A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Smink. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Smink. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. május 9., csütörtök

Napi smink - Arany&lila

Nagyon szeretem ezt az összeállítást, de mostanában nem használtam lilát, itt volt az ideje :)



Hogy tetszik? :) Szeretitek a lilás sminkeket?

Használt termékekért katt:

2013. március 28., csütörtök

Látogatás Gáspár Viki sminkiskolájában

Szombaton egy szuper délelőttön volt lehetőségem részt venni, Oravecz Nóri jóvoltából. Az Ő projektje a Valóra váltom, melynek keretében vágyakat teljesít. Szombaton Dórin volt a sor, akinek az volt a kívánsága, hogy eltölthessen egy napot Gáspár Vikinél. Nóri nemrég megkeresett lenne e kedvem betekinteni ebbe a történetbe, és persze mi más lehetett volna erre a válaszom, mint az, hogy nagyon szívesen! :)


A stúdió nemrég költözött át a III. kerületbe, ahol nem igazán vagyok jártas, de szerencsére többen indultunk neki, így megúsztam az eltévedés lehetőségét. Odaérve konstatáltuk, hogy egy nagyon hangulatos raktárépületet vett be Viki, ahol felérve a sminkes birodalomban találtuk magunkat. Nem mellesleg ez a helyszín nemsokára még egy izgalmas kezdeményezés színtere lesz, ami még titkos, de amint lehet megosztom majd veletek. Viki nagyon kedvesen reggelivel várt minket, aztán egy kis beszélgetés után belevetettük magunkat a sminkelés világába. Egy kisebb blogger tali is összejött a délelőtt folyamán, részt vett még MaraEszter és Évi a vendégeskedésben.


A további élménybeszámoló előtt, ejtsünk pár szót Viki munkásságáról. A 2006-ban Mesterbajnok címet elnyerő sminkes szépséges munkáit mindenfelé láthatjátok, legyen szó szakmai lapokról, plakátokról, divatbemutatókról, katalógusokról és zsűriként is megtalálható számos versenyen. És hát az iskola...szerintem említettem már, hogy régóta szeretnék elvégezni egy sminktanfolyamot, de vagy nem volt hozzá saját tőkém (anyukám pedig azt gondolta, lehet ez is egy múló hóbort lesz és ahhoz túl drága), vagy időhiány, vagy a bőség zavara állt fent...nekem ezért is volt nagyon izgalmas ez a betekintés, kicsit bambám is figyeltem a dolgokat, bár ebben az is benne volt, hogy kissé nehezen keltem reggel:D Visszatérve, Vikinél már az alapképzés alatt lehetőséget kapnak arra a tanulók, hogy együtt dolgozzanak neves, elismert divatfotóssal, fotográfussal, stylisttal, divattervezővel és a tanfolyam elvégzése után is segítik a tanulók pályafutását.
Nem kevesen érkeznek hozzá más iskolákból is, ebből is látszik, hogy tényleg jól meg kell választani hova jelentkezünk, akármennyire is drága mulatság. Azon kívül hogy tényleg profi, szakmai munka történjen, szerintem fontos az is, hogy ne csak egy papír legyen a kezünkben a végén, hanem szert tehessünk ismeretségekre, gyakorlatra, referenciákra és segítséget kapjunk az elindulásban. Viki ezekben is szuper, és tényleg nagy hangsúlyt fektet arra, hogy szakmailag felkészült tanulók kerüljenek ki a kezei közül. Azt viszont ne felejtsük el, hogy fontos a szorgalom és a gyakorlás is...




Forrás: Viki

Dóri Eszterre varázsolt sminket Viki segítségével, én pedig az egyik tanulónak ültem modellt, akitől cicás szemet és piros szájat kaptam.





Képek: Nóri 

Eszter kikérdezte Vikit arról is, hogy látja a magyar lányok sminkelési szokásait, mik a legnagyobb hibák, a válaszokat ITT olvashatjátok, Eszter beszámolójában.

Innen is köszönöm, hogy részt vehettem ezen az érdekes kiruccanáson, egy élmény volt, és örülök nagyon az új találkozásoknak is.

Járt valaki sminksuliba vagy tervezitek hogy elvégeztek egyet? Nagyon kíváncsi vagyok mindenféle élményre, véleményre:)

2013. február 4., hétfő

NYC Simple Metallic folyékony szemhéjtus+smink

Elég rég nem használtam folyékony tust, de örültem ennek, mert egy szépséges metál arany színt kaptam tesztelésre. Három színben kapható: Surpentine purple, Leopard print és ami az enyém, a Liquid gold.



Először önmagában, csak szemhéjalapozó fölé próbáltam ki, szilveszterkor pedig fekete füstös szemhez, aww! Ahhoz képest hogy nekem ezek a sima ecsetes tusok nem annyira állnak kézre, régebben bénáztam velük eleget, ezzel semmi problem nem volt. Elegendő festéket vesz fel az ecsete, akkor is ha csak szimplán kihúzom a tubusból. Könnyedén tudtam vele normális vékonyabb és vastagabb vonalat is húzni. Csodás színe van, jól fed, nem kell sokszor átmenni a vonalon, hogy olyan legyen az eredmény, mint a képeken. Viszont jobb a fedése ha szemfesték fölé visszük fel, szóval ajánlatos ha magában akarjuk használni egy matt bőr színnel átmenni a szemhéjunkon előtte. Tartósságára sincs panasz, valamelyik nap dél körültől késő estig viseltem és ugyan kicsit vesztett a színéből, de jó állapotban volt még. Összességében megkedveltem, a kékes szememhez jól illik szerintem, az ára is eléggé baráti, 800 Ft körül kapható.




A véleményemet nem befolyásolja az, hogy a terméket a Coty Hungary Kft.-től kaptam. Minden bejegyzésben a saját tapasztalataimat írom le.  

Szoktatok használni színes tusokat?:)

2013. január 7., hétfő

Manhattan fekete zselés szemhéjtus+smink

Bevallom egy ideig hanyagoltam a zselés tusokat. Volt nem annyira régen egy időszak amikor az essence feketét használtam, amit -a nagyon puha állaga ellenére-egy ideig szerettem, de aztán már nem annyira működött. A Glamour Napok alkalmával nagyon gondolkoztam valami új kipróbálásán. A Maybelline volt az első terv, de az már nem volt, viszont a Manhattanből egy utolsó darab csak rám várt.

És milyen jó, hogy így alakult. Imádom! Amióta megvan eszembe sem jut olyan, hogy na egy tusvonalas szenvedés. Már az első alkalommal nagyon rövid idő alatt szépséges tusvonalat tudtam vele varázsolni, meg is lepődtem kissé. Az állaga pont tökéletes szerintem, könnyen kezelhető. Szép, intenzív fekete színe van (bár először kicsit megijedtem, mert az üvegben sötétbarnának látszott, de nem az), jó a fedése. Nem maszatolódik és tartós, kibírja az egész éjszakás bulizást is.
Megmondom őszintén nagyobb barátságba kerültem vele, mint a hasonló árkategóriájú Coastal Scents-el, amit nagyon szerettem régebben, itt írtam is róla. Én 50% akciós kuponnal vettem ugyebár, eredeti ára 1800 Ft, de szerintem az is simán megéri, főleg hogy sokáig elég lesz. Lehet amúgy kapni hozzá ecsetet is, de sajnos arról nem tudok nyilatkozni, mert a legkedvencebb Nyx tusecsetemet nem tervezem még mindig lecserélni:)


Igen, ezért a képért ezer bocsi, pedig fotóztam amikor új volt,
de persze sikerült elkeverni




Szeretitek a zselés tusokat? Melyik a kedvenc?:)

2012. október 29., hétfő

Halloween - Cica smink

Ma egy egyszerűen elkészíthető sminket hoztam nektek Halloweenre. Fekete szemceruza, fekete tus, műszempilla és piros rúzs/szájfény amire leginkább szükség van hozzá. Sajnos képeken a tusvonal nem annyira érvényesül, mint élőben, de lehet amúgy is feltűnőbbre kellett volna, most ilyenre sikerült:)





+1 ráadás: sima cicás fület nem találtam meg itthon, de a leos meglett.


Mentek Halloween buliba? Minek fogtok beöltözni? Milyen lesz a sminketek?:)

Használt termékekért katt:

2012. július 25., szerda

Napi smink - Earth

Itt láthatják akcióban az előző bejegyzésben lévő szemhéjpúdert, bár sajnos még mindig nem adja vissza teljesen  az élőbeni mivoltát.




Használt termékekért katt:

2012. április 21., szombat

Napi smink - Primal Green

Csütörtök este gyorsan össze kellett dobnom egy sminket. Ma a facebook-on mutattam egy nyakláncot , Ő adta az ötletet, hogy zöldes legyen a smink és rögtön a szépséges Sleek palettámhoz nyúltam. Ez lett a vége:)
(Sajnos a korallos pirosító nem nagyon látszik a képeken)





Használt termékekért katt:

2012. március 20., kedd

Napi smink - Me, Myself & Eye

Sikerült megtalálnom az eddigi legszebb barack színű szemhéjpúdert. Lesz majd a palettáról külön bejegyzés a napokban, elöljáróban annyit, hogy imádom!


Használt termékekért katt:

2012. február 1., szerda

Napi smink - it's up to you

Alig vártam, hogy kipróbáljam az új essence szemhéjpúderemet. Őszintén szólva már egy ideje szemeztem vele, csak elég ritkán szoktam mono szemfestékeket venni, jobban szeretem a több színből álló palettákat. De végül nem tudtam ellenállni neki az essence akción. Gondolkoztam milyen színnel párosítsam és elsőre a lila ugrott be, aminél maradtam is, egy kis feketével.




Használt termékekért katt:

2012. január 12., csütörtök

Napi smink - Addis Ababa

Karácsonyi Cherry Culture rendelésem alkalmával került pár Nyx lip cream a kosárkámba. Az egyik az Addis Ababa, Ő volt az első, amiről azonnal tudtam, hogy kell! Hozzá valami egyszerűbb szemet akartam, így egy kicsit vastagabb fekete tusvonal mellett döntöttem és már régebb óta szeretnék strasszos sminkeket készíteni, ugyan nem ilyen volt az első elképzelés, de úgy gondoltam miért ne dobjam fel kicsit. Szóval ez lett a végeredmény :)
A képek sajna nem sikerültek túl jól, de a lényeg azért látszik. Azt meg főleg nem tudom, miért eltérő színűek a szemöldökeim, élőben nem volt ilyen :D


Használt termékekért katt:

2011. november 18., péntek

Napi smink - Lora

Az előző bejegyzésben mutatott palettával készítettem sminket valamelyik nap. Sajnos teljesen nem adják vissza a képek, de nekem nagyon tetszett ez a színkombináció :)





Használt termékekért katt:

2011. november 9., szerda

Napi smink - Let's Dance Salsa

Az előző bejegyzésben írtam erről a Catrice rúzsról, most láthatjátok a számon :) A hajamról pedig facebook-on írtam már, a hosszából csak pár cm-t akartam vágatni, de a fodrász nem így gondolta :( Úgyhogy kezdődik az újra növesztés :)




Használt termékekért katt:

2011. augusztus 20., szombat

Napi smink - Naplemente

Régebb óta terveztem egy ilyen sminket, most végre meg is csináltam :)




Használt termékekért katt:

2011. augusztus 18., csütörtök

Napi sminkek - You Rock! + lila

Mostanában ha gyors sminket akarok készíteni, a kedvenc kombinációim a MUA szemhéjpúderrel készülnek. Az egyik ilyen párosítás a you rock! paletta vajszínű szemhéjpúderével. Sajnos a képen nem igazán látszik, a szürke résznek gyönyörű kékes fénye van élőben.



Ez pedig egy lilás smink volt, a Coastal Scents Smokey palettával:


Használt termékekért katt: