2012. április 2., hétfő

Outfit - Oasap

Biztos sokan olvastátok már, hogy van egy jó kis lehetőség bloggereknek az Oasap-nál. A jelentkezésre elég gyorsan reagáltak, viszont a spam-ben landolt, úgyhogy ha valaki regisztrál és nem jön válasz, akkor nézze meg ott:)
Amikor végre észrevettem a válaszukat belevetettem magamat a válogatásba. Hosszas gondolkozás után két blézerre szűkítettem a kört, de az egyikből  nincsen a méretemben, így maradt egy szépséges rózsaszín blézer. 8-9 nap volt, mire ideért a csomag. Sajnos amikor megkaptam nagy csalódás ért, ugyanis rózsaszín helyett bordót küldtek. (és már nincs is rózsaszínból méret) Nem szoktam bordót hordani, mert nem igazán szeretem és nem is áll túl jól szerintem, így nagyon elszomorodtam. Írtam nekik, amire válaszoltak, hogy nagyon sajnálják, de örülnének, ha megtartanám ezt. Szóval itt maradtam a bordó blézerrel :D Ami egyébként a honlapon sötét pinknek látszik szerintem, úgyhogy eléggé csalókák ezek a képek.
Maga a blézer szép, csak kicsit nagy rám. Sajnos a netes rendeléseknek ez (is) a hátulütője. Ami még kissé fura, hogy van benne márkajelzés, ami a honlapon nincs feltüntetve.
A blézer mellé még egy nyakláncot kértem. Nagyon kis cuki masnis nyaklánc, de nem adnék ki érte annyit amennyibe kerül. Valószínűleg mint sok másik ékszert, ebay-en a töredékéért meg lehet venni.
Összességében nagyon jó ez a kezdeményezés, de sajnálom ezt a szín dolgot. Remélem lesz még lehetőségem rendelni és akkor nagyobb szerencsém lesz. Egyébként ha szeretnétek rendelni, ingyenes szállítás van és az első rendelésnél 25% kedvezmény.

Sütött a nap és fújt a szél, amikor fényképeztünk, azért vágok néhol hülye fejet. És ez volt az első ilyen, gyakorolnom kell még a pózolást:D









Felső: Tally Weijl
Farmer: Mango
Cipő: H&M

2012. március 31., szombat

Essence colour&go körömlakk - i want that!

Hát igen, a neve eléggé találó, ahogy megláttam, tudtam, hogy akarom!:) Gyönyörű pink, gyönyörű fénnyel, apró csillámokkal, próbáltam úgy fotózni, hogy látszódjon minden. Egyébiránt nagyon könnyű a felvitele és szerintem ez az első lakk, aminél megálltam az első rétegnél, mert teljes mértékben elég, nagyon jó a fedése. Egyedül a tartósságával nem vagyok teljesen kibékülve, de kezdem azt érezni, hogy tényleg az én körmeim a bénák:( :D




Vásároltatok már az essence új lakkjai közül?:)

2012. március 30., péntek

DIY - farmer szaggatás és szegecsek

A szegecsekkel való díszítést már régóta tervezem, nemrég meg is érkezett az első adag szegecs, amit ebay-ről rendeltem:) Az egyik kedvenc farmerom sajnos kezd tönkremenni, elkezdett kiszakadni, valamint több helyen megnyúlt kissé az anyaga. Úgy döntöttem, hogy csinálok rá pár szaggatást, valamint rajta kísérletezek először a szegecsekkel. Szaggatásnál először az olló segítségét választottam, belevágtam egy kicsit, majd a kezemmel próbáltam nem szabályosra szakítani, de sajnos ez eléggé félresikerült, így kicsit vissza is varrtam. Van, akinek így is tetszett, de én nem ilyenre akartam:D Utána egy kedves ismerősöm mondta, hogy csiszoló papírral kell, ki is próbáltam és tényleg jó lett szerintem. Persze lehet még sokkal jobban kiszaggatni.
A szegecsekkel való díszítésre elég sok ötletem van, most ezt a kettőt próbáltam ki elsőre.

(a zsebeknél is meg van nyúlva az anyag kissé, azért tűnik így kiterítve "hullámosnak")


(felső volt az első próbálkozás)

Szeretitek a szegecses dolgokat? Szoktatok ilyesmiket csinálni?:)

2012. március 27., kedd

Milyen termékeket használok a hajamra?

Alapból is tervben volt egy ilyen bejegyzés, aztán beleolvastam a nyereményjátékos válaszokba és ott is többen írtátok, úgyhogy gondoltam minél előbb sort kerítek erre :)

Kezdjük ott, hogy 18 éves korom körül kezdődött a hajfestős őrületem, bár voltak kihagyások, de azóta volt elég sok színű a hajam. Az alapszíne nagyon sötétbarna, aztán voltam középbarna, padlizsán, világosbarna, szőke és a vörösesbarna mindenféle árnyalata. A legjobban természetesen a szőkére festetés tette tönkre, amiből két időszakot is bevállaltam, ráadásul mindkétszer sötétből lettem szőke. Aztán fel is adtam a dolgot egy idő után, mert nem tett jót a hajamnak, plusz mivel nagyon sötét az alapszíne hamar meglátszódott a lenövés.
2008-ban voltam utoljára szőke, utána világosbarna majd a világos és sötét vörösesbarna váltakozott kb.
Voltak időszakok, amikor sok szart terméket használtam a hajamra, abban a hitben, hogy nekem az jó lesz úgy.(sampon,balzsam,pakolás,hajvégápoló...) Hát nem, nem lett jobb. Kipróbáltam nagyon sok terméket, de az egésznek két tanulsága lett: az egyik, hogy inkább árt, mint használ ha sok terméket a hajamra kenek. (de ez mással is így van, nem csak a hajjal) és az, hogy gyakrabban kell vágatni, amit én mindig elfelejtek, meg ugye az van bennem, hogy növeszteni akarom. De aztán történik az, ami múltkor is, hogy egyszerre levágnak sokat belőle, amivel sokkal rosszabbul járok.
Kb. egy éve döntöttem úgy, hogy kipróbálom a Bánfi sampont. Már az elején észrevettem változást, szebb lett a hajam tőle. Akkoriban még Tigi balzsamot használtam hozzá, de aztán azt elhagytam és újra elkezdtem használni a Gliss Kur fújkálós balzsamát (azt a kettőt felváltva, amit lentebb a képen láthattok), amit régebben is nagyon szerettem. Sokáig csak ezt a két terméket használtam a hajamra és nagyon megszerettem őket. Kevésbé töredezik a hajam és egészségesebbnek is látszik, amióta őket használom.
Később gondoltam kipróbálom a hajszeszt is, amiről sokaknak az jut eszébe először, hogy büdös:D De a lady kevésbé, inkább csak gyógynövényes illata van, de azért is jó a Gliss Kur balzsam, mert annak imádom az illatát és elnyomja valamennyire szerintem. A hajszeszt egy héten minimum egyszer 20-40 percet kell rajtahagyni a hajon, majd jól leöblíteni és újra megmosni samponnal.
Ennél kicsit kócosabb lesz a hajam, ez a másik amiért jó a Gliss Kur balzsam, mert pár fújás és simán ki tudom fésülni.
Sajnos sokszor úgy mosok hajat, hogy nincs időm 20-40 percet rajtahagyni, szóval nem használtam teljesen úgy, ahogy kéne-bár mostanában próbálkozom betartani-de így is látok változást. Kevesebbet hullik a hajam és gyorsabban nő szerintem. Azért is kezdtem el, mert amikor október közepén levágták a hajamat nem akartam annyira rövidre, egy ideig nagyon nem szerettem, gondoltam hátha gyorsabban fog nőni. Én teljes mértékben meg vagyok elégedve ezzel a három termékkel, sokat kísérleteztem mindenfélével és eddig őket találtam számomra a legjobbnak.


Nem tudom képeken látszik e rendesen, hogy mennyit nőtt, de azért berakok pár képet. Az első november eleji, a másik kettő pedig február eleji, szóval kb. 3 hónap. Sajnos elfelejtettem csinálni képet múlt héten és pénteken lett vágva a hajamból, ezért nincs mostani.






Ti miket szoktatok használni a hajatokra?:)

2012. március 26., hétfő

Töltött cukkini recept

Az elmúlt pár évben nagyon megszerettem a cukkinit, ez az egyik kedvenc receptem, ma pont ezt csináltam, gondoltam megosztom veletek is:)


Hozzávalók:

Cukkini(k)
Sonka/tarja, általában vegyesen
Vöröshagyma és fokhagyma (krém)
Fűszerek ízlés szerint (bors, pirospaprika)
Tejföl
Kapor (ízlés szerint)

Pontos mennyiségeket azért nem írtam, mert attól függ hány cukkinit csinálunk meg. Most például 3 kisebb cukkinihez kb. 20 dkg tarját daráltam le, a fűszerezés meg ízlés szerint, a tejfölt meg random, látni fogjátok mennyi kell:)

Elkészítés:


Meghámozom a cukkini(ke)t, majd megmosom és kettévágom. A belsejét egy kiskanállal ki kell kaparni és lereszelni, mert majd később kelleni fog.
Egy sütőpapírral bélelt tepsibe kis olajat öntök és belerakom a cukkini(ke)t. A sonkát ledarálom, hagymát (hagymakrémet és fokhagymakrémet szoktam), fűszereket hozzáadom és tejföllel összekeverem. Annyi tejföl kell, hogy összeálljon, de ne legyen folyós. Anyukám néha egy kis félkész rizst is szokott belerakni, én azt nem annyira szeretem. A kivájt cukkini(k)be rakom a sonkás tölteléket és berakom sütni előmelegített 200 fokra. Addig sütöm, amíg a cukkini megpuhul és a sonkán látszik, hogy megsült.
A lereszelt cukkinit összekeverem tejföllel (ízlés szerint fűszerrel és kaporral) és leöntöm vele a cukkinit és úgy sütöm tovább, ameddig rá nem sül.
Elég egyszerű, gyors recept és nagyon finom:)

Szeretitek a cukkinit? Van kedvenc receptetek?

2012. március 23., péntek

Sleek Me, Myself & Eye paletta

Karácsony körül elég sokat gondolkoztam melyik Sleek palettát rendeljem meg, végül erre esett a választásom. Vannak benne szolidabb és erősebb színek, matt és gyöngyházfényűek, nagyon jó kis összeállításnak tartom.
Ez volt az első rendelésem a Make Up Plázától és minden rendben történt. Hamar megérkezett, sérülés mentes volt és volt benne egy kis papír is, hogy ellenőrizve lett a termék, mielőtt postázták. (és már paypal-al is tudtam fizetni!)


A paletta a szokásos téglalap alakú fekete, de ezen rajta van a neve is. Belül egy elég nagy tükör is található, valamint egy két végű applikátor, amit én nem szoktam használni, de végszükség esetén nem tűnik rossznak.



Egy átlátszó fólián vannak rajta a színek nevei, ami mondjuk szerintem praktikusabb lenne, ha inkább a palettában a színek fölé lennének írva. A színek gyönyörűek, mindet nagyon szeretem, de az abszolút kedvenc a türkiz (salt'n' peppermint), a barackos (pink beret, ezt láthatjátok az előző sminkes bejegyzésben) és a korallos piros (simply red). Azért is szeretem nagyon ezt a palettát, mert változatos összeállításokat lehet kreálni vele és akár hétköznapi, akár buli sminket el lehet készíteni. A fekete pedig szerintem az eddigi legjobb fekete szemfestékem, igazi fekete, erős színe van és jól lehet vele satírozni.
Nagyon jól pigmentáltak a színek, könnyű a felvitelük, bár a palettában van pár szín, ami kissé porozódik, a szemhéjon nem. Ár/érték arányban is nagyon jó, a Sminkkel.com webshopban és a Make Up Plazánál is 2400 Ft körül kaphatóak.
Már azon gondolkozom, hogy melyik lesz a következő Sleek palettám :)

alap nélkül

alappal

Nektek melyik a kedvenc Sleek palettátok? Ebből melyik szín tetszik a legjobban? :)

2012. március 20., kedd

Napi smink - Me, Myself & Eye

Sikerült megtalálnom az eddigi legszebb barack színű szemhéjpúdert. Lesz majd a palettáról külön bejegyzés a napokban, elöljáróban annyit, hogy imádom!


Használt termékekért katt: