2013. szeptember 13., péntek

Nyári kedvencek

Rég nem volt kedvences bejegyzés, összeszedtem, hogy a nyár alatt miket kedveltem nagyon. Persze a legtöbb terméket bármikor használhatjuk. A sminkem nyáron legtöbbször egyszerű volt: CC krém, fekete szemcerka, spirál, pirosító, szemöldökzselé és ajakfilc. A körömlakkozást sem vittem túlzásba, sokszor csak átlátszó volt rajtuk, ha pedig színes akkor leginkább neon, vagy nagy ritkán nude.
Na de nézzük a kedvenceket:


Imádom az Escada gyümis parfümjeit, most az Island Kiss-t használtam, ami egy régebbi kiadás, csak visszahoztak pár ilyet limitáltként. A másik pedig a Zara Fruity, ami ugyancsak egy nyáriasabb illat.
Nem igazán szeretem a diós, kókuszos stb illatokat, de ez a The Body Shop brazil diós testpermet isteni. Az egyetlen problem vele, hogy üveg, így nem nagyon dobálnám a táskámba. Viszont az illata sokáig megmarad rajtam és nagyon nyammi.
Az áfonya-málna jöhet minden mennyiségben, nagyon szeretem a Ziaja tusfürdőjét. Fincsi illat és felfrissülés.
Voltak jól bevált termékeim a hajamra, de mint tudjuk szeretek kísérletezgetni azért, és már kezdtem én is meg a hajam is "unni" őket, a Body Shop pedig régebb óta érdekelt már. Végül a festett hajra való Rainforest termékeik mellett döntöttem, vettem sampont, balzsamot és hajvajat is. Mindenképp természetesebb cuccokat szerettem volna, ezek parabén, szulfát és szilikon mentesek. Persze lehet vitatkozni, hogy kinek mi a jó, kell e a szilikon etc, én most ezeket éreztem magaménak. Imádom az illatukat, a sampon jól tisztít, nem irritálja a fejbőrömet, nem gubancolódik nagyon a hajam, szebb, fényesebb lett, és a színe is tovább megmarad szerintem.


A Max Factor CC krémről írtam már, szeretetem felé azóta is töretlen, csak ezt használtam mostanában alapozóként. Az Art Deco rózsaszínes pirosítója (20as) annyira az én színem, nagyon sokszor nyúltam érte. Ha pedig bronzosra vágytam akkor a Max Factor Chestnut volt általában a befutó.
A szemöldököm béna. Nagyon ritkás, pedig sosem szedtem ki nagyon, magától ilyen. Próbáltam már többféle szemöldökre való terméket, de egyik sem tetszett annyira hosszabb távon. Az Alverde szemöldökformázóját viszont imádom! Egyszerű, gyors a felvitele, természetes, de mégis sokat dob az összképen, és tartós.
A Max Factor Eye Brightening szempillaspirál szerelem. Kézre áll, pillanatok alatt fel lehet vinni, szépséges hosszú pilláim lesznek, valamennyit dúsít is, nem kenődik, és tényleg kiemeli a szemem színét.
A számra legtöbbször a Catrice ajakfilcét (Don't call me princess) vagy a Nyx soft matte lip cream-et (Addis Ababa) használtam. Szépek, tartósak, és alig szárítanak.
Körömlakkok közül az Aden és a Max Factor pinkje volt a kedvenc. Könnyű a felvitelük, viszonylag hamar száradnak és elég tartósak.


Ha a szememre raktam "extrábbat" akkor is általában barnásat. A Manhattan intense effect duo-ja (Latte me too) gyönyörű. A Maybelline fekete tust is említettem már, imádom, őt használtam ha tusvonallal akartam feldobni a sminket.
A virágos hajbavalóra a H&M-ben csaptam le, felkontyolt hajhoz hordtam nyáron. A tükröt pedig Olaszországból kaptam egyik barátnőmtől, azóta Ő a táskám lakója.

+Zene

A nyár legjobb zenei élménye számomra a Papa Roach volt <3



Nektek mik voltak a kedvencek?:)

2013. szeptember 2., hétfő

Napozás- Milyen termékeket használok?

Tudom és elnézést, nem pont a legjobb időt választottam ennek a bejegyzésnek, de megmondom őszintén elkezdtem írni kétszer a nagy meleg idején, de egyszerűen nem volt időm befejezni. Az okosok azt mondják lesz azért még idén jó idő, de ha máskor nem is, jövőre mindenképp :)

Nem sok szó esett a blogban a napozásról, pedig aztán nekem a világoska bőrömmel főleg oda kell figyelnem. A napozás árnyoldalairól nem tartanék kiselőadást, lényegi infókat ITT találhattok, amit még a Nivea által kaptam meg, és az Eucerin honlapján is találtok sok tudnivalót. Mostanában három terméket használtam előszeretettel, őket:


Nivea Sun Protect&Bronze 

Róla is volt szó az előbb említett bejegyzésben, de lényeg a lényeg, hogy véd a nap káros sugarai ellen miközben serkenti a barnulást. A fújkálós kiszerelését nagyon szeretem, mindig is az ilyeneket részesítettem előnyben. (volt amúgy kupak is rajta, csak természetesen sikerült elhagynom)
Kellő mennyiséget tudok magamra fújkálni, amit aztán könnyű szétoszlatni. Az illata pedig szerintem tipik naptej illat :) Elég hamar beszívódik, és amit ígér azt nálam be is tartotta. Balatonon főleg akaratlanul is ért a legégetőbb nap, mégsem égtem le (ott ahol be voltam kenve), és emellett barnultam. És hát igen, megesett sajna, hogy nem voltam mindenhol bekenve ahol kellett volna, főleg amikor csak sétálgattunk. Sikerült is leégni pár helyen, de legalább arra jó volt, hogy látszott tényleg a hatása, és a következő terméket is volt alkalmam párszor élesebben is kipróbálni. Ez pedig nem más, mint:

Estrea Aloe Vera napozás és szoláriumozás utáni gél

Gondolom sokan olvastatok már erről más blogokon is, de azért egy kis rövid bevezetés. Az Estrea egy 100%-ban magyar tulajdonú cég, és több, mint húszévnyi tapasztalatot összegyűjtve fejlesztik termékeiket kozmetikusi és vegyésztechnikusi ismeretekkel. Filozófiájuk, hogy termékeiket valódi igényekre alapozva, veszélyes és káros összetevők elhagyására törekedve, gyógynövények felhasználásával állítsák elő.

Ez a szép zöld gél hűsíti, frissíti, nyugtatja, regenerálja a bőrt napozás és szolizás után. Aloe vera kivonatot, panthenolt és glicerint tartalmaz, mely összetevők hidratáló, regeneráló és nyugtató hatásukról ismertek.

Nagyon megkedveltem ezt a terméket, csak simán egy kis napozás után is nagyon jól esett bekennem magamat vele. Hát még amikor lepirultam... emlékszem régebben nagyon tudtam szenvedni leégés után, fájt, hámlott, húzódott, "minden finomság". Most amikor éreztem, hogy gondok vannak, rohantam gyorsan zöldikéért segítségért. Ahogy bekentem magamat vele nagyon jó hűsítő érzés volt, az elején kicsit ragacsos, de nem vészes, és viszonylag gyorsan beszívódik. Hamar éreztem a nyugtató hatását, másnapra pedig szépen bebarnult a bőröm, és később nem jelentkezett semmi kellemetlenség, hámlás.

Az ára ha jól tudom 1000 Ft körül van, szerintem érdemes szétnézni az Estrea háza táján, EZ a honlapjuk, facebookon pedig ITT találjátok meg őket.

Eucerin Napozó krém arcra 50+

Természetesen sehol nem szeretném, hogy feltűnjenek káros eredményei a napozásnak, de az arcbőrömön kiváltképpen, és sajnos a folyamatosan napnak kitett részeink hajlamosak leginkább a korai öregedésre, amibe az arc is beletartozik. Egyébként először általában ott is szoktam lepirulni, főleg az orromon és az almácskáknál.

Ez a krém védi az arcbőrt a napsugárzás okozta bőrproblémákkal szemben, normál és száraz bőrre ajánlják, érzékeny bőrűeknek is. Védelmet nyújt a napsugárzás okozta korai bőröregedés ellen, valamint elkerülhetőek használatával a pigmentfoltok kialakulása. A hatékony UVA/UVB fényvédelem mellett kifejlesztettek egy biológiai védelmet nyújtó hatóanyagot, mely segít a bőr mélyebb rétegeiben található bőrsejtek napsugárzás okozta károsodásának kivédésében. A glicirretinsav hatóanyag pedig segít a bőr DNS károsodásainak elhárításában.

A kiszerelése pont tökéletes arra, hogy bedobjam a táskámba, és bármikor kéznél legyen. (50 ml, ami egyébként szerintem sokáig elég lesz) Maga a krém könnyedebb, illatanyagmentes, a színe pedig természetes hatóanyagának köszönhetően sárgás. Egyszerűen el lehet oszlatni, hamar beszívódik, nem maradnak krém foltocskák az arcomon, és zsíros érzet sem.
Amióta használom sikerült elkerülnöm az arclepirulást, viszont valamennyit azért barnultam. Én nem vettem észre, hogy nagyon elütne a testem többi részétől, de ez lehet azért is, mert nagyon fekára sosem barnulok.
De szerintem amúgy is valamit valamiért, később örülni fogunk...

Összességében nekem ez a három termék tökéletes társam volt napozáshoz. Ti miket szoktatok használni? Próbáltátok már valamelyiket?:)

2013. június 24., hétfő

Szépségboxom 2013 Május

Múlt héten érkezett hozzám egy meglepi a Szépségbolttól, ugyanis ők is elindították a beauty box szolgáltatásukat, és a májusiból kaptam egy példányt. Bevallom régebben sokszor irigykedtem a külföldi blogokon ezekre a cukiságokra, aztán az itthoniak közül egy Douglas dobozra csaptam le először, amit imádtam. Azóta még berendeltem az áprilisi Pixibox-ot, de sajnos nekem az kissé csalódás volt. Izgatottan nyitottam ki ezt a szépséget, és nagyon örültem, hogy olyan márkát is találtam benne, amit még sosem próbáltam.


Három teljes méretű terméket, egy kis termékduót, és mintákat rejt a dobozka.


Ahava Mineral Botanic krémtusfürdő hibiszkusz - füge 500 ml

"Krémtusfürdő hibiszkusz – füge. Bársonyos textúrájú bőrbarát krémtusfürdő jótékony Holt-tengeri ásványokkal, makadámiaolajjal és organikus növényi kivonatokkal. A hibiszkusz és a füge különleges keveréke antibakteriális, tápláló és bőrpuhító hatású. Parabénmentes. SLS/SLES mentes. Érzékeny bőrre bőrgyógyászatilag tesztelt."


Eredeti ára: 5770 Ft

Az Ahava-tól nem próbáltam még semmit, viszont izgatta a fantáziámat már egy ideje. Most kapásból háromfélét is letesztelhetek. Ennek a tusfürdőnek nagyon finom illata van, krémes, és persze az sem utolsó, hogy miktől mentes :D

Ahava duo face gift

Ez a kis gift két Time To Hydrate terméket tartalmaz, az egyik egy hidratáló maszk (20ml), a másik pedig egy hidratáló bőrszépítő arckrém normál és száraz bőrre (15 ml).


Hosszabb távú hatásukról majd később, de azért egyszer kipróbáltam már mindkettőt, és azt elmondhatom, hogy jól esnek a bőrömnek, felfrissítenek, és puha lesz az arcocskám utánuk.

Olay Total Effects 7in1 éjszakai feszesítő arcápoló 50 ml

"Az OLAY Total Effects 7in1 öregedésgátló (anti-ageing ) termékcsalád minden tagja nagyszerű megoldást kínál az arcbőr öregedésének 7 jele ellen. A termékek célcsoportja azok a 30 feletti aktív életet élő hölgyek, akik egy termékben komplett megoldást keresnek szépségük megőrzéséhez, fokozásához."


Eredeti ára: 4799 Ft

Ugyan nem vagyok még 30 felett, de mostanában egyre jobban izgatnak az olyan krémek, amiknek ránctalanító, öregedésgátló hatásuk is van. Ezt a terméket még nem próbáltam ki, mert a mostani éjszakai krémemet imádom, és megszoktam, hogy felé nyúlok, de mindenképp sor fog kerülni az Olay-re is hamarosan.

Astor Big&Beautiful BOOM! Curved szempillaspirál

"Exkluzív kefe: óriási és ívelt, egy mozdulattal fed. Azonnali dúsítás és göndörítés csomósodás nélkül. Egyedülálló, krémes formula dúsító kollagénnel és növényi viasszal."


Eredeti ára: 2056 Ft

A végeredmény tetszik, viszont nekem nagyon bumszli a keféje a kis szemeimhez, alig férek hozzá vele rendesen a pilláimhoz, és ebből adódóan mindig összekenődik a szemhéjam teteje. Ettől függetlenül el fogom használni, csak nem a legegyszerűbb spirálom :D

AA Prestige termékminták



Különböző krém és szérum minták lapultak még a dobozban, amik eléggé hívogatóak, viszont a csomagolás szerint majdnem mind 40-50 év fölöttieknek való. Ez lehetne vegyesebb, de hát legalább Anyukám is kap valamit :)

Összességében egy jó kis beauty box ez szerintem, igényes, érdekes termékekkel. 5 ezer Ft-ért lehet hozzájutni, amiért egyébként most több, mint 12 ezer Ft értékben kaptunk termékeket. Kíváncsi vagyok a következő mit fog rejteni!

Ha felkeltette az érdeklődéseteket ITT olvashattok róla további infókat, és rendelhetitek meg a következő boxot!

Hogy tetszik? Szeretitek az ilyen meglepetés dobozokat? :)

2013. június 7., péntek

Májusi kedvencek

Annyira gyorsan telik az idő, kár hogy az időjárást annyira nem érdekli, hogy már június van... a kedvencek közül sok maradt a régi, de azért felfedeztem pár újdonságot is mostanság.


A Manhattan limitált kollekciós rúzsáról volt már ITT teszt, azóta is jó barátságban vagyunk.

A Max Factor CC krémre nagyon kíváncsi voltam, le is csaptam rögtön amikor akciós volt. Már egy ideje nem rendeltem koreai BB-t, az itthoniak közül pedig egy-kettőt próbáltam, amik sajnos nem igazán váltak be, de ez nem vette el a kedvemet a kísérletezéstől :D Eredetileg annyiban különbözik a CC a BB-től, hogy jobban fed, de mivel leginkább koreai BB-ket használtam, azoknál ez ugyanígy megvolt, ha nem jobban.
Ez a CC abszolút kedvenc lett. Könnyű a felvitele, hamar egybeolvad a bőrömmel, természetes, egységes színt ad, és nem szárít. A fedése közepesnek mondható, ami nekem mostanság teljesen jó, nem is vágyok többre.

A Maybelline fekete zselés tust még a Glamour Napok alkalmával szereztem be. Az előző Manhattant nagyon szerettem, de szeretek próbálgatni, erről pedig annyi jót olvastam, nem hagyhattam ki. 
Lesz majd róla külön bejegyzés, előre annyit, hogy imádom, és meglepő módon még az ecsete is nagyon bejön!

A Helia-D tápláló arctisztító tejet még régebben vettem, de akkortájt kijött rajtam pár kis piros folt, és rá gyanakodtam. Nemrég elfogyott a másik arclemosóm, és gondoltam teszek vele még egy próbát, hátha nem ő volt a mumus. Jól tettem, mert mostanában teljesen jó, megszerettem. Napraforgószár (mindig mást olvasok a második részére:D) kivonatot, shea vajat és E-vitamint tartalmaz. Jól felfrissít, tisztít, hidratál és a sminket is nagyrészt lehozza, bár nem kifejezett feladata.

Éppen arckrém beszerző körúton voltam, amikor megpillantottam az Eco Innovation termékeit, és megtetszettek. Végül egy ránctalanító nappali/éjszakai arckrém mellett döntöttem. Nagyon elvétve használtam eddig ránctalanító készítményeket, de most úgy éreztem, hogy már nem árthat valamivel hosszabb távon. Az összetevők alapján ez volt a legszimpibb, az valahogy elkerülte a figyelmemet, hogy idősebbeknek való (eggyel feljebb lévő kategória ha jól láttam most neten), mondjuk régebben mintha olvastam volna valahol, hogy ezeknél azért már nincs túl sok különbség. Egy könnyedebb krém, mégis jól hidratál, és amióta ezt használom azt vettem észre, hogy szebb a bőröm. Egyedül az adagolójával nem vagyok kibékülve, egy kis lyukon jön ki a krém, ha lenyomom a belsejét, eddig még nem sikerült szétszednem, de majd még próbálkozom.

A Paul Mitchell Super Strong hajszerkezet erősítő spray-t egy kis szettben kaptam, volt még sampon meg balzsam. Nem voltak rosszak, de leginkább ezt emelném ki. Nem nehezíti el a hajamat, könnyen fésülhető, és selymesebb lesz. Elvileg erősebbé is teszi, meg tartósabb hajszínt ad, ezeket annyira nem tudom lemérni, vagy jobban kellett volna figyelnem :D

+ ékszerek közül ez a fülbevaló volt a nagy kedvencem mostanában


+ zene

 

 Nektek mik voltak a kedvencek?:)

2013. május 26., vasárnap

NYC új kollekciós körömlakkok- Anise Green, Fresh Blue, Blue.L.ita, Strike a Rose

A NYC idén tavasszal 40 körömlakkból álló színpompás kollekcióval vár minket. A Müllerben meg lehet tekinteni a "tornyot", én még ott nem jártam mostanában, de a Rossmannban is voltak már újdonságok, amikor arrafelé vitt az utam. Van pár régebbi lakkom tőlük, amiket nagyon szeretek (legnagyobb kedvenc a Perpetual Peony, és a Supernova fedőlakk), így amikor megpillantottam a szépséges In a Minute újdonságokat, rögtön kettő a kosaramban landolt. Nehéz volt a választás, de végül is a világoskéket (Blue.L.ita) és a pinkeset (Stike a Rose) hoztam el. A másik két lakk tesztelésre érkezett, örülök, hogy pont a másik féléből, az Expert Last családból. Mindkettő élénk, kicsit neonos, ugyan a zöld nem igazán az én színem, de ez kifejezetten tetszik.


Kaptunk feladatot is a NYC-től, amivel meg lehet nyerni a 40 csodát, ha szerencsések vagyunk (légyszilégysziii).

Már egy ideje terveztem Water Marble féleséget készíteni, nemrég találtam egy egyszerű nek tűnő videót, ahol víz nélkül készíti el a manikűrt. Természetesen elsőre nem sikerült túl jól, de hát valahol el kell kezdeni. Mondjuk nem ártana végre beszereznem normális eszközöket is, az essence marble mania körmös szettben lévő ecsetkével próbálkoztam, ami sajnos nekem nem jött be túlságosan.


A másik egy hétköznapibb összeállítás, mindenképp olyat akartam amiben benne van mindkét In a Minute árnyalat, és valami egyszerűbbet, így csak az egyik körmömre került háromszög strasszal (amit kicsit jobban a háromszög csúcsába is rakhattam volna, de most így sikerült), egy másikra pedig virág (ami szerintem sokáig nem fog tartani sajnos) és kész is!


Magukról a körömlakkokról majd egy külön bejegyzést szeretnék csinálni, amiben össze is hasonlítom őket, és mivel nemrég vannak a tulajdonomban, van még mit tesztelni rajtuk, de utána mindenképp jelentkezem a bővebb véleménnyel:)

Hogy tetszenek? Szeretitek a NYC lakkokat?:)

2013. május 21., kedd

Manhattan Candy Rockers Fényes Ajakrúzs - Like Me

A Manhattan újdonságai között szerepel ez a csodás rúzs, ami négy színben érhető el, és ha jól tudom limitált. Ahogy megpillantottam a csomagolást, rögtön odavonzott, imádom. A színek is gyönyörűek, legszívesebben mindet elhoztam volna, de végül a pinkes mellett döntöttem (milyen meglepő), ami a Like Me névre hallgat. A másik három árnyalat között barack, nude, és piros található.
Amikor kipróbáltam a kezemen kissé csodálkoztam, mert 'glossy' rúzs lévén kevésbé pigmentáltra számítottam, de ezeknek egy húzással is gyönyörű színük van.



Felvitele könnyű, eléggé puha, kifejezetten krémes rúzsról van szó. Imádom a színét, egyébként pedig csillámmentes, de fényes hatása van. Könnyű viselet, tartóssága számomra teljesen jó, több órát rajtam marad, ivást is simán kibírt (krémes állaga miatt azért érdemes ránézni utána, hogy nem mászott e el felül, legalább is ha üvegből isztok:D), és nagyjából egyenletesen kopik. Ami még plusz pont, hogy nem szárítja a számat, viszont ahogy olvastam másik árnyalatnál, volt akinek akadt ezzel problem.
Összességben nagyon szeretem, amióta megvettem alig lehet elválasztani tőle. Az egyetlen negatív, hogy valahogy sikerült bénán hozzányúlnom, és egy kis darab letört belőle, szóval óvatosan kell vele bánni. Az ára 1299 Ft volt, nagyon gondolkozom másik árnyalat beszerzésén is.


Szeretitek a Manhattan rúzsokat? Ezek közül megvan valamelyik?:)

2013. május 13., hétfő

Joy Napok

Nemrég kivásároltam magamat a Glamourozás alkalmával, ez most nem hozott lázba túlságosan, de egyik barátnőm pont pénteken akart elmenni az Allee-ba, így még is lett egy kis shopping. Másnap pedig úgy döntöttem elnézek a Tescoba, rég nem néztem körül F&F-nél. Egy Müllert meg Tally Weijlt utamba ejtettem volna még, de sajnos nem volt már rá időm. Szóval így egyetlen kupont használtam fel :D


 Bershka neon rózsaszín rövidnaci -2995 Ft

 F&F balerina -4590 Ft -20%

 Reserved ruha -9995-ről le volt árazva 4795 Ft-ra

 F&F táska 4000-ről le volt árazva 2790 Ft-ra, plusz -20%

L'oreal lakkok -Black Swan, Snow In Megeve, DM-ben
ha kettőt veszünk 600 Ft/db

Balea "cukorfalat" ajakápoló -350 Ft

Manhattan rúzs -Like Me, 1299 Ft 

Ti kihasználtátok a Joy Napokat?:)