A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Rúzs. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Rúzs. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. január 18., péntek

Rimmel Kate Moss rúzsok - 05, 102

ITT már írtam egy Kate Moss rúzsról, abból a kollekcióból még a 05-ös árnyalatot szereztem be azóta, amiről ugyanazt tudom elmondani mint a 06-ról, nagyon szeretem. Azóta kiadtak egy matt kollekciót is, amiből a gyönyörűséges rózsaszín azonnal felkeltette az érdeklődésemet. Sikerült pont egy akciót kifognom, így 1200 Ft helyett ha jól emlékszem 900 ft-ért landolt a kosaramban. Alig vártam hogy kipróbáljam, de sajnos nekem ez nem igazán a bevált kategóriába tartozik egyelőre.


Csomagolása annyiban különbözik, hogy fekete helyett pirosba bújtatták. Illata eléggé más, nem az a tipik édeskés, kicsit fura, talán virágos vagy gyömbérre hasonlító illata van. Állagra ez is nagyon jó, krémes, jól pigmentált, könnyű a felvitele, eléggé tartós. Viszont nekem sajnos nagyon megül a szám redőiben, kiadja a szám egyenetlenségeit, szárít (igen tudom, általában szárítanak a matt rúzsok, de nekem ez jobban, mint a többim) és nem a legszebben kopik. Ajakápolót folyton használok és radírt is szoktam, szóval "elő van készítve a szám". Mindenképp fogok azért majd nyáron próbálkozni vele még, hátha akkor jobb lesz, mert a többi tulajdonsága nagyon jó és a színét egyszerűen imádom!

102, 05


102

05

Szeretitek a Rimmel Kate Moss rúzsait? Melyik árnyalatot próbáltátok már?:)

2012. szeptember 27., csütörtök

ADEN folyékony ajakrúzs - No.10 Fuchsia

Ezelőtt nem igazán voltak folyékony rúzsaim, féltem, hogy elmászik, belenyúlkálok stb... na ennél nem kell ilyenektől félni. Örülök, hogy beválasztottam ezt a szépséget.




Ha emlékezem nem csal 22 színben létezik, kissé hosszú gondolkodás után döntöttem a Fuchsia mellett. Képekről elég nehéz választani, rizikós, de szerencsére sikerült olyat választanom, ami élőben is tetszik. Viszont szerintem kicsit más a tényleges szín, mint amit az "üvegen" keresztül látunk, de lehet, hogy csak ennél az árnyalatnál.
Csomagolása egyébként semmi extra, kocka alakú átlátszó műanyag, 3 oldalán mindenféle infóval. Az alján rajta van az árnyalat száma, név sajnos nincsen.



Amit írnak a termékről:

"A folyékony ajakrúzs egy gyors mozdulattal felvihető. Brilliáns fényt, optimális hidratálást, hosszan tartó fedőképességet és dús ajkakat biztosít. Fényűző, fénylő hatást nyújtó termék, amely nem ragad. Új generációs termék a hosszantartó hatásért! Ha fontos, hogy rúzsunk egész nap alkalmazkodjon hozzánk és végig garantálja a tökéletes fedést, akkor tökéletes megoldás ez a termék. Varázslatos színek a legújabb divat trendeknek megfelelően. Vigye fel ajkaira ezt a krémes rúzst, majd átlátszó szájfénnyel tegye még intenzívebbé, csillogóbbá ajkait!"



Nekem teljes szerelem. A színét imádom, állaga krémes, nem ragad, fedése nagyon jó. Felvitele egyszerű, az applikátornak szerintem pont tökéletes nagysága van. 



Egy húzással el lehet érni a szépséges színt (kézmintán is úgy láthatjátok), semmi pepecselés. Felvitel után 1-2 perc alatt teljesen mattra szárad (addig érdemes korrigálni), ezért a brilliáns fényt nem igazán értem a leírásban, de no problem, nekem a mattsága tetszik kifejezetten, de mint ahogy a végén is írja, szájfénnyel lehet dobni rajta.
Tartósságát tekintve nekem még sosem volt ennyire tartós semmi, ivást evést is simán kibír, persze valamennyit veszít a színéből, de szerencsére nagyjából szépen kopik. Hidratáló hatását én nem éreztem, de minimálisan szárítja csak a számat.
Összességében szerintem nagyon jó vétel, 1000 Ft-ért meg főleg. Már a következő áldozataim is megvannak:D A Light Pink és a Sweet Peach nagyon hívogat, de a Raspberry is csábító.
Ha megtetszett innen tudtok rendelni, itt pedig találtok üzletlistát. 


 (felvitel után)

(mattra száradva)

A véleményemet nem befolyásolja az, hogy a terméket az ADEN-től kaptam tesztelésre. Minden bejegyzésben a saját tapasztalataimat írom le.  

Próbáltátok már valamelyik árnyalatot?:)

Ui: Nemsokára lesz vele smink is!

2012. szeptember 23., vasárnap

Essence Cherry Blossom Girl ajakceruzák és pirosító

Pénteken pont az utamba esett egy Rossmann és nagyon reménykedtem benne, hogy megtalálható már a Cherry Blossom Girl kollekció, ami nagyon tetszett az előzetes képek alapján. Szerencsére már ki volt rakva és volt belőlük bőven. Legszívesebben kb. mindent megvettem volna, de azért na, amiknek nem tudtam (első körben:D) ellenállni: 
- körömlakk: It's peach not cherry (róla majd később)
- ajakceruzák: It's peach not cherry és Cherry cherry girl 
- pirosító: Asian Sensation



Nem bírtam sokáig, péntek esti bulizásom alkalmával már rajtam virított a pirosító és a cherry ajakcerka, tegnap pedig a peach:) És akkor nézzük a tapasztalatokat:


Cherry cherry girl és It's peach not cherry

Két ducibb szájceruzáról van szó. Szerintem még nem volt hasonló termékem, a színüket pedig imádom, nem bírtam otthagyni egyiket se. Szépséges narancsos és barackos szín! 

Fantasztikusan pigmentáltak, teljesen elfedik a szám természetes színét. Krémesek, nagyon könnyű a felvitelük, bár az én kicsi szájacskámhoz vékonyabb hegy jobb lenne, de ez saját problem. Tartósságuk is nagyon jó, több órát kibírnak, viszont a kopásukkal nem teljesen barátkoztam meg, nem a legszebben kopnak szerintem. (főleg a világosabb)
A másik, hogy szaténos színűk van és eléggé kiadja a szám egyenetlenségeit, redőket. Persze biztos van, akinek "jobb" a szája, de sajnos nekem eléggé kidobja. (próbáltam vékony alapozó/korrektor rétegen is, de kb. semmi változás...)
Az üvegből ivást pedig nem ajánlom velük:D Meglátszik a nyoma, valamint elmászik a festék. 

Összességében nekem kicsit vegyesek az érzéseim velük kapcs, alapjába véve nagyon tetszenek, 600 Ft-ért jó vétel, de a kopásra oda kell figyelni és ez az 'egyenetlenség dolog' zavar.


A pirosító külsejét imádom, persze kopni fog, de ez a cseresznyevirágos minta benne pompa, az illata pedig enyhe cseresznyeféleség. Két szín van benne, az egyik korallos a másik rózsaszínes barack, gyönyörűek! 



Bevallom eléggé siettem, a teszteren csak a világosabb színt próbáltam ki, ami nagyon puha, selymes volt és jól pigmentált. Itthon először kicsit csalódás ért, mert alig vett fel színt a kedvenc ecsetkém a korallból és ahogy az ujjamat végighúztam a pirosítón nem volt annyira fantasztikus. A világosabb szín jobban van megcsinálva szerintem, de lehet csak én tapasztaltam ezt. Végül is azért többszöri felvitellel sikerült magamra varázsolni a sötétebbet rendesen. 9 grammot kapunk 990 Ft-ért, ami szerintem sokáig elég lesz és biztos sokat is fogom használni, mert imádom a színüket és az én világosabb bőrömhöz főleg illenek:) A világosabb szín pedig highlighter-nek is nagyon jó!




Sajnos a karomon nem igazán látszik a pirosító, de amúgy az egész arcos képeken a sötétebb szín van rajtam.

Ti beszereztetek valamit ebből a kollekcióból vagy tervezitek?:)

2012. augusztus 31., péntek

Makeup Academy rúzs - Shade 4, 12

ITT már volt szó két Makeup Academy termékről, köztük egy rúzsról, a 3-as árnyalatról. (még mindig utálom, hogy nincsen nevük!) Még szülinapomkor újra rendelésre adtam a fejemet, amiben ismét helyet kapott pár Makeup Academy szépség. Én Edittől rendeltem őket és megint minden rendben volt, köszönöm:)


Shade 12, 4

Elég sokat nézelődtem, mire eldöntöttem melyik színeket válasszam a rúzsok közül. Nem volt egyszerű, ugyanis nem tudom én vagyok e a béna (:D), de nem igazán találtam normális teszteket. Az egyik színt sikerült is kicsit benéznem, na de erről később.


Shade 12, 4 

A véleményem nem változott, ár/érték arányban fantasztikus termékekről van szó! Krémesek, könnyű a felvitelük, viszonylag tartósak, egyenletesen kopnak, a csomagolásukat is szeretem, külön plusz pont az alja, ami a rúzs színét adja vissza. (csak az a fránya név ami hiányzik...)


Shade 12, 4

A négyesnél kicsit erősebb rózsaszínre számítottam, de aztán jó barátok lettünk, hétköznapokra is nagyon jól használható szín szerintem. Valamivel kevésbé pigmentált mint a többi, többször át kell menni a számon, hogy elérjem a kívánt színt, de tapasztalataim alapján a világosabb árnylatoknál általában ez a helyzet.


Shade 4,12

A másik az amit kissé benéztem. Az alapszíne nagyon szép pinkes, imádnám, de csillámos. Nem sok tesztet találtam róla, mielőtt megrendeltem, de amit igen, azon nem láttam, hogy ez ennyire tele van csillámokkal. Én sajnos nem igazán szeretem (már) az ilyen rúzsokat. Reménykedtem benne, hogy talán a számon jobban fog tetszeni, de nem, nekem "túl sok".
Szóval aki igényt tartana rá így (egyszer volt a számon), annak szívesen elküldöm. Írjon egy hozzászólást a bejegyzés alá és ha többen lesztek akkor vasárnap sorsolok:)


Shade 4,12

Próbáltatok már a Makeup Academy terméket? Bevált?:)

2012. június 8., péntek

NYC Ultra Last rúzsok - Air Kiss, Fragile Pink

Először egy kis közérdekű, amiről kissé lemaradtam a héten, mert nem nagyon voltam neten, Zsaninál olvastam.
A facebook korlátozta az oldalak megjelenését. Szóval ha szeretnétek továbbra is mindig látni a blogomat facebookon, akkor a borítókép alatt a jobb oldalon katt a kis lefelé mutató nyilacskára, ott pedig hozzáadás az érdeklődési kör listáihoz, ha pedig még nincs ilyen listátok, akkor új lista létrehozása opció. Ha ezt megtettétek, akkor pedig mindent látni fogtok, ami a fb-n történik. Köszi!


És akkor jöjjenek a rúzsok:
Még egy 25%-os NYC akció keretében vettem ezt a két rúzst. A sok szín közül végül egy pinkes és egy szépséges barackos rózsaszínre esett a választásom.





A csomagolással sajnos nem vagyok elégedett. Az egy dolog, hogy egyszerű, könnyű, persze egy olcsó terméknél ezen nem érdemes fennakadni. Viszont az sajnos mindenképp fekete pont, hogy nem lehet a rúzst teljesen visszatekerni. Így akármilyen óvatos vagyok, már többször sikerült "belevágni" a rúzsba. (képen látszik az is, hogy az egyiknél a csomagolás is rúzsos lett)
Ami pozitívum, hogy le voltak fóliázva, így biztos, hogy senki nem nyúlkált bele előttünk.


(ennyire lehet visszatekerni)

Kellemes az állaguk, felvitelük egyszerű, csak az én vékonyka szájamnál oda kell figyelni, kell egy kis korrekció, hogy ne menjek ki a "vonalból" (de általában ez van). Pigmentáltságuk elég jó, egyszer áthúzva is szép a színük, de azért 2-3-szor át szoktam menni legtöbbször.
Nem csillámos, de nem is matt rúzsokról van szó, a Fragile Pink eléggé fényes, a másik enyhébben. A sötétebbnek a tartóssága nagyon jó, 4-5 óra után is látszik a színe (lehet tovább is, de akkor már evés time van és azt nem igen éli túl) és szerencsére szépen, egyenletesen kopik. A másik kevesebb időt bír. Egyébként egy ivást simán túlélnek és nem marad ott a "pohár nyom" a számon:D
Ami még pozitívum, hogy csak nagyon kicsit szárítják a számat.
Összességében szerintem ár/érték arányban nagyon jó, van még pár szín a kívánságlistámon.




Mi a véleményetek a NYC rúzsokról?

2012. február 13., hétfő

Rimmel Kate Moss lasting finish rúzs

Őszintén szólva régebben nem voltam nagy rúzs fan, legtöbbször inkább csak szájfényt használtam. Azonban már egy ideje kísérletezőnek mondhatjuk a viszonyomat a rúzsokkal.
Amikor megláttam a Rimmel Kate Moss kollekciót, tudtam, hogy ki kell próbálnom. Azonban egy ideig sehol nem találkoztam vele, végül az Astoria-nál lévő Rossmann mentett meg. A 05 és 06-os árnyalat között gondolkoztam, végül a 06-os mellett döntöttem, de ha lesz még szerintem megveszem a másikat is. Igen, ebből ki lehet találni, hogy megkedveltem ezt a rúzst :)


A csomagolása nagyon tetszik, matt fekete, Kate aláírásával és egy szívecskével, a tetején pedig a Rimmel korona. Eléggé strapabírónak is tűnik, jól záródik.
Színét imádom, erősebb rózsaszín, mostanában eléggé rá vagyok kattanva az ilyesmi színekre. Sajnos fantázianeve nincsen, csak a 06-os kódot viseli.
Az illata nagyon finom, leginkább gumicukorra hasonlít :) (de lehet, hogy csak túl sok gumicukrot ettem mostanában) Felvitele könnyű, krémes, egyenletesen és szépen fed. Tartósságát tekintve nekem 3-4 órát simán kibír, evéssel-ivással együtt és egyenletesen, szépen kopik. Nekem kicsit szárítja a számat, de nem vészes szerencsére.
Az ára 1300 Ft, szerintem mindenképp megéri.



( álmos fejért sorry :D )


Próbáltátok már ezt a rúzst?

2011. június 18., szombat

Nyx Round Lipstick - Fig, Louisiana

Megmondom őszintén először másik színt szerettem volna, de már régóta hiány volt belőle Cherry Culture - on ( Narcissus ) . Amikor múltkor kedvezményesen lehetett vásárolni nézegettem a színeket és kettő másik nagyon megtetszett, így őket rendeltem meg. Az áruk alapból is nagyon kedvező, két dollár és rengeteg szín közül tudunk választani. ( érdemes vásárlás előtt nézegetni teszteket, mert nem mindegyik olyan, mint a honlapon, bár ahogy látom most már felraktak jobb képeket )
Ha jól tudom a müllerben is lehet kapni ezeket a rúzsokat, de sajnos nem tudom mennyiért.



Teljes bejegyzéshez katt:

2011. május 24., kedd

Makeup Academy szemhéjpúder és rúzs

A Makeup Academy a Superdrug saját márkája, amit Angliában lehet megtalálni. Én egy nagyon kedves hölgytől kaptam ezt a két terméket, akit megtaláltok vaterán is. ( nyugodtan fordulhattok hozzá, ha szeretnétek külföldön beszerezhető termékeket )
Ahogy nézegettem a Superdrug oldalát nagyon olcsó termékekről van szó, a legtöbb 1 fontba kerül. Nézzük mit is kapunk cserébe.


Véleményért, további képekért katt:

2011. április 15., péntek

Maybelline Coral Tonic rúzs

Először is bocsánat, hogy a héten még nem jelentkeztem bejegyzéssel. Ugyan a konzulensem április 1-re kérte a szakdolgozatot, de még ezen a héten is találtam benne javítanivalókat, úgyhogy azon munkálkodtam. De végre leadtam, úgyhogy lesz több időm:)

Múlt hétvégén vettem a Maybelline Coral Tonic rúzsát. Többen is kiváncsiak voltatok rá, úgyhogy most először róla lesz teszt:)




Imádom! Nagyon tetszik a színe. Maga a rúzs krémes, könnyű felvinni. Több órát kibírt a számon, evés-ivással együtt és egyenletesen kopott.
Szerintem be fogok szerezni még pár másik színt is.
Egyedül a csomagolása nem tetszik túlságosan, de hát az legyen a legnagyobb bajom:)

2011. március 29., kedd

S-he rúzsok

Már egy ideje 50%-os S-he leárazás van. Mire eljutottam egy dm-be eléggé ki volt már fosztva, de múlt héten zsákmányoltam három rúzst, akciósan darabját 350 Ft-ért.
Nem sok tapasztalatom volt a S-he termékekkel, régebben használtam fekete tust tőlük, az jó volt nagyon. Kiváncsi voltam a rúzsok milyenek.

Csak jót tudok mondani róluk. Szép a színük, nem szárítanak és meglepően tartósak. Hasonló árkategóriás rúzs amit próbáltam, kevés időt bírt ki a számon, ezek 1-2 órát simán.
Az egyiknél ( pink ) kipróbáltam azt is, hogy evés / ivásra mit reagál. Ugyan kopott, de egyenletesen és még úgy is szép színe maradt.
Sajnos nem volt már belőle több szín ami tetszett volna, de Zsuzsi facebook oldalán olvastam, hogy nem szűnnek meg a S-he termékek, csak új polcot / csomagolást kapnak.
Úgyhogy biztos, hogy körülnézek majd még:)

( aqua shine 322, magic colours 390, magic colours 375 )

( magic colours 375, magic colours 390, aqua shine 322 )

Szeretitek a S-he termékeket? Próbáltatok már rúzst tőlük?

2010. december 2., csütörtök

Manhattan Creamy Nude rúzs

Teljesen másért indultam ma a dm-be, amikor megpillantottam pár új Manhattan terméket. A nude rúzsok felkeltették az érdeklődésemet. Két szín volt belőle, az 53H Rosewood névre hallgató landolt a kosaramban.


2010. november 26., péntek

Bourjois rúzsok

Nemrég kattantam újra rá a rúzsokra és az "első" amit vettem egy Bourjois rúzs volt. Ami elég jó választásnak bizonyult:) Vettem belőle azóta egy másik színt is, így most őket fogom megmutatni nektek.


( Rosé requinqué, Rosé voluptueux )

2010. november 5., péntek

Essence rúzsok

Szerdán mentem német órára és pont ott van egy Rossmann, gondoltam benézek.
Voltak leárazott Essence cuccok ( 99 Ft-ért!! :D) és két rúzs megtetszett. Nem igazán vagyok rúzs párti, az utóbbi időben csak szájfényt használtam, de mostanában elkezdtem (újra) érdeklődni irántuk:)
Az egyik a Glam Girl a másik a This is me. Mint később rájöttem, mindkettőt lehet kapni az új kollekcióban is, csak már más csomagolásban.