2012. október 9., kedd

Mindennapok #4

 Melegszendvics smile

 Let's go shopping!

 Játszás

 Fish! koncert <3

Ezer éve nem ettem gesztenyepürét

 Új bögrém Krisztitől :)

Avon epres-fehércsokis szett

 Sali&csirkeszárny

 Barátnős este

 Nyamiii

Bloggertali<3 (kép Márti összeállítása, 
szemem kicsit kínai, korán keltem na:D)

Nektek hogy telt a hetetek?:)

2012. október 7., vasárnap

Essence Cherry Blossom Girl körömlakk - It's peach not cherry

Gyönyörűek szerintem a Cherry Blossom Girl kollekció körömlakkjai, erre az árnyalatra rögtön lecsaptam:) Szépséges kicsit korallos barack szín, egy rétegben is jól mutat, úgy láthatjátok a körmeimen. Az ecsete teljesen jó, állaga kicsit túlságosan folyékony, de ha eltalálom a kellő mennyiséget akkor könnyű a felvitele. Tartósságára sem lehet panasz, sietnem kellett, így csak a gyűrűsujjamra került fedőlakk a szívecskék fölé, aztán meg elfelejtkeztem róla, de így is 5 nap alatt csak kicsit koptak meg a tetejüknél a körmeim. Összességében én nagyon szeretem, az üvege pedig igencsak aranyos:)
Az egyik gyűrűsujjamra a Lovely körömdíszei közül választottam, két zöldes szívet. Azt hittem fél nap alatt nyomuk sem lesz már, de tévedtem. Az ötödik nap veszítettem el az egyiket, a másik még mindig ott csücsül.





Beszereztétek valamelyik körömlakkot ebből a kollekcióból?:)

2012. október 5., péntek

Szeptemberi kedvencek

Háát akkor ezennel visszatérnek a hónap kedvencei:) Facebookon írtam már, hogy nyáron leginkább azért maradtak el, mert minimálisan sminkeltem magamat és szinte semmi új sminkterméket nem vettem, mert így is fel van halmozva sok dolog és nem ártana jobban odafigyelni a vásárlásaimra. Próbálom mostanság csak azt megvenni, ami tényleg nagyon megtetszik és nincsen belőle kb. 5 hasonló darabom. (na jó, van kivétel:D)
Lehet kevesebb új termék lesz, de azért szeretnék összeszedni havonta mindenféle megszeretett dolgot:)


A Balea tusfürdőből imádom mind a három gyümölcsös illatot, mostanában a Kiwis volt terítéken. Nyami. Hét elején pedig beszereztem az utódokat, a füge-csokis és a cseresznye-mandulás finomságok formájában.

Nemrég elfogyott mindkét Gliss Kur fújkálósom és valahogy úgy éreztem, hogy akármennyire is szeretem őket, ki kéne próbálni valami mást is. Ez a Schauma száraz hajra való, ugyanúgy nem kell kiöblíteni, viszont kicsit más. Nem olyan folyékony, mint a Gliss Kur, ahogy ráfújom a hajamra látszik a fehér balzsam. Egyébként nagyon jó, az illata isteni gyümölcsös (áfonya és acai bogyó kivonat van benne) és tényleg könnyebben kifésülhető lesz a hajam és fényesebb, kellemesebb tapintású.

A körömlakklemosóról nemrég írtam, úgyhogy nem ragoznám, pár bejegyzéssel vissza megtaláljátok a gondolataimat róla.


Az Aden mini körömlakk nagy szerelem. Szerettem volna már egy ideje neon rózsaszín lakkot és végül ebbe futottam bele. Mindössze 300 Ft volt (6 ml) és fantasztikusan jó. A színét imádom (sajnos a kép nem adja vissza teljesen), könnyű a felvitele, egy rétegben is szép és sosem volt még semmi ennyire tartós a körmeimen, mint ez.

Az Aden folyékony rúzsról írtam nemrég, a másik pedig már egy ősziesebb szín, az essence stay with me 'berry me' árnyalata.


Szegény lemaradt valahogy a csoportképről :D Gyönyörű szemhéjpúder.


Sosem volt még Zara parfümöm, ezt névnapomra kaptam és nagyon el lett találva, imádom. Azóta megnéztem a többit is a boltban és van még pár figyelemre méltó, ráadásul a legtöbb csak 3000 Ft!


+ Ezt a nyakláncot a Corvinban vettem, most voltam először a Coyoco ékszer boltban. 4000 Ft-ról 1000 Ft-ra leárazva csaptam le az utolsó darabra ebből a nyakláncból és azóta nagy love!

+zene

Az egész album szerelem.



Ez pedig új MTAT dal.



Nektek mik voltak a kedvencek?:)

2012. október 2., kedd

Őszi/névnapi shopping

Az elmúlt 2-3 hétben párszor nekiindultam, hátha sikerül kihúzni még dolgokat a kívánságlistámról. Jelentem sikerült, meg persze más is becsúszott, de hát pl. felsők mindig kellenek:P

Alleeban, Europeumban és a Corvin bevásárlóközpontban voltam, valamint végre először eljutottam az Ázsia Centerbe. Már egy ideje terveztem, csak a lustaság győzött mindig, nagyon kiesik nekem.
A smink cuccoknak próbáltam ellenállni, a cél csizma vásárlás volt, kíváncsi voltam van e hasonló csizma/kabát, mint amit ebayen kinéztem. Háát csizmák majdnem ugyanazok voltak minden üzletben, a hosszúszárúak nekem túl hosszúak voltak (szeretnék olyanokat hordani, de az én magasságomhoz nem előnyös).
A bokacsizmák között meg laposból volt pár tetszetős, de persze most nem olyat akartam, a többinek meg vagy nem volt szép formája vagy nyomi volt a sarka. Már kezdtük feladni, amikor megpillantottam Őt. Hasonló a masnis ebayeshez, csak nem velúr és szerintem kicsit magasabb. Egyetlen darab volt belőle, ami pont rám várt, ez az:) Egyébként a kabátokat ugyan elvétve figyeltem, de nem láttam olyat, amilyet szeretnék.
Ami még rajta volt a listámon és nagyon akartam, az a farmerkabi. Már majdnem megrendeltem egyet Oasapról, amikor a New Yorkerben megpillantottam ezt. Izgatottan néztem van e belőle méret és szerencsére volt még. Arról nem beszélve, hogy 12 000 Ft körülről 3000-re volt leárazva, szép vétel.
Farmernadrágot nagyon rég nem vettem New Yorkerben, de ez tökéletes sötétkék skinny farmer, imádom. Télre mondjuk kissé vékony szerintem, de vagy aláöltözés vagy marad ősz/tavaszra.
A szegecses tornacipő lemaradt a múltkori listáról, de tervben volt. Cosmos Cityben nem voltam több, mint egy éve, gondoltam bepillantok a Corvinban. Mindössze 2000 Ft-ért vettem a szegecses cipőt, ugyan alapból fekete volt a terv, de abból csak rövidszárú volt és a méretemben az sem volt, úgyhogy maradt ez.
Na elég a szövegelésből, íme a képek:)

New Yorker:


 12 000 Ft helyett 3000 Ft

6000 Ft helyett 3000 Ft 

Eredeti árára nem emlékszem, 890 Ft-ra volt leárazva 

Ezt már kétszer majdnem megvettem előtte:D 
Most 4600 Ft helyett 1500 Ft volt

H&M:
Innen egy dolog hiányzik, vettem egy fekete rövidujjú ruhát is, 
csak épp a szennyesben csücsül


 2500 Ft helyett 1500 Ft

 3000 Ft helyett 2000 Ft (múlt héten már 700 volt csak)

2500 Ft helyett 1500 Ft 
(nem tudom miért nem fényképezte rendesen)

1500 Ft helyett 700 Ft

Cipők:

 Ázsia Center, 3800 Ft

Cosmos, 2000 Ft

Ékszerek:

Nyaklánc: Coyoco, 4000 Ft helyett 1000 Ft
Karkötők: Ebay, 4 $

Hogy álltok őszi/téli darabok beszerzésével? Mik vannak a kívánságlistátok élén?:)

2012. szeptember 30., vasárnap

Kedvenc körömlakklemosók

Kipróbáltam már jó pár fajta körömlakklemosót, eddig két kedvencet találtam, most láthatjátok őket:)

Az egyik sajnos perpill nincsen a kezemben. Elég sokáig az essence körömerősítő lemosóját használtam, de nem túl rég bekövetkezett egy időszak, amikor akárhol néztem -ami az utamba került- nem találtam. (egyik ismerősöm látott múlt héten, bár azt hiszem már az illata másmilyen, de remélem más nem és sikerül megint beszereznem)
Na de ami a lényeg, acetonmentes, erősíti a körmöket és gyümölcs illata van. Az első tulajdonsága már alapból piros pont és még pluszba a másik kettő... Imádom, mert tényleg szebbek, egészségesebbek, erősebbek voltak a körmeim, nem töredeztek összevissza, nem voltak "lemezesek". Utána amikor nem kaptam ilyet, akkor jött ki igazán, hogy tényleg mennyire jó ez az essence és mennyivel szebbek voltak a körmeim.
A körömlakkot teljesen jól lehozza, a nagy csillámokkal persze meg kell szenvedni, de még nem igazán találkoztam olyan lemosóval aminek nem.
450 Ft egy 150 ml-es kiszerelés, de szerintem megéri.




A másik kedvencre nemrég találtam rá. Akkor sem kaptam az essence lemosóját és a Müllerben megpillantottam egy saját márkás gyümölcsöset. Nem kellett sokat gondolkoznom, már landolt is a kosaramban. Erre annyi van ráírva, hogy acetonmentes és kíméletesen & megbízhatóan távolítja el a lakkot. Az eltávolításnál ugyanazt tudom mondani, mint az essencenél. 
Ezt is nagyon szeretem, mert erősebbek, szebbek a körmeim amióta használom. Előtte két másfajtával próbálkoztam még most nyáron, azoknál összevissza törtek a körmeim, szárították, alig nőttek meg rendesen, most végre újra erősebbek és hosszúak:)
Az ára is nagyon jó, 125 ml 200 Ft körül volt.



És végre megint ilyenek a körmeim: 

Viszonyításképp itt vannak képek nyárról: 
http://babusbeauty.blogspot.hu/2012/06/maybelline-colorama-koromlakk-coral.html (ennél nem sokkal nőttek meg nagyobbra és vékonykák is voltak a körmeim)

Egyébként nekem ezek a gyümölcsösek nagyon bejönnek, persze így is van egy erős illatuk, de hozzá meg jön a gyümi, bár biztos van akinek sok.
Az egyetlen dolog, ami mindkettőnél zavaró kissé, hogy a "szájuknál" nincsen egy kisebb kiöntő rész, így néha meglódul kicsit az adag ha nem figyelek eléggé, de hát ez legyen a legnagyobb baj:)

Nektek melyik körömlakklemosó vált be legjobban?

2012. szeptember 27., csütörtök

ADEN folyékony ajakrúzs - No.10 Fuchsia

Ezelőtt nem igazán voltak folyékony rúzsaim, féltem, hogy elmászik, belenyúlkálok stb... na ennél nem kell ilyenektől félni. Örülök, hogy beválasztottam ezt a szépséget.




Ha emlékezem nem csal 22 színben létezik, kissé hosszú gondolkodás után döntöttem a Fuchsia mellett. Képekről elég nehéz választani, rizikós, de szerencsére sikerült olyat választanom, ami élőben is tetszik. Viszont szerintem kicsit más a tényleges szín, mint amit az "üvegen" keresztül látunk, de lehet, hogy csak ennél az árnyalatnál.
Csomagolása egyébként semmi extra, kocka alakú átlátszó műanyag, 3 oldalán mindenféle infóval. Az alján rajta van az árnyalat száma, név sajnos nincsen.



Amit írnak a termékről:

"A folyékony ajakrúzs egy gyors mozdulattal felvihető. Brilliáns fényt, optimális hidratálást, hosszan tartó fedőképességet és dús ajkakat biztosít. Fényűző, fénylő hatást nyújtó termék, amely nem ragad. Új generációs termék a hosszantartó hatásért! Ha fontos, hogy rúzsunk egész nap alkalmazkodjon hozzánk és végig garantálja a tökéletes fedést, akkor tökéletes megoldás ez a termék. Varázslatos színek a legújabb divat trendeknek megfelelően. Vigye fel ajkaira ezt a krémes rúzst, majd átlátszó szájfénnyel tegye még intenzívebbé, csillogóbbá ajkait!"



Nekem teljes szerelem. A színét imádom, állaga krémes, nem ragad, fedése nagyon jó. Felvitele egyszerű, az applikátornak szerintem pont tökéletes nagysága van. 



Egy húzással el lehet érni a szépséges színt (kézmintán is úgy láthatjátok), semmi pepecselés. Felvitel után 1-2 perc alatt teljesen mattra szárad (addig érdemes korrigálni), ezért a brilliáns fényt nem igazán értem a leírásban, de no problem, nekem a mattsága tetszik kifejezetten, de mint ahogy a végén is írja, szájfénnyel lehet dobni rajta.
Tartósságát tekintve nekem még sosem volt ennyire tartós semmi, ivást evést is simán kibír, persze valamennyit veszít a színéből, de szerencsére nagyjából szépen kopik. Hidratáló hatását én nem éreztem, de minimálisan szárítja csak a számat.
Összességében szerintem nagyon jó vétel, 1000 Ft-ért meg főleg. Már a következő áldozataim is megvannak:D A Light Pink és a Sweet Peach nagyon hívogat, de a Raspberry is csábító.
Ha megtetszett innen tudtok rendelni, itt pedig találtok üzletlistát. 


 (felvitel után)

(mattra száradva)

A véleményemet nem befolyásolja az, hogy a terméket az ADEN-től kaptam tesztelésre. Minden bejegyzésben a saját tapasztalataimat írom le.  

Próbáltátok már valamelyik árnyalatot?:)

Ui: Nemsokára lesz vele smink is!

2012. szeptember 25., kedd

Mindennapok #3

Múltkor véletlen volt kétheti, de rájöttem, hogy lehet jobb is az, úgyhogy egyelőre így lesz:)

 Muffinos bögre (szegény ma eltört, pedig évek óta hű társam volt)
&zöld tea&cini minis

 Baconbe tekert hal&jázmin rizs

 Barátnőm hazalátogatott Londonból 
welcome buli

Barátnős este szett

 Lightos szombat este 
(Film: Ötéves jegyesség)

 Névnapi fagyizás

 Saliii

Cherry Girl

Családi névnap&szülinapozás


Nem rajongok túlságosan a szőlőért, 
de ez a mag nélküli isteni

Nektek hogy telt a hetetek?:)