A padlizsánnal bajban vagyok, ugyanis a grillezett, a töltött és a krém verziónál kimerülnek az ölteteim. Ezért nézelődtem nosaltyn ihlet gyanánt és összedobtam valamit :) Gyors, egyszerű és aki nem eszik húst annak is tökéletes.
Hozzávalók:
-padlizsán
-paradicsom
-hagyma
-sajt
-olaj
-fűszerek (tetszés szerint, én imádom a különféle keverékeket, amiket boltban kapni, így erre is olyat raktam plusz a paradicsomok tetejére egy kis oregánót)
A padlizsánt kb. ujjnyi vastagságú karikákra vágtam, befűszereztem és hagytam állni 15-20 percet, hogy kis levet eresszenek és puhuljanak. Utána kevés olajon átsütöttem mindkét oldalukat. Kiolajozott (fűszert is szórtam oda is) tepsibe raktam aztán őket. A padlizsánra felkarikázott hagyma, paradicsom és egy kis oregánó került. Így sütöttem kicsit őket a sütőben (200 fokon), hogy a hagyma megpiruljon, majd reszelt sajt rá és úgy tovább még kb. 10 percet, hogy a sajt szépen rásüljön. És voálá, ennyi!:D
Szeretitek a padlizsánt? Tudtok jó receptet?:)
2012. szeptember 18., kedd
2012. szeptember 14., péntek
Régi ruhák/szépség bakik amiket ma már nem vennék fel/követnék el...
Nemrégiben egy kedves régi barátnőmmel szóba került, hogy régebben (2001-2005 közötti időszak kb.) hogy öltözködtünk és reményeink szerint azóta sokat fejlődtünk:D Eszembe jutott pár elég vicces dolog, gondoltam összeszedek még párat és kíváncsi vagyok veletek hogy volt ez:)
1. Az egyik legborzasztóbb ami eszembe jut az a fekete harisnyából csinált "mocis kesztyű", ami a karon is felért valameddig. Indokolatlan.
2. Volt egy időszakom, amikor a rózsaszín minden árnyalatában pompáztam, legyen szó nadrágokról, felsőkről, kabátokról stb és volt, hogy szépen párosítottam őket. Barbie-nak is hívtak.
3. Hello Kitty őrület. Volt kb. mindenem. Ma már semmit nem aggatnék magamra. A használati tárgyakat elvétve használom még, de ilyenek, hogy póló, nyaklánc, karkötő, öv, táska (jesszus hány táskám volt) stb már felejtő. (ja és persze a rózsaszín mánia és a Hello Kitty együtt is megvolt). A legszebb darabom egyébként egy mini oldaltáska, ami RÓZSASZÍN SZŐRÖS, kicsit még csillámos is és egy kis Hello Kitty mintán kívül van rajta egy harang, csak hogy ne vesszél el.
4. Szilikonpánt. Ebbe szerintem sokan beleestek, volt egy időszakom.
5. Már egy jó ideje nem vennék fel hatalmas trapéz farmert, de régebben imádtam és el se tudtam képzelni, hogy szűk szárút hordjak, ma ez fordítva van:D
6. Szerettem sokszor úgy kinézni, mint aki temetésre készül. Feketét feketével.
Ja és az egy és kétsoros metál szegecses öveket is előszeretettel hordtam, amit mindenképp be kellett szereznünk barátnőimmel és "egyen kinézni".
7. Nadrágra (mini) szoknya. No comment.
8. Voltak persze érdekes ruha párosításaim, előnytelen darabok...becsúsznak az ilyenek.
9. A kiegészítők között is volt pár pompás darab, mint például az egyik kedvenc nyakláncom, ami kb. úgy nézett ki, mint a cukorka nyakláncok csak a fehér és a lila árnyalataiban.
+ Szépség
1.Nemrég megtaláltam egy régi képemet, kicsit ijesztő, hogy mennyi csillámos pirosító volt az arcomon.
2. Az alapozó színválasztás nem mindig volt erősségem.
3. Sokszor csak egy színt felizéltem a szemhéjamra és ennyi, satírozás/rendes eldolgozás akkoriban eléggé kínai volt.
4. A hajam fazonja néhol kicsit érdekes, mint pl. a Kozsóra hajazó tincsem. (lásd kép)
Hirtelen ezek jutottak eszembe, de tuti van még. Ez pedig pár régi kép (2001-2 körül talán, többi "sajnos" elveszett az éterben), csak úgy:D
Nektek milyen ilyesmi dolgok vannak a múltból?:) Akár ruha, akár szépség téma, amit ma már nem vennétek fel/nem csinálnátok meg.
1. Az egyik legborzasztóbb ami eszembe jut az a fekete harisnyából csinált "mocis kesztyű", ami a karon is felért valameddig. Indokolatlan.
2. Volt egy időszakom, amikor a rózsaszín minden árnyalatában pompáztam, legyen szó nadrágokról, felsőkről, kabátokról stb és volt, hogy szépen párosítottam őket. Barbie-nak is hívtak.
3. Hello Kitty őrület. Volt kb. mindenem. Ma már semmit nem aggatnék magamra. A használati tárgyakat elvétve használom még, de ilyenek, hogy póló, nyaklánc, karkötő, öv, táska (jesszus hány táskám volt) stb már felejtő. (ja és persze a rózsaszín mánia és a Hello Kitty együtt is megvolt). A legszebb darabom egyébként egy mini oldaltáska, ami RÓZSASZÍN SZŐRÖS, kicsit még csillámos is és egy kis Hello Kitty mintán kívül van rajta egy harang, csak hogy ne vesszél el.
(megvan még, szóval íme:D)
4. Szilikonpánt. Ebbe szerintem sokan beleestek, volt egy időszakom.
5. Már egy jó ideje nem vennék fel hatalmas trapéz farmert, de régebben imádtam és el se tudtam képzelni, hogy szűk szárút hordjak, ma ez fordítva van:D
6. Szerettem sokszor úgy kinézni, mint aki temetésre készül. Feketét feketével.
Ja és az egy és kétsoros metál szegecses öveket is előszeretettel hordtam, amit mindenképp be kellett szereznünk barátnőimmel és "egyen kinézni".
7. Nadrágra (mini) szoknya. No comment.
8. Voltak persze érdekes ruha párosításaim, előnytelen darabok...becsúsznak az ilyenek.
9. A kiegészítők között is volt pár pompás darab, mint például az egyik kedvenc nyakláncom, ami kb. úgy nézett ki, mint a cukorka nyakláncok csak a fehér és a lila árnyalataiban.
+ Szépség
1.Nemrég megtaláltam egy régi képemet, kicsit ijesztő, hogy mennyi csillámos pirosító volt az arcomon.
2. Az alapozó színválasztás nem mindig volt erősségem.
3. Sokszor csak egy színt felizéltem a szemhéjamra és ennyi, satírozás/rendes eldolgozás akkoriban eléggé kínai volt.
4. A hajam fazonja néhol kicsit érdekes, mint pl. a Kozsóra hajazó tincsem. (lásd kép)
Hirtelen ezek jutottak eszembe, de tuti van még. Ez pedig pár régi kép (2001-2 körül talán, többi "sajnos" elveszett az éterben), csak úgy:D
Nektek milyen ilyesmi dolgok vannak a múltból?:) Akár ruha, akár szépség téma, amit ma már nem vennétek fel/nem csinálnátok meg.
2012. szeptember 12., szerda
Őszi-téli Wishlist
Nemrég elkezdtem összeszedni mik azok, amiket szeretnék beszerezni mostanában. Nézelődtem neten is a napokban, de még nem tudom mit merek majd onnan megrendelni, mindenesetre amihez kinéztem már valamit/hasonlót neten, ott linkelek, hátha másnak is hasznos:)
1. Ami a legfontosabb, szeretnék szép csizmákat! Szerintem ez a legnehezebb kérdés. Amit a legtöbbet szoktam hordani az a lapos magasszárú csizma. Az elmúlt pár évben a Deichmannban találtam ebből kb. megfelelőt, bár azt hozzáteszem, hogy sajnos nem a túlságosan meleg téli fajta és nem is tart sokáig. Szóval idén újra kutatok, hátha végre találok jobbat.
A másik, ami még nehezebb, a bokacsizma! Szeretnék szép magassarkú bokacsizmát meg laposat is, de tavaly ebből csak a második verziót sikerült beszerezni és abból sem a legjobbat. Ennél most elkezdtem nézelődni ebay-en is, de ez az, amit nem tudom meg merjek e rendelni. (valakinek esetleg tapasztalat?)
7. Ékszereek! Párat már megrendeltem ebay-ről, de szeretnék még mindenfélét.
1. Ami a legfontosabb, szeretnék szép csizmákat! Szerintem ez a legnehezebb kérdés. Amit a legtöbbet szoktam hordani az a lapos magasszárú csizma. Az elmúlt pár évben a Deichmannban találtam ebből kb. megfelelőt, bár azt hozzáteszem, hogy sajnos nem a túlságosan meleg téli fajta és nem is tart sokáig. Szóval idén újra kutatok, hátha végre találok jobbat.
A másik, ami még nehezebb, a bokacsizma! Szeretnék szép magassarkú bokacsizmát meg laposat is, de tavaly ebből csak a második verziót sikerült beszerezni és abból sem a legjobbat. Ennél most elkezdtem nézelődni ebay-en is, de ez az, amit nem tudom meg merjek e rendelni. (valakinek esetleg tapasztalat?)
2. Farmerkabi! Ebből kinéztem egyet Oasap-on, de fogok még élőben is nézelődni.
3. Pulcsik/kardigánok. Leginkább olyan kardigánokat szeretnék most, amik nem gombosak és elől hosszabbak (nem tudom van e ennek valami neve:D) Találtam jó pár helyen neten is.
Színesek:
Virágos hátú:
4. Télikabát. Mindenképp valami szőrmés belsejűt szeretnék. Tegnap Lakkfan-nál láttam egyet ebayről, ami nagyon tetszik, de ezt se tudom, hogy meg merjem e rendelni.
5. Szőrme mellény. Tavaly is kutattam, de sajnos nem találtam rá a tökéletesre, idén remélem sikerül!
6. Farmer. Ez az ami mindig kell:D A sötétkék skinny farmerek a kedvenceim, általában a Mango-ban szoktam a legjobbakat találni.
7. Ékszereek! Párat már megrendeltem ebay-ről, de szeretnék még mindenfélét.
Amiket már sikerült beszereznem:
-Szegecses bőrdzseki (http://www.oasap.com/show/5020-punk-style-riveted-lapel-cropped-biker-jacket.html), pink bőrdzseki (C&A-ból)
- Sálak (de belőlük biztos lesz még:D)
- Szegecses táska (http://www.oasap.com/handbags/5062-rivet-detail-metal-corner-boston-bag.html)
- Fekete farmer (Tally Weijl-ből)
Amiken gondolkozom:
- (mű) bőrnaci. Nagyon tetszenek mostanában másokon, de nem tudom rajtam hogy állna, nem próbáltam még fel egyet sem.
- ezen a H&M cipellőn gondolkozom már egy kis ideje, a rózsaszín tetszik nagyon (tudom, nem őszi szín, de bevallom az őszi színek nagy részét nem igazán kedvelem/nem is áll túl jól). http://www.hm.com/hu/product/96517?article=96517-A#article=96517-L
- ez a ruha pedig szerelem, de sajnos a méretemben out of stock. http://www.axparis.co.uk/products/Studded-Shoulder-Bodycon-Dress.html
Huhh, elsőre ezek jutottak eszembe. Nektek mik vannak az őszi/téli kívánságlistátokon?:)
2012. szeptember 10., hétfő
Mindennapok #2
Ez igazából most két heti, mert múlt héten sikerült valahogy elkevernem a képeket, de meglettek végül:)
Szilvás bedobálós süti
Subscribe koncert
Velencei tavazás
Keresztgyermekem:D (barátnőm cicája)
Nyamii
Legjobb zöld tea kollekció
Egyik barátnőmék esküvőjére ruci
Esküvői ajándékhoz képeslap
(kicsit ferde a kép,sorry)
Sajnos nem hajlandó visszaadni a színt teljesen,
neon rózsaszín lakk<3
Szombat esti mulatság
Nektek hogy telt a hetetek?:)
2012. szeptember 6., csütörtök
Outfit - Oasap szegecses táska
Ezzel a táskával már a kezdetektől szemeztem, nemrég végre megrendeltem, nagyon vártam, hogy megérkezzen. Szerintem egy nagyon szép és igényes táskáról van szó, kinézetre imádom. Számomra egy dolog van, ami nagyon nem praktikus, mégpedig ahogy nyitódik/záródik. Lehet, hogyha jobban bejáratódik akkor valamivel könnyebb lesz, de egyenlőre alig tudom ki-becsukni és ez így elég szenvedés, ha valamit (telefon,kulcs,zsepi stb) elő akarok venni, főleg az utcán. (akinek van ilyen táskája, mi a tapasztalat?) Nincsen rajta cipzár, hanem egymásba kell nyomni a két részt (aztán a pántokkal is bezárni).
Egyébként van hozzá egy hosszabb pánt is, úgyhogy többféleképpen lehet hordani.
Innen lehet megrendelni:
http://www.oasap.com/handbags/5062-rivet-detail-metal-corner-boston-bag.html
(bár sajnos ha jól látom most sold out, de fel lehet iratkozni, hogy kapj emailt, ha újra lesz)
Hogy tetszik? Szeretitek a szegecses cuccokat?:)
Egyébként van hozzá egy hosszabb pánt is, úgyhogy többféleképpen lehet hordani.
Innen lehet megrendelni:
http://www.oasap.com/handbags/5062-rivet-detail-metal-corner-boston-bag.html
(bár sajnos ha jól látom most sold out, de fel lehet iratkozni, hogy kapj emailt, ha újra lesz)
(sajnos nem túl jó kép, de legyen azért így "felvéve" is:D épp egyik ismerősömék koncertjére igyekeztem)
Felső: H&M
Felső: H&M
Szoknya: New Yorker
Cipő: H&M
Karkötő: Ebay
2012. szeptember 3., hétfő
Kedvenc arcápolási termékeim
Csak úgy mint a hajamnál, régebben sokféle terméket kipróbáltam az arcomra/használtam egyidejűleg, aztán rájöttem ugyebár, hogy a kevesebb sokszor több:) Itt láthatjátok, hogy mostanában mik a kedvenceim.
Gerovital Plant vitaminos arclemosó tej:
"A Herbatonic komplexumnak és az A-vitaminnak köszönhetően nagymértékben hozzájárul a bőr hidratálásához, táplálásához és vitaminizálásához. A szerves havasi gyopár kivonatés az A-vitamin fokozott védelmet nyújtanak a kollagén és elasztin rostok számára, hozzájárulva ezáltal a ráncok kialakulásának megelőzéséhez és a meglévő ráncok kisimításához, kímélve a bőrt a mindennapos stressztől."
Még egy DM kuponos akció alkalmával szereztem be és nem bántam meg. Korábban arclemosásra nem ilyen jellegű termékeket használtam, hanem a tipikus habzó arctisztítókat, ennek viszont krémes állaga van. Én reggelente szoktam áttörölni vele az arcomat, valamint a sminklemosást is elvégzi rendesen, szóval nem vettem külön sminklemosót már egy ideje. Nagyon szeretem, mert nem csak tisztít, hanem hidratál és táplál.
A flakon elején van egy 20+ jel, ami gondolom azt jelenti, hogy 20 éven felülieknek ajánlják a ránctalanító hatása miatt. Én ennek örülök, mert megmondom őszintén, hogy 26 éves korom ellenére nem nagyon erőltetem a ránctalanító termékek használatát, de valamit akartam már, szóval ez így jól is jött.
Baviphat barackos peeling gél:
"A természetes cellulóz összetevők tisztítják a pórusokat és eltávolítják az elhalt bőrsejteket."
Arcradírt hetente általában egyszer szoktam használni. Nekem nagyon bejön ez a termék, sokkal jobban szeretem, mint a régebben használt szemcsés radírokat. Finoman távolítja el, amit kell és jól tisztít. (az illatát pedig imádom!)
Sunfleur sejtregeneráló éjszakai krém:
Hidratálókrémként még mindig a Sunfleur éjszakai krémjét használom (bár bevallom most nyáron kevesebbet használtam), amiről itt már volt szó: http://babusbeauty.blogspot.hu/2012/03/sunfleur-uborka-krempakolas.html Emellett nappalinak még mindig megvan a Hamalaya Herbals, ami egy könnyű krém, de még is jól hidratál/táplál, valamint nemrég pár helyen kicsit leégtem és arra is jó volt nekem.
Sunfleur uborkás és csokis arcpakolás:
"Az uborka kivonat mélytisztító hatású, visszaállítja a bőr hidratáltságát. A ginkgo biloba vérkeringést serkentő, jó hámképző, érfal erősítő, energiát ad a sejteknek, leköti a káros szabadgyököket így késlelteti az öregedését. Mindezt erősíti E és B5 vitamin, valamint a barna tengeri alga ásványi anyag tartalma."
"A stimuláló, regeneráló kakaó-, és shea-vaj kiváló hatással van a bőr egyensúlyára, a hidroizált agyag pedig selymes bőrt biztosít a krémpakolás használójának. Anti-oxidáns anyagokban, telítetlen zsírsavakban, linolsavban gazdag. A hidegen sajtolt szőlőmag olaj szabadgyök megkötő képessége az E vitamin 50-szerese, így kiváló anti-ageing hatással bír. Ásványi anyagokban gazdag. Csokoládé illata boldogság érzetet ad."
Arcpakolást általában heti egyszer szoktam alkalmazni, az előzőnél említett bejegyzésben írtam már az uborkás pakolásról, ami időközben elfogyott és a csokisat vettem meg utódjaként. Hatásilag nekem az uborkás jobban tetszett, de ez is jól hidratál és isteni illata van, viszont volt, hogy kijött pár kicsi piros folt az arcomon:/
Hát azt hiszem mostanában ennyi:)
Nektek milyen arcápolási termékek váltak be legjobban?
Gerovital Plant vitaminos arclemosó tej:
"A Herbatonic komplexumnak és az A-vitaminnak köszönhetően nagymértékben hozzájárul a bőr hidratálásához, táplálásához és vitaminizálásához. A szerves havasi gyopár kivonatés az A-vitamin fokozott védelmet nyújtanak a kollagén és elasztin rostok számára, hozzájárulva ezáltal a ráncok kialakulásának megelőzéséhez és a meglévő ráncok kisimításához, kímélve a bőrt a mindennapos stressztől."
Még egy DM kuponos akció alkalmával szereztem be és nem bántam meg. Korábban arclemosásra nem ilyen jellegű termékeket használtam, hanem a tipikus habzó arctisztítókat, ennek viszont krémes állaga van. Én reggelente szoktam áttörölni vele az arcomat, valamint a sminklemosást is elvégzi rendesen, szóval nem vettem külön sminklemosót már egy ideje. Nagyon szeretem, mert nem csak tisztít, hanem hidratál és táplál.
A flakon elején van egy 20+ jel, ami gondolom azt jelenti, hogy 20 éven felülieknek ajánlják a ránctalanító hatása miatt. Én ennek örülök, mert megmondom őszintén, hogy 26 éves korom ellenére nem nagyon erőltetem a ránctalanító termékek használatát, de valamit akartam már, szóval ez így jól is jött.
Baviphat barackos peeling gél:
"A természetes cellulóz összetevők tisztítják a pórusokat és eltávolítják az elhalt bőrsejteket."
Arcradírt hetente általában egyszer szoktam használni. Nekem nagyon bejön ez a termék, sokkal jobban szeretem, mint a régebben használt szemcsés radírokat. Finoman távolítja el, amit kell és jól tisztít. (az illatát pedig imádom!)
Sunfleur sejtregeneráló éjszakai krém:
Hidratálókrémként még mindig a Sunfleur éjszakai krémjét használom (bár bevallom most nyáron kevesebbet használtam), amiről itt már volt szó: http://babusbeauty.blogspot.hu/2012/03/sunfleur-uborka-krempakolas.html Emellett nappalinak még mindig megvan a Hamalaya Herbals, ami egy könnyű krém, de még is jól hidratál/táplál, valamint nemrég pár helyen kicsit leégtem és arra is jó volt nekem.
Sunfleur uborkás és csokis arcpakolás:
"Az uborka kivonat mélytisztító hatású, visszaállítja a bőr hidratáltságát. A ginkgo biloba vérkeringést serkentő, jó hámképző, érfal erősítő, energiát ad a sejteknek, leköti a káros szabadgyököket így késlelteti az öregedését. Mindezt erősíti E és B5 vitamin, valamint a barna tengeri alga ásványi anyag tartalma."
"A stimuláló, regeneráló kakaó-, és shea-vaj kiváló hatással van a bőr egyensúlyára, a hidroizált agyag pedig selymes bőrt biztosít a krémpakolás használójának. Anti-oxidáns anyagokban, telítetlen zsírsavakban, linolsavban gazdag. A hidegen sajtolt szőlőmag olaj szabadgyök megkötő képessége az E vitamin 50-szerese, így kiváló anti-ageing hatással bír. Ásványi anyagokban gazdag. Csokoládé illata boldogság érzetet ad."
Arcpakolást általában heti egyszer szoktam alkalmazni, az előzőnél említett bejegyzésben írtam már az uborkás pakolásról, ami időközben elfogyott és a csokisat vettem meg utódjaként. Hatásilag nekem az uborkás jobban tetszett, de ez is jól hidratál és isteni illata van, viszont volt, hogy kijött pár kicsi piros folt az arcomon:/
Hát azt hiszem mostanában ennyi:)
Nektek milyen arcápolási termékek váltak be legjobban?
Címkék:
Arcápolás,
Baviphat,
Himalaya Herbals,
Sunfleur,
Vélemény
2012. augusztus 31., péntek
Makeup Academy rúzs - Shade 4, 12
ITT már volt szó két Makeup Academy termékről, köztük egy rúzsról, a 3-as árnyalatról. (még mindig utálom, hogy nincsen nevük!) Még szülinapomkor újra rendelésre adtam a fejemet, amiben ismét helyet kapott pár Makeup Academy szépség. Én Edittől rendeltem őket és megint minden rendben volt, köszönöm:)
Elég sokat nézelődtem, mire eldöntöttem melyik színeket válasszam a rúzsok közül. Nem volt egyszerű, ugyanis nem tudom én vagyok e a béna (:D), de nem igazán találtam normális teszteket. Az egyik színt sikerült is kicsit benéznem, na de erről később.
A véleményem nem változott, ár/érték arányban fantasztikus termékekről van szó! Krémesek, könnyű a felvitelük, viszonylag tartósak, egyenletesen kopnak, a csomagolásukat is szeretem, külön plusz pont az alja, ami a rúzs színét adja vissza. (csak az a fránya név ami hiányzik...)
A négyesnél kicsit erősebb rózsaszínre számítottam, de aztán jó barátok lettünk, hétköznapokra is nagyon jól használható szín szerintem. Valamivel kevésbé pigmentált mint a többi, többször át kell menni a számon, hogy elérjem a kívánt színt, de tapasztalataim alapján a világosabb árnylatoknál általában ez a helyzet.
A másik az amit kissé benéztem. Az alapszíne nagyon szép pinkes, imádnám, de csillámos. Nem sok tesztet találtam róla, mielőtt megrendeltem, de amit igen, azon nem láttam, hogy ez ennyire tele van csillámokkal. Én sajnos nem igazán szeretem (már) az ilyen rúzsokat. Reménykedtem benne, hogy talán a számon jobban fog tetszeni, de nem, nekem "túl sok".
Szóval aki igényt tartana rá így (egyszer volt a számon), annak szívesen elküldöm. Írjon egy hozzászólást a bejegyzés alá és ha többen lesztek akkor vasárnap sorsolok:)
Shade 12, 4
Elég sokat nézelődtem, mire eldöntöttem melyik színeket válasszam a rúzsok közül. Nem volt egyszerű, ugyanis nem tudom én vagyok e a béna (:D), de nem igazán találtam normális teszteket. Az egyik színt sikerült is kicsit benéznem, na de erről később.
Shade 12, 4
Shade 12, 4
Shade 4,12
A másik az amit kissé benéztem. Az alapszíne nagyon szép pinkes, imádnám, de csillámos. Nem sok tesztet találtam róla, mielőtt megrendeltem, de amit igen, azon nem láttam, hogy ez ennyire tele van csillámokkal. Én sajnos nem igazán szeretem (már) az ilyen rúzsokat. Reménykedtem benne, hogy talán a számon jobban fog tetszeni, de nem, nekem "túl sok".
Szóval aki igényt tartana rá így (egyszer volt a számon), annak szívesen elküldöm. Írjon egy hozzászólást a bejegyzés alá és ha többen lesztek akkor vasárnap sorsolok:)
Shade 4,12
Próbáltatok már a Makeup Academy terméket? Bevált?:)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)


















