5 tojás súlyának megfelelő cukor
5 tojás súlyának megfelelő finomliszt
2 evőkanál kakaópor
A krémhez:
5 dl tejszín
2 tábla étcsoki (2 x 10 dkg)
3 evőkanál cukor
2 zacskó habfixáló ( vész esetére, nekem nem kellett )
Ha kihűlt, éjszakára hűtőbe tesszük.
A piskótát is elkészíthetjük előre ( Én nem készítettem el előre, másnap csináltam meg ).
Az 5 tojást lemérjük, mert annyi cukor és liszt kell hozzá, amennyit a héjában megmért tojások nyomnak.
Egy keverőtálba tesszük az 5 tojást ( fehérje, sárgája egyben ) és a cukrot. Habverővel kb. 5 perc alatt felverjük.
Apránként hozzáadagoljuk a lisztet. Ha túl sűrűnek találjuk, tehetünk bele egy kevés langyos vizet.
Egy kb. 25 cm-es tortaformát kivajazunk és kilisztezünk és belesimítjuk a tészta 3/4 részét. A maradékba belekeverjük a kakaót.
Ezt a kakaóst tésztát a tetejére öntjük és egy fakanál végével enyhén, körkörösen belekeverjük, hogy márványos legyen a kész tészta.
Előmelegített kb. 160 fokos sütőben ( kb. 30 percig ) sütjük. Tűpróbával győződjünk meg róla, hogy a közepe is megsült-e.
Az előző este elkészített csokis tejszínt habverővel felverjük, hogy kenhető állagú masszát kapjunk. Néha a tejszín győz, ilyenkor segítségünkre lehet a habfixáló, amit egyszerűen csak hozzákeverünk és ezzel már biztosan felverhető lesz.
A tortalapot félbevágjuk. Közepét megkenjük a krém felével. A másik felével pedig a torta külsejét borítjuk be.
Apránként hozzáadagoljuk a lisztet. Ha túl sűrűnek találjuk, tehetünk bele egy kevés langyos vizet.
Egy kb. 25 cm-es tortaformát kivajazunk és kilisztezünk és belesimítjuk a tészta 3/4 részét. A maradékba belekeverjük a kakaót.
Ezt a kakaóst tésztát a tetejére öntjük és egy fakanál végével enyhén, körkörösen belekeverjük, hogy márványos legyen a kész tészta.
Előmelegített kb. 160 fokos sütőben ( kb. 30 percig ) sütjük. Tűpróbával győződjünk meg róla, hogy a közepe is megsült-e.
Az előző este elkészített csokis tejszínt habverővel felverjük, hogy kenhető állagú masszát kapjunk. Néha a tejszín győz, ilyenkor segítségünkre lehet a habfixáló, amit egyszerűen csak hozzákeverünk és ezzel már biztosan felverhető lesz.
A tortalapot félbevágjuk. Közepét megkenjük a krém felével. A másik felével pedig a torta külsejét borítjuk be.
A tetejére raktam szívecskés cukrokat és amikor másodszorra csináltam ilyen tortát kipróbáltam úgy, hogy belülre ( kicsit savanykás ) lekvárt is raktam, nagyon finom volt úgy is.
Remélem tetszik nektek is a recept.
A tortám széle ugyan kicsit béna lett, de hát ez volt az első próbálkozásom és az íze kárpótolta a kis hibát:)
Szoktatok tortát sütni? Melyik a kedvencetek?
A tortám széle ugyan kicsit béna lett, de hát ez volt az első próbálkozásom és az íze kárpótolta a kis hibát:)
Szoktatok tortát sütni? Melyik a kedvencetek?
2010. november 8., hétfő
"Bedobálós" süti
Ma egy receptet kaptok:) Ő az egyik kedvenc sütim, mert egyszerű, gyorsan el lehet készíteni, jól lehet variálni és nagyon finom.
2010. október 27., szerda
Sült zöldség
Ígértem recepteket is, úgyhogy most jöjjön az első:)
Két változatot szoktam csinálni, az egyiket ha csak én eszek (ezt láthatjátok a képen ), ha több embernek csinálom, akkor pedig a második változatot. Nagyon szeretem, mert nagyon finom, könnyű étel és gyorsan el lehet készíteni.
Hozzávalók: Mennyiséget azért nem írok, mert attól függ hány embernek csinálom, meg mindenki máshogy szereti, van amiből többet rak bele, van amiből kevesebbet. Meg hát bármi más zöldséget is hozzá lehet rakni:)
De az első változatnál odaírtam, hogy mennyiből szoktam, hogyha csak magamnak csinálom.
Cukkini
Hagyma
Paradicsom
Paprika
Bacon szalonna (ehelyett lehet sonka is, vagy el is lehet hagyni. én most füstölt sonkát raktam bele)
tetejére kis reszelt sajt
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)




