A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Fogyás. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Fogyás. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. október 26., péntek

Mozgás otthon

Itt írtam régebben egy fogyással kapcsolatos bejegyzést, ha esetleg valakit érdekel és lemaradt róla. Most a kedvenc itthoni mozgásformáimról lesz szó leginkább:)

Szerencsére azóta nagyjából sikerül tartanom a súlyomat-mozgás kihagyások/hülye kajálásokkal-, max. 2-3 kg ingadozások estek meg. De azért sajnos a nyár eléggé elkapott, nem nagyon tornáztam és a mekizések/hajnali kajálások igencsak elszaporodtak. Szóval szeptemberben elhatároztam, hogy megint ráállok a mozgásra és a normálisabb étkezésre. (A másodikból egyelőre nem minden sikerült.)

Fontos, hogy mindenki találja meg a számára legjobb mozgásformát, ami az erőnlétének és a céljának is megfelel. Én pl. nem szeretnék szuper izmos vagy extra vékony testet, csak még pár kilót leadni, utána tartani és formásabb, feszesebb lenni.
Régebben próbálkoztam azzal, hogy eljártam mozogni, de nekem egyszerűen nem ment hosszabb távon, mindig volt valami kifogás, hideg van, esik az eső/hó, megjött, tanulnom kell, stb.
Rájöttem, hogy sokkal jobban megy, ha itthon csinálom. Nem vagyok időhöz kötve, nyomom amikor eszembe jut/ráérek és könnyebben is veszem rá magamat.
Letöltöttem Beszereztem többféle dvd-t, valamint mostanában rákattantam a youtube-os workout-okra is. (Otthonka blog hatására, köszi!)

Ha kíváncsi vagy mik a kedvenceim, katt:

2011. január 6., csütörtök

Fogyás I.

Ígértem fogyással kapcsolatos bejegyzéseket is, gondoltam most, hogy fényképező hiányban szenvedek ( remélem már nem sokáig ) elkezdem:)
Szerintem elég sok lányt foglalkoztat ez a téma, én a saját tapasztalataimról tudok beszámolni, remélem van akinek segítségére lesz. Azért nem fogyókúrát írtam, mert nem tartom annak és nem is vagyok a híve bármilyen drasztikus fogyókúrának, értelmét sem látom. Többször végignéztem már, ahogy ilyenekkel nagy szenvedések árán lefogytak emberek, utána a nagy részét vissza is szedték. Meg hát nem is egészségesek.
( "keresztapám" pl megrögzött fogyókúrázó:D szerintem nem sok olyan van amit ne próbált volna ki )
Én mindenképp olyat akartam ami tartós fogyást eredményez és nem kell lemondanom a finom ételekről.

2009 nyár végére sikerült kb 10 kg-t híznom. Mindig sokat ettem, sőt összevissza, de nem igazán híztam, kivéve amikor tényleg borzalmas sokat ettünk egyik volt barátommal:D De utána amikor szakítottunk akkor meg lefogytam azt amit akkor híztam, lelki bánatomban...Na de térjünk vissza 2009-re. Szeptemberben határoztam el, hogy valamit tennem kell, mert ez így nem tetszik.
Évek óta semmit nem mozogtam, úgyhogy az volt az egyik amit elhatároztam, hogy valamit kell!
14 éves koromig nagyon sokat sportoltam ( atlétika, jazz balett, kosárlabda ... ), aztán miután kiléptem a kosárcsapatból ( igen tudom kicsi vagyok, de így alakult :D ) semmit nem csináltam. Voltak elhatározások, sőt egyszer el is jártam alakformáló-zsírégető tornára, de nem szerettem és lusta is voltam eljárni, pedig nem volt messze.
Szóval nekem olyan kellett amit itthon tudok csinálni. Letöltöttem jó pár tornát ( Norbi, Réka, Béres Alexa... ), a kedvencem a Norbi kick box aerobic és a Réka Add önmagad 1-nek az első 20 perce lett. ( plusz nem túl rég találtam rá a Zumbára, az is tetszik nagyon, de az inkább tánci )
Csinálgattam másokat is, de ez a kettő volt az állandó. Volt hogy többször csináltam, de az átlag heti 2-3 volt szerintem.
A másik az étkezési szokások, amikben muszáj volt változtatnom.
Nekem a legfontosabb amiken változtatnom kellett az, hogy ne egyek unalmamban és ne egyek összevissza!
Igen nehéz volt ezeket betartani mivel azelőtt mindkettőt előszeretettel műveltem. A másik meg, hogy csak addig egyek amíg tényleg éhes vagyok, ne egyem "kipukkadásig" magamat.
Szerencsére egy idő után ezeken sikerült úrrá lennem, bár néha azért az unalmamban evés megvan, de közel sem annyiszor mint régen.
Természetesen az ételeken is változtattam, de nem úgy, hogy száműztem dolgokat az étrendemből.
Mindent eszek, csak van amiből nem annyit mint azelőtt.
Kezdjük a vacsival. Régebben a vacsorám kb 3 féle volt: szendvics, melegszendvics vagy pizza.
Ezen változtattam legelőször szerintem. Elkezdtem zöldségeket is enni vacsira, nagyon finom salátákat, sült zöldségeket csináltam.
Pizzát pedig kb 2 hetente eszek.
Régen tízóraira/ uzsonnára is szendvicset ettem, ami helyett gyümölcsöt, joghurtot, teljeskiörlésű kekszet ilyesmiket eszek. Minél kevesebb kenyeret próbáltam enni és azt is inkább reggel. Reggelire szoktam szendvicset vagy péksütit enni.
Ebédre ugyanazt eszek mint régen, bármit, amit akarok, csak nem eszem tele magamat.
Meg mostmár szokszor nem én főzök, mert sajnos nincs időm rá, hanem rendelünk. És ahonnan szoktunk rendelni, van kis adag, ami nekem elég.
Kb most augusztusban rászoktam ( vagyis inkább vissza, mert egyszer már ettem huzamosabb ideig )  a teljes kiőrlésű kenyérre ( graham kenyér ), azóta szinte csak azt eszek. Nagyon ritkán kívánom már csak a félbarna kenyeret. Mondjuk azóta többet is eszek ebből a kenyérből, de ez legalább egészségesebb és nem puffadok tőle.
Ami még fontos, hogy a nassolások helyett elkezdtem gyümölcsöt enni. ( mostanában ezt pont nem tartottam be, de még a karácsony hatása :D ). Szoktam enni csokit, meg chipset meg minden ilyesmit, de ezekből is kevesebbet. A csoki nem is annyira hiányzik ha nem eszek, csak most kaptam elég sokat, abból van még.
Egy ideig ettem Norbi túrórudit meg csokis puddingot, de már szerencsére leszoktam róluk. 
Nem egészségesek és drágák is, arról nem beszélve, hogy nem egyszer romlott meg idő előtt a pudding.

Egy ideig elég sokat szenvedtem, mert elég lassú volt a fogyás ( nálam sajnos volt is ami gátolta eléggé ). 
De örülök, mert tényleg jobbak lettek az étkezési szokásaim és úgy fogytam, hogy lényegében ettem mindent.
Most még 3-4 kg-t le akarok fogyni, újra elkezdek mozogni, mert sajnos július óta szinte semmit nem csináltam ( de a jó hír, hogy nem híztam vissza ez a fél év alatt ), meg mostanában a nasival is túlzásokba estem, főleg a chips evéssel, úgyhogy azt is vissza kéne csökkenteni:D

Várom a Ti tapasztalataitokat!:)