2011. december 30., péntek

Kedvencek 2011-ben

Lányok, nagyon szerettem volna szilveszteri sminke(ke)t csinálni, de sajnos közbeszólt pár dolog, pedig tegnap az egyiket el is készítettem, de a műszempilla használhatatlan, másik nincs itthon, a fényviszonyok pedig annyira rosszak, hogy nem igazán adják vissza a képek a sminket :(

Év kedvencei voltak tavaly is a blogon, most pár kiegészítéssel írtam meg :) Előre is boldog újévet mindenkinek, köszönöm, hogy vagytok és remélem jövőre is velem tartotok :) <3

2010 kedvencei:

Alapozó: Bourjois Healthy Mix

Púder: őszintén szólva nem nagyon szoktam használni, de van egy Manhattan soft mat loose powder-em, ami szerintem elég jó

Korrektor: Benefit Erase Paste

Pirosító: Nyx peach és Benefit Coralista

Szemhéjalapozó: Nyx Eyeshadow Base

Pigment: Nyx pigmenteket mind nagyon szeretem amik megvannak + MAC Apricot Pink és Vanilla

Szemceruza: Avon glimmerstick

Tus: Avon gél állagú szemhéjtus

Szempillaspirál: Rimmel Sexy Curves

Szájfény: H&M passion pink, Nyx Beige

Rúzs: Bourjois Rosé requinqué

Sminklemosó: Garnier sminklemosó tej

Ajakápoló: The Body Shop és Lip Smacker

Ecset: Nyx Professional Shadow/Point Brush és Essence pirosító ecset

2011 kedvencei:

Alapozó: BB krém ( Missha Perfect Cover )

Púder: Ugyanaz, mint tavaly.

Korrektor: Essence coverstick ( matt sand )

Pirosító: MAC giggly, Nyx pinky

Szemhéjalapozó: Revlon

Pigment: Ugyanazok, mint tavaly.

Szemceruza: Avon gél állagú tus

Tus: Essence gel eyeliner midnight in paris, MAC fluidline blacktrack

Szempillaspirál: Essence smokey eyes, Lora

Szájfény: Max Factor Max Effect Gloss Cube szájfények

Rúzs: Makeup Academy-3

Sminklemosó: Ugyanaz, mint tavaly.

Ajakápoló: Ugyanazok, mint tavaly.

Ecset: Ugyanazok, mint tavaly. Plusz a Sigma E30.

+ Körömlakk: Max Factor - Disco Pink

+ Arcápolás: Essence my skin arclemosó, Himalaya herbals tápláló krém, Baviphat peeling gel, Lush coalface ( + ezüst kolloid )

+ Hajápolás: Avon hajvégápoló, Gliss Kur express hajregeneráló balzsamok 

+ Kedvenc "újdonságok" : BB krémek, ajakfilcek, hab állagú hajfestékek

Első körben ők jutottak eszembe, ha valamit kihagytam és kíváncsiak vagytok, szóljatok :) Nektek mik voltak a nagy kedvenceitek / csalódásaitok?

2011. december 26., hétfő

H&M és Tally Weijl ( karácsonyi ) vásárlás

Már nem nagyon szoktam karácsonyra meglepiket kapni, hanem rám bízzák a vásárlást, így az ajándékok beszerzése közben nézelődtem magamnak is múlt héten. Ennek az eredményét láthatjátok most. Mindkét üzletben voltak már leárazások. Igazából vannak dolgok, amiket pótolnom kell, ugyanis Nektek még nem írtam, de úgy gondolom tanulságos lehet, hogy mindenki figyeljen ( még ) jobban oda. Bár sajnos legtöbbször nem tudsz mit csinálni, de azért pár elővigyázatosságot lehet tenni. Szóval pár hete az utcán ellopták a táskámat ( lerántották a vállamról és már rohantak is), "mindenem" benne volt, pénztárca, iratok, kulcs, telefon, fényképező, neszeszer sminkekkel, pulcsi stb. Annak örülök, hogy nekem nem lett bajom, de így is elég megrázó volt ez az egész. Amúgy persze azóta semmi nem lett meg, még az iratok se :( Szóval Lányok, vigyázzatok nagyon magatokra!

Az elsődleges célom pénztárca, közepes méretű fekete táska, neszeszer vásárlása volt, plusz pulcsik, felsők, de persze voltak mások is, amiket nem tudtam otthagyni :)

H&M, őket akciósan szereztem be:

Sál - 1500 Ft, Kesztyű - 700 Ft

Felső - 3000 Ft

Kabát - 5000 Ft ( erről sehogy sem sikerült normális képet csinálni, majd lesz felvéve, mert így sehogy se mutat )

Neszeszer - 990 Ft

Tally Weijl:
Táska - 6000 Ft, Pulcsi - akciósan 3000 Ft

Ti miket kaptatok karácsonyra?:)

2011. december 25., vasárnap

Boldog karácsonyt!

Tegnap csak facebook-on volt időm boldog karácsonyt kívánni Nektek, most itt is szeretnék sok szépet és jót kívánni és szeretném megköszönni, hogy ebben az évben is velem voltatok, nagyon sokat jelent :)
A tegnapi nap szokás szerint kapkodós volt, nekem főleg főzéssel, sütéssel telt, majd este jött hozzánk Apukám és testvére. Az este már viszonylag nyugalmas volt, a kaják ízlettek mindenkinek nagyon, aminek örültem :) Ma még lesz Nagyi látogatás, aztán pedig egy kis pihi, holnap viszont már neki kell látnom a tanulásnak, mert nagyon közeledik a nyelvvizsga, wááá.

Pár kép tegnapról:






Nektek hogy telt a karácsony? :) Remélem nagyon jól. Meséljetek!

2011. december 21., szerda

NYC quick dry körömlakk - Wall Street

Sajnos csak gyors bejegyzésre van időm, annyira béna vagyok, hogy a karácsonyi teendők mellett sikerült le is betegednem. Pedig nagyon szerettem volna karácsonyi sminkes bejegyzés(eke)t csinálni, de nagyon úgy tűnik, hogy nem fog összejönni :( De szilveszteri lesz mindenképp.
Most pedig nézzük ezt a lakkot :) Ezelőtt csak egy NYC lakkal rendelkeztem, szerettem volna beszerezni még. Volt pár amiket tudtam már előre, hogy szeretném, de sajnos hiány volt. Ez a rózsaszín viszont nagyon megtetszett. A színe nagyon tetszik, világos rózsaszín, apró ezüst csillámokkal és kicsit lilás fénye van. Az állaga szerintem elég híg, ezért oda kell figyelni jobban felvitelnél. Van, hogy alig vesz fel festéket, van, hogy sokat, de egyébként nem nehéz egyenletesen felvinni, miután megvan a kellő mennyiség. Egy rétegben kicsit halovány a színe, két rétegben láthatjátok. Száradása tényleg gyors, bár valahogy úgy emlékszem a másik NYC lakknál gyorsabb volt, pedig ugyanaz a fajta. Tartósságát tekintve igen jól teljesített ( mindig használok alap & fedőlakkot ), 1 hét után a széleknél volt kis kopás, de ennyi. Szerintem be fogok még szerezni más színeket is :)




Szeretitek a NYC lakkokat? Melyik az a szín, amit mindenképp érdemes beszerezni szerintetek? :)

2011. december 15., csütörtök

Kedvenc ( karácsonyi ) receptek

Sajnos saját képekkel most nem szolgálhatok, mert sikerült elkevernem valahova a tavalyi képeket, viszont többen azt jeleztétek, hogy így is érdekelnek receptek, ezért gondoltam megírom a bejegyzést. És kerestem hozzávetőleges képeket, google a barátom :D
Több évig rántott süllő és rántott pulyka volt a karácsonyi menü, de aztán ( szerencsére ) újítottunk, most a két kedvencemet fogom leírni :) Az első halétel, hagyományosan Rác(z) pontyként szokták elkészíteni, de mi általában harcsából csináljuk, az kedveltebb a családban.


Hozzávalók: ( mennyiséget azért nem írok, mert teljes mértékben attól függ, hogy ki mennyit szeretne, mi általában 3 nagyobb harcsa szeletet szoktunk megcsinálni, zöldséget meg random, amennyit jónak látok )

( Afrikai ) harcsa szeletek
Krumpli
Paprika
Paradicsom
Hagyma
Kolozsvári szalonna
Tejföl
Pirospaprika

Hal fűszer

A halszeleteket besózzuk ( plusz ízlés szerint halfűszer ), késsel kicsi vágásokat csinálunk rájuk ( tetszés szerinti, hogy hányat ) és szalonna szeleteket rakunk a vágásokba.
Egy sütőpapírral kibélelt tepsi aljára olajat öntünk, belarakjuk a halat, majd a zöldségeket felvágjuk és a tetejére rakjuk. Így berakjuk sütni 180-200 fokra. Amikor megpuhult a hal és a zöldségek is megsültek, a tetejét leöntjük pirospaprikás tejfölllel és úgy sütjük tovább, amíg meg nem pirul.
Mi külön tepsiben szoktunk krumplit sütni hozzá, de eredetileg a hal alá szoktak rakni krumplit és akkor az is vele sül.

Sajtos pulykamell:


Hozzávalók:
Pulykamell ( /csirkemell, általában három embernek fél kiló körül szoktam, ha többen vagyunk akkor 1 kg )
Csemege pirosarany

Bors
Tejföl
Sajt

A pulykamellet felvágjuk szeletekre, besózzuk. Csak finoman a sóval, mert a pirosarany is sós, így könnyen el lehet sózni. Minden szeletnek mindkét felét meg kell borsozni és pirosaranyozni. Én ezt úgy szoktam, hogy az első szeletnek mindkét felével megcsinálom mindkettőt, utána a többinél egyik felét ilyenre, másik felét olyanra és egymásra rakom a szeleteket, így mindkét felén lesz minden. ( remélem érthetően írtam le:D )
Kiolajozott tepsibe rakom az így kapott szeleteket, majd megszórom reszelt sajttal és a tetejére pedig tejfölt teszek. 180-200 fokon sütöm, amíg meg nem puhul a husi és a tetején is látszik, hogy megsült rendesen.
Ehhez a legfinomabb szerintem krumplipüre / rizs és uborkasaláta.

És persze mindezek előtt Apukám halászlevével kezdjük! :)

Ti miket szoktatok enni karácsonykor? :) 

2011. december 14., szerda

NYC Sky Rise szempillaspirál

Már egy ideje megvan ez a szempillaspirál, csak sikerült elkevernem valahova, de a napokban újra rátaláltam és az időzítés sem rossz, ugyanis dec. 17-ig 25%-os NYC akció van a Rossmannban. Bár az eredeti ára is baráti a spirálnak, de most még annál is olcsóbban be tudja szerezni, akinek esetleg megtetszik :)



A csomagolása először kicsit fura volt, megszoktam a ducibb spirálokat, ez viszont nagyon vékony, ami használat közben semmi hátrányt nem jelent, csak elsőre szokatlan volt. A spirál fekete alapon metál rózsaszín feliratai viszont nagyon tetszettek elsőre is.
A keféje is nagyon vékony, könnyű "dolgozni" vele. Egy hosszabbító spirálról van szó, ami szerintem teljesíti is ezt a küldetését. Szépen szétválasztja a pillákat, hosszabbít, nem csomósodik a festék és viszonylag tartós is, nem "lapulnak le" a pillák pár óra múlva. Arra figyelni kell, hogy ne vigyünk fel túl sok festéket, mert akkor kicsit pókhálós hatása lesz. Valahol olvastam, hogy volt, akinek irritálta a szemét, én semmi ilyet nem tapasztaltam.
Az ára 600 Ft körül van, szerintem mindenképp megéri.




Ők pedig a tegnapi zsákmány :)


Próbáltátok már ezt vagy másik NYC spirált?


Ui: Aki még nem látta, facebookon jelentkezhettek vasárnap reggelig a karácsonyi nyereményjátékomra, kiraktam oldalt a blogra is, hajrá lányok :)

2011. december 12., hétfő

Egy kis zsákmány + outfit

Zsuzsinál láttam szőrös mellényt meg bolerot ami nagyon megtetszett, a mellényt hajkurásztam múlt héten, főleg barnában szerettem volna, de vagy egyáltalán nem volt vagy pedig nem volt méret :( A bolero féltem, hogy nem fog jól állni, mert eddig akárhány ilyesmit próbáltam mind furán állt, de ez tetszett, úgyhogy megvettem, szombaton fel is avattam :)
Ezen kívül vettem egy kabátot a H&M-ben, ami le volt árazva 50%-al meg egy piros melltartót 1500 Ft-ért, a New Yorkerben pedig egy madárkás felsőt meg egy leopárdos bugyit ( 1090 Ft helyett 290 Ft volt ), de az ilyeneket nem illik mutogatni :D
És az ebay-es karkötőm is megérkezett, nagyon tetszik és végre jó a méret is, nem esik le rólam.

További képekért katt: