A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Testápolás. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Testápolás. Összes bejegyzés megjelenítése

2014. június 4., szerda

Nivea zuhanyzás közbeni testápolók

Bevallom töredelmesen azok közé tartozom, akik elég sokszor lusták testápolózni. Természetesen használtam testápolót ezelőtt is, de nem minden nap (kivéve amikor kisebb időszakokig lelkes voltam). Kissé körülményes a "procedúra", főleg este fáradtan, reggel sietve. Nem vagyok kifejezetten száraz bőrű, de azért főleg a lábszáram, és időnként a karom ki tud elég rendesen száradni.

Amikor megláttam a Nivea újdonságát rögtön tudtam, hogy ez nekem való! Általában fürdök, nem zuhanyzok, de persze ugyanúgy szoktam használni, tusfürdőzés lemosása után megy a testápoló, aztán leöblítem. Először a "sima" verzióból vettem meg a táplálót, aztán nemrég került hozzám két újabb, a kakaó és a shea vajas változat.


Az elsővel egyetlen problémám volt, még pedig, hogy nagyon csúszós maradt utána a kád, gyanítom a mandulaolaj végett. Hatása annak is teljesen jó volt számomra, utána pedig semmi ragacsos érzet nem maradt. A másik kettő nekem azért vált be jobban, mert az illatukat imádom (meg is marad elég sokáig rajtam), nem annyira áll fent az előbb említett probléma, és a hatásuk is megfelelő számomra, első használat után konkrétan csodálkoztam mennyire selymes lett a bőröm, főleg a shea vajasnál, ami kifejezetten száraz bőrre való. (a másik normál-szárazra) A kissé kiszáradt lábszárammal is elbánt. Az egyetlen dolog, hogy fogyhatna kicsit lassabban! :D


Összességében számomra ez a tökéletes megoldás, gyors, és a hatása is megfelel a bőröm számára. Nyáron szerintem főképp nagyon jó ezt használni a melegben, télen pedig max majd kell egy kis testvajas kiegészítés a szárazabb részeimre.

Próbáltátok már valamelyiket? Mik a tapasztalatok? :)

2013. november 6., szerda

Stenders vörös áfonya tusolóhab

Ha jól emlékszem a fürdéssel kapcsolatos dolgaimról nem sok szó esett a blogban (hogyan lehet ez?!). "Kádas típus" vagyok, nagyon ritkán szoktam zuhanyozni. Szeretek elnyúlni, relaxálni forró vízben, de ha nincs sok időm, akkor is inkább beleugrok egy kád vízbe, ez már így alakult ki :) Ezért is imádok kipróbálni mindenféle fürdőterméket. A Stenders márkával nem olyan rég kerültem közelebbi kapcsolatba, és mostanában ez a tusolóhab az egyik kedvencem.


Elsőre egy könnyedebb, habos dologra számítottam a nevéből ítélve, de amikor kibontottam nem éppen az fogadott. Egy négercsók szerű termék, cukor és epermag darabkákkal. Nagyon szeretem egyébként az ilyen jellegű 2 in 1 termékeket, a Balea bőrradíros tusfürdőiből is kivégeztem régebben elég sokat, szóval sejtettem, hogy ezzel a termékkel is igencsak jó barátok leszünk.  
Jaj és hát a csomagolás mellett nem tudok elmenni szó nélkül. Nagyon tetszetős szerintem, és ezeken a habokon a feliratok, hogy "Feel the vigour", "Feel the harmony" stb. imádnivalóak. 

Sorry, sikerült elkevernem a képet, 
amit kibontás után csináltam.
viszont ezen látszik szerintem, hogy ahol víz érte szemben ott habosabb már így is,
oldalt "durvább"

Kb. egy diónyit kell felvinni szivaccsal, vagy kézzel, én legtöbbször a második verziót ejtem meg. Éés amikor vízzel érintkezik, akkor jön a "csoda".  Krémes, habos állagot vesz fel az addig durvább cucc, és miközben tisztít, az epermagok finoman radíroznak. Komolyan élvezet ezzel mosakodni :D Arról nem beszélve, hogy finom puha lesz a bőröm utána. Az illata pedig nem az a tömény, édes gyümölcs, hanem igazi frissítő, élénkítő érzést ad, ráadásul elég sokáig megmarad.  Az sem elhanyagolható (sőt!), hogy nem tartalmaz parabént, szulfátokat, mesterséges színezékeket.

Az ára 3590 Ft, amiért 170 g-ot kapunk. Én általában heti 1, de legtöbbször inkább 2-szer szoktam ezt használni. Mivel nem kell sok egy alkalommal, augusztus közepe óta megvan, és még egy ideig ki fog tartani.

Nekem nagyon szimpatikusak a Stenders termékei, ráadásul igazi különlegességeket is találhatunk kínálatukban.
honlapjukon szét tudtok nézni/rendelni, üzleteik pedig az Aréna Pláza, Allee, Pólus, Köki Terminálban találhatóak. Én a csokis testradírra szeretnék perpill legjobban beruházni, de igazából jöhetne még sok sok minden :D

Próbáltatok már valamit a Stenders termékei közül? :)

2013. február 28., csütörtök

Sweetsation Therapy Svelte PRO narancsbőr elleni krém

Ahogy a lustálkodás után újrakezdtem a tornázást, "rákattantam" a feszesítő/narancsbőr elleni krémekre. Négyfélét próbáltam ki szeptember óta, amiből volt olyan ami semmit nem ért és volt amitől egyszerűen rosszul lettem, szerintem érzékeny vagyok valamelyik alkotóelemére. Ezért is örültem nagyon ennek a természetes összetevőjű, káros anyagoktól mentes terméknek.


Nézzük a leírást:

"A narancsbőrt a bőr mélyebb rétegeiben lerakódó felesleges zsír okozza. Következtében a bőr felszíne egyenetlenné válik, elveszti rugalmasságát, gödröcskék alakulnak ki. A mozgásszegény életmód és az egészségtelen táplálkozás tovább rontja a helyzetet. Közismert, hogy a masszázs, a testmozgás és az érintett területek (combok, fenék, has) helyi kezelése együttesen segít eltüntetni a narancsbőrt.

A foszfodiészteráz enzim a szervezetünkben többek között a zsír raktározásában játszik szerepet. A Svelte PRO szupererős narancsbőr elleni krém foszfodiészteráz gátlókat tartalmaz: ilyen hatással rendelkezik például a koffein, a kóla dió, és a boróka. A szúrós csodabogyó kivonata értágító hatású, így javítja a kezelt terület keringését. A Gingko Biloba feszesíti a bőrt, a citrom és az édeskömény méregteleníti és gyógyítja. Az L-karnitin a zsír bontása által energiát szabadít fel. A Svelte Pro kezelés a felszínen és a bőr mélyén is hat, az eredmény pedig 3-4 hét elteltével szemmel láthatóvá válik. Feszesebbé teszi a bőrt a felszínen, méregteleníti belülről, csökkenti a vízvisszatartást, és a zsírsejtek mennyiségét, javítja a keringést és a bőr általános megjelenését. Bár a narancsbőr eltüntetésére a „lusta” módszert szeretjük a legjobban, a kívánt eredmény leggyorsabb elérése érdekében azért javasoljuk a krém használata mellett a rendszeres testmozgást és az ésszerű táplálkozást is! Diuretikus hatása miatt terhesség alatt nem ajánljuk a termék használatát."

Véleményért katt:

2012. április 25., szerda

The Body Shop Chocomania testvaj és testradír

A finom gyümölcsös illatokon kívül a csoki a másik, amivel le lehet venni a lábamról! :)
Pár hete részt vettem egy Body Shop-os összejövetelen az Arénában lévő bolt megnyitás előtti nap, ahol a cég bemutatkozása után nézegethettünk, kérdezhettünk, szaglászhattunk, kipróbálhattunk és kis tégelyekbe hozhattunk mintákat. Rögtön tudtam, hogy valami csokis mindenképp kell!
A testradírból hoztam mintát, aztán távozáskor kaptunk ajándékba egy csokis testvajat, aminek ugyancsak nagyon örültem:)




Sokat hallottam már a The Body Shop hírhedt testvajairól, de őszintén megmondom még nem próbáltam. Lehet a bőség zavara, sosem jutottam döntésre, hogy melyik legyen, így végül valahogy mindig elmaradt a rendelés:D 
Szóval izgatottam vártam, hogy kipróbáljam a csokis csodát. Imádom az illatát, bár szerintem nem az a tipik csoki illat, enyhébb tejes kakaós kávés féleség. Nagyon intenzív illata van, elsőre szerintem sokaknak tömény.
Általában este fürdés után szoktam bekenni magamat vele és még másnap is érzem az illatát, nem emlékszem, hogy lett volna ilyen termékem, ami ennyit bír. Testvaj révén nem egy kifejezetten könnyű krém, sűrű az állaga, kevés is elég belőle, viszont nekem elég gyorsan beszívódik és egyáltalán nincs zsíros utóérzete. 
A testradírnak már tényleg csokis illata van, egyszerűen folyton szagolgatnám! És finom puha leszek utána.
Összességében mindkettőt nagyon megkedveltem, mind hatásilag, mind illatilag, eléggé addiktívak:D






Próbáltátok már valamelyiket?:)

2012. január 13., péntek

Balea málnás testápoló hab

Nem tudom Ti hogy vagytok vele, én elég sok Balea terméket megszerettem az elmúlt pár évben, főleg a testápolókat, ( bőrradíros ) tusfürdőket, meg a kedvenc arctisztító kendőm is Baleas. Azért rossz tapasztalatom is volt sajnos, csak hogy egyet említsek, a Trend it up hajlakk nekem nagyon nem vált be.
Ezt a testápolót viszont imádom! Rögtön megakadt a szemem a málnákon, szerintem tudjátok Ti is, hogy imádom a gyümölcsös dolgokat :) A csomagolása tetszik, maga a kiszerelés már kevésbé, jobban szeretem a tubusos testápolókat, amikbe nem kell belenyúlkálni.


Amit ígér: " A mandula olajat és panthenolt tartalmazó málna illatú testápoló kényezteti, frissé és bársonyossá varázsolja bőrét "


Az "hab" állagból adódóan kicsit más, mint bármelyik eddigi testápolóm. Nem igazán tudnám leírni az állagát, krémes, de még is más :D Nagyon könnyed, könnyen eloszlatható és hamar beszívódik. Utána pedig tényleg friss és puha lesz a bőröm. Az illata pedig isteni, nem az a tömény, nagyon édes illat, hanem inkább friss málna és még tartós is.
A címke szerint normál bőrre ajánlják, szóval nem tudom kifejezetten száraz bőrön milyen a hatása, de nekem  leginkább a lábam hajlamos a kiszáradásra és ott is jól teljesített. Az ára ha jól emlékszem 600 Ft körül volt, nagyon sajnálom, hogy limitált, mert biztos újravásárolnám.

Szeretitek a Balea termékeket? Ezt próbáltátok?

2010. október 30., szombat

I love...raspberry & blackberry body butter

Tegnap benéztem a Douglas-ba teljesen más indíttatásból, amikor felfigyeltem ezekre a termékekre. Őszintén szólva eddig a sminkeken és a parfümökön kívül nem igazán néztem mást a Douglas-ban, gondolom ezért nem is tűntek fel eddig.

Én imádok minden gyümölcsös, édes illatú dolgot. És ezek pont olyanok.
Volt többféle illat, strawberries&milkshake, vanilla&ice cream, lemon&limes, mango&papaya és ez amit én vettem. Mindegyikből többféle termék volt, habfürdő, ajakápoló, testradíros tusfürdő (ha jól emlékszem) és a testvaj ami jött velem haza.