Vannak itthon cuki kis üvegcsében lévő csillámaim és egy hirtelen ötlettől vezérelve úgy éreztem kezdeni kéne velük valamit. De sajnos nagyon felkészületlen voltam.
Gondolkoztam azon, hogy egy régebbi körömlakkba - amit már nem nagyon használok - kéne beleönteni a pelyhecskéket, de végül nem ez a megoldás mellett döntöttem. Sajnos.
Gondoltam nem lehet túl nehéz ha összekeverek különböző színű csillámokat egy kettéhajtható lapon, majd a Baviphat barackos peelinghez kapott kiskanállal beleszórom a körmömre felvitt lakkba. Elsőre egy átlátszó lakkot választottam, felvittem egy körmömre, kanálkával beleszórtam a pelyhecskéket és így tovább minden körmömön. Természetesen a jobb kezemet megcsinálni horror volt:D
A felesleget próbáltam a fa pálcikával eltávolítani, kisebb nagyobb sikerrel. Az a baj, hogy vannak körmök, amikre nagyon sok pehely került, van amikre kevesebb.
Későbbiekben szerintem inkább beszerzek üres üvegeket, vagy régi lakkokkal keverek, mert ez így azt hiszem nem a legjobb megoldás.
Próbálkoztatok már ilyesmivel?:)
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: DIY. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: DIY. Összes bejegyzés megjelenítése
2012. május 8., kedd
2012. április 30., hétfő
DIY - szegecses rövidnadrágok
Nemrég megérkezett egy újabb adag szegecs, amit ebay-ről rendeltem. Persze nem kellett sok idő és nekik is estem. A teli hátsózsebes dolog nem volt egyszerű, kicsit el is csúszott (jobb felül volt még egy szegecs, csak az már elég rossz helyre jött ki és leesett róla), de első próbálkozásnak azt hiszem belefér:D
Próbálkoztatok már valamelyikkel?:)
2012. március 30., péntek
DIY - farmer szaggatás és szegecsek
A szegecsekkel való díszítést már régóta tervezem, nemrég meg is érkezett az első adag szegecs, amit ebay-ről rendeltem:) Az egyik kedvenc farmerom sajnos kezd tönkremenni, elkezdett kiszakadni, valamint több helyen megnyúlt kissé az anyaga. Úgy döntöttem, hogy csinálok rá pár szaggatást, valamint rajta kísérletezek először a szegecsekkel. Szaggatásnál először az olló segítségét választottam, belevágtam egy kicsit, majd a kezemmel próbáltam nem szabályosra szakítani, de sajnos ez eléggé félresikerült, így kicsit vissza is varrtam. Van, akinek így is tetszett, de én nem ilyenre akartam:D Utána egy kedves ismerősöm mondta, hogy csiszoló papírral kell, ki is próbáltam és tényleg jó lett szerintem. Persze lehet még sokkal jobban kiszaggatni.
A szegecsekkel való díszítésre elég sok ötletem van, most ezt a kettőt próbáltam ki elsőre.
Szeretitek a szegecses dolgokat? Szoktatok ilyesmiket csinálni?:)
A szegecsekkel való díszítésre elég sok ötletem van, most ezt a kettőt próbáltam ki elsőre.
(a zsebeknél is meg van nyúlva az anyag kissé, azért tűnik így kiterítve "hullámosnak")
(felső volt az első próbálkozás)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)









