2012. december 3., hétfő

Novemberi kedvencek


Catrice Ultimate Moisture Fresh Skin alapozó: Hétköznapokon általában ezt használtam. Szép, természetes hatást lehet vele elérni, alig érezhető, könnyedebb alapozó, de mégis van fedése (leginkább közepesnek mondanám).

Max Factor Flawless Perfection pirosító - Chestnut: Megmondom őszintén először majdnem elajándékoztam  egyik barátnőmnek, mert leginkább rózsaszínes pirosítókat szoktam használni, de végül is megtartottam és milyen jól tettem... imádom, szinte csak ezt használtam múlt hónapban. Nagyon szép színt ad, jól pigmentált, nem kell belőle sok, szépen csillog, de csak annyira amennyire szerintem kell, nincs telenyomva hatalmas csillámokkal.


Avon négyes szemhéjpúder- Mocha Latte: Ezt még régebben vettem, de megint előkerült. Mostanában szeretek ezzel egyszerűbb, de mutatós sminket csinálni fekete tusvonallal.

Manhattan fekete zselés tus: Erről lesz majd külön bejegyzés, egyelőre annyit, hogy perfect!

Catrice made to stay - Mauvie Star: Voltak fenntartásaim először vele, ugyanis nem emlékszem, hogy ezelőtt lett volna olyan krémes szemhéjpúder ami bevált, mind csomós lett, megült a ráncokban stb. De ez iszonyatosan jó! Semmi előbb említett problem nincsen vele és tényleg tartós, szépen megmarad 8-10 óra után is. Ecsettel szoktam felvinni és általában feketével eldolgozni, gyorsan szép, mutatós smink varázsolható.

S-he szemöldök ceruza: Ez is most került elő régről, de milyen jó is...pillanatok alatt megcsinálom vele a szemöldökömet és természetes hatása lesz.

essence smokey eyes ecset: Ezt már régebben megvettem egyszer, de elhagytam, nemrég újra vettem, imádom! Puha, könnyű vele dolgozni, szépen lehet satírozni és még olcsó is.


A rikítóbb rúzsok/szájfények után mostanában előkerültek a diszkrétebb árnyalatok, mint például a MUA 4-es és essence all about cupcake.

+ ékszer

Bár lehetnének valamivel kisebbek, de azért nagyon megszerettem őket!


+ zene

Előkerült megint ez a szám (mennyi minden került elő múlt hónapban:D), azóta nem tudom abbahagyni, egyik legszebb szám ever!



Nektek mik voltak a kedvencek?:)

2012. november 28., szerda

Sante szemkontúr ceruza - Carbon Black

Kezdtek elfogyni/elromlottak a fekete szemceruzáim, így egy új beszerezésén ügyködtem épp, amikor ezen megakadt a szemem. Leginkább azért mert szerettem volna természetesebb összetevőjű terméket, a kissé érzékeny szemeim számára főleg jó dolog. Azt írják róla, hogy nem tartalmaz mesterséges szín-, illat és tartósítószereket, ásványi és szilikon olajokat, valamint BDIH által ellenőrzött natúrkozmetikum.


Szépen gondosan be volt csomagolva, nem is sikerült úgy leszedni róla a fóliát, hogy a címke ép maradjon, amin voltak infók, de legalább biztos, hogy előttünk senki nem nyúlt bele.

Őszintén szólva kicsit féltem, hogy a natúrkozmetikum mivolta hátrány is lesz és nem fog majd annyira szépen vagy a tartóssága hagy kivetnivalót. De szerencsére pozitívan csalódtam.

Kicsit kemény, viszont ennek köszönhetően nem mászik el, nem folyik le, teljesen jól a helyén marad és a tartósságára sincs panaszom. Valamelyik nap délután 4 körül sminkeltem, hajnali 2-kor néztem rá buliban és még elfogadható állapotban volt.
A színe viszont elsőre nem teljesen erős mély fekete, de többszöri áthúzással intenzívebb színt lehet elérni és nem szabad hagyni, hogy túl tompa legyen a ceruza hegye. Egyébként én vízvonalra is szoktam használni.
Ami még nagyon tetszik, hogy van egy praktikus satírozós része is, amivel szépen el lehet követni ezt a műveletet.



Összességében megszerettem és az ára sem vészes, 2200 Ft-ért lehet megvásárolni a SzépségTrend honlapján.

A véleményemet nem befolyásolja az, hogy a terméket a Tradegap Kft-től kaptam. Minden bejegyzésben a saját tapasztalataimat írom le.  

Próbáltatok már natúr szemcerkát?:)

2012. november 25., vasárnap

Karácsonyi ajándékötletek I.

Hihetetlen gyorsan telik az idő, 1 hónap és megint karácsony.
Az ajándékozás nálunk általában úgy szokott zajlani, hogy apukámnak, apukám tesójának és nagymamámnak közösen találjuk ki és vesszük meg az ajándékokat anyukámmal meg öcsémmel.
Anyukámnál pedig próbálok odafigyelni, hátha elejt olyan mondatot, hogy jaj de szeretnék ezt azt amazt. De igazából mindig is a személyesebb, kézzel készített ajándékokat szerette legjobban (jaj régebben mennyit csináltam...). Mostanában ha megkérdezem mit szeretne, általában azt szokta mondani, hogy több közös programot. Szóval ennek próbálok eleget tenni és pénteken a reggeli teám közben meg is született a megoldás:)


Csini kuponokat (még nem döntöttem el, hogy megszerkesztem vagy rajzolgatok) fogok gyártani, amiken az lesz, hogy bármikor beváltható egy közös mozizásra, színházra, vacsira, társasjátékozásra. Így meglesznek az új közös élmények és a "munkám" is benne lesz kicsit:)


Egyébként érdemes a netes kuponok között is szétnézni, rengeteg lehetőség van akciókkal is (kupon világ, bónusz brigád...), akár termékek, utazások, kezelések stb terén. Én mondjuk még nem nagyon próbáltam, vagyis pár napja vettem egy féláras masszázst anyukámnak, szóval még várom milyen lesz:)
Tavaly pedig itt vettünk ajándékba utalványt, amit a honlapon lévő bármely előadásra be tud váltani az illető.

Szoktatok ajándékozni ilyesmiket?:)

2012. november 22., csütörtök

Lovely Crystal Strenght körömlakk - Nr 433

Egy Rossmann látogatásom alkalmával pillantottam meg ezt a rózsaszín lakkot az akciós termékek között. Neve sajnos nincsen, a vonalkód mellett annyi látható, hogy Nr 433 a kódja. Egy szépséges világos rózsaszín árnyalat pink csillámokkal. Amikor megláttam rögtön tudtam, hogy enyém kell hogy legyen :D



Az üvege nagyon cuki, ha már a strasszos szájfénynél tartottunk nemrég, ennek is az van a tetején. Az ecsete teljesen átlagos szerintem, kicsit vékonyka, de könnyű a felvitel vele. Egy rétegben igencsak halovány az egyébként gyönyörű szín, két rétegben volt rajtam, de lehet elfért volna még egy harmadik is. Száradása nem az a szuper gyors, de nem is lassú. Tartóssága... hmm hát fura kicsit, mert kb. három napos állapotában fotóztam, szóval ti is láthatjátok, hogy vannak körmeim amik szinte semmit nem koptak, viszont van pár ami nemhogy a szélénél, hanem valahogy a közepén lett egy kopott rész elég hamar. (ezek sajna pont nem látszanak a képeken. amúgy nem, kivételesen nem nyúltam bele :D)

Egyébként nekem ez az első Lovely lakkom, 12 ml-t kapunk így leárazva 400 Ft-ért. Összességében a könnyű felvitele és a szép színe miatt bejön és olcsó is, viszont ez a kopás ügy lehetne jobb.




Próbáltatok már Lovely lakkot? Bevált?:)

2012. november 20., kedd

Mindennapok #7

Fish! koncert

 Mostanában teljesen rá vagyok kattanva 
a grapefruit-ra 

 More Than A Thousand koncert

Ajándékba kaptuk szépséges adventi dísz

Császármorzsa nyamm

 Bundáskenyééér

Barátnős este

Megjött végre az egyik ebay-es karkötőm

 Készülődés egyik barátnőmnél

 Husi&sali

Egyik barátnőm szülinapjának ünneplése

Nektek hogy telt a hetetek?:)

2012. november 19., hétfő

Too Faced Glamour Gloss ajakdúsító szájfény - Barely Legal

Ez a szájfény a Look Of Love szett egyik lakója volt, nem próbáltam még ilyen jellegű terméket előtte. A Barely Legal árnyalat lapult a csomagocskámban, ami egy szolid, barackos szín.
Azt ígéri, hogy teltebbé varázsolja ajkunkat és hidratál.




A csomagolás nem annyira csicsa, de azért mint mindig, most is megadják a módját, különlegessége a tetején lévő strasszkő, én imádom.


Az applikátora hagyományos, elég kicsi, így nem vesz fel sok festéket, többször át kell menni vele a szánkon.
Illata enyhén púderes, vaníliás, nem erős. Állaga egy kicsit ragadósabb, mint sok más szájfényem, de egyáltalán nem vészes, egyszerű a felvitele. A színe a számon kissé túl átlátszó szerintem, lehetne barackosabb.


Felvitel után egy ideig bizsergető, hűsítő, mentolos érzése van, de kibírható, nem csíp különösebben, de azért kicsit fura :D
Vitaminokat, jojoba és avokádó olajat tartalmaz hidratáló hatása érdekében. Az ajaknövelés is észrevehető, főleg az alsó ajkamon, de persze nem Geronazzo Máriához hasonló szájam lesz (még jó).


Összességében egy különlegesebb darab, örülök, hogy ilyet is kipróbálhattam. A Too Faced honlapja szerint 12 árnyalatban kapható, 19 dollárért. Így szettben megérte, de lehet külön ennyiért nem venném meg vagy talán egy erősebb színt.

Próbáltatok már ajakdúsító szájfényt?:)

2012. november 13., kedd

Max Factor Glossfinity körömlakk - Marshmallow

A mini Max Factor körömlakkokból már jó párat kipróbáltam és nagyon megszerettem őket, kíváncsian vártam ezt a másik fajtát, ami csillogó körmöket ígér 7 napon át.


A színét imádom, nagyon szép rózsaszín, de nem az a nagyon baba, kicsit piszkos. A felvitele nagyon könnyű, nem csíkoz, egy rétegben is szépen fed és kicsit mintha zselés hatása lenne a körmeimnek. Száradási ideje is teljesen jó, hamar szárad. A tartóssága viszont nekem sajnos annyira nem jött be, de tudjuk, hogy nyomik a körmeim. Fedőlakk nélkül már másnap megkopott pár körmöm vége, akkor végre vettem új fedőlakkot és lekentem vele, úgy már jobban bírta.
Összességében én nagyon szeretem, pillanatok alatt szépséges körmöket lehet csinálni vele, valamint a szín választék is elég széles. Az ára 1700 Ft körül van (ezért 11 ml-t kapunk), érdemes figyelni az akciókat.


A véleményemet nem befolyásolja az, hogy a terméket az Primőr Kozmetikai Kft-től kaptam. Minden bejegyzésben a saját tapasztalataimat írom le.  

Próbáltátok már ezt a fajta lakkot?:)