2013. április 27., szombat

S-he tavaszi kollekció Cherry Blossom négyes szemhéjpúder és szájfény

Nemrég a DM jóvoltából lehetőségem volt tesztelni pár terméket a S-he tavaszi újdonságai közül, innen is köszönöm a lehetőséget. A legszínesebb kollekcióból kaptam egy négyes szemhéjpúdert, egy szájfényt, és egy körömlakkot, amit már ITT megmutattam.


A S-he termékei közül régebben nagy kedvencem volt a fekete tus, valamint mostanában sokat használtam a szemöldökceruzájukat. Körömlakkokra és pár rúzsra ruháztam még be korábban, a többiekkel csak szemeztem jó párszor. Örömömre szolgált, hogy két olyan termék is a kezembe került, amit még nem próbáltam, kíváncsian vártam mit tudnak.

A szájfényből egy gyönyörű pink színt kaptam, ha úgy esik felfedezhető egy enyhe lilás fény, telitalálat. Az applikátora szerintem pont jó, felvesz eleget, könnyű vele a felvitel. Állagát tekintve krémes, nem ragad, nem mászik el. Ami még nagyon tetszik, hogy van szerintem hidratáló hatása is, valamint szájfényhez képest tartósságra nálam nagyon jól teljesít, és szuper pigmentált.



A szemhéjpúder quattro izgatta legjobban a fantáziámat, szépséges tavaszi/nyári színek találhatóak benne, valamint még mindig keresem a tökéletes sötétkéket...
A csomagolásról annyit, hogy nagyobbra számítottam, de nem, egy kicsike palettáról van szó. Ettől eltekintve, az első problem vele az, hogy nincsenek rendesen elválasztva a színek, amire rátesz még az is, hogy eléggé porolnak, így akármennyire is odafigyelek, átvándorolnak használat közben.
A négy szín közül a sötétkék, türkiz és lila apró csillámos, a sárga pedig teljesen matt. Egy szép szombat délelőtt nagy reményekkel el akartam készíteni velük egy vidám sminket, de ez a story sajnos nem végződött túl jól. A szemfestékek elég selymesnek és pigmentáltnak tűntek elsőre, a karomon szemhéjalapozó fölé készült képeken is, azonban felvitelnél ez közel sem így történt. Rendesen építgetni kell ahhoz, hogy elő tudjunk csalogatni normál színt (egyébként Too Faced szemhéjalapozó fölé szenvedtem), de ami ennél lehangolóbb, hogy nagyon hamar megkopnak. Egyszerűen míg az egyik szemhéjammal próbálkoztam, azalatt a másikra addig felvitt színekből már alig látszott valami. Ezen kívül a satírozás sem igazán valósítható meg velük, közben viszont már az arcom egy része csillámos, színes lett. Sajnos így elegem is lett, és lemostam az egészet, ezért nem láthattátok a blogon (se).



Összességében a szájfény nálam nagyon betalált, a szemhéjpúder paletta viszont sajna csalódás, pedig azok a színek... :( Egyébként Niki a másik palettát tesztelte a kollekcióból, az valamivel jobban szuperált.

(További tesztek: The PinkCandyPop, Girl's Corner)

Milyen S-he termékeket próbáltatok már? Mik a tapasztalataitok? :)

2013. április 20., szombat

Nude&Gold Glitter körmök

ITT már írtam a H&M kis körömlakk szettjeiről, amiket még mindig van ahol el lehet kapni. A második lakk amit kipróbáltam közülük a nude volt, aztán gondoltam egyet, és fölé raktam az arany csillámosat, imádom őket. Mindkettő már egy rétegben  is szép, van hogy felviszek azért kettőt a nude-ból, de most siettem. Könnyű a felvitelük, viszonylag gyorsan száradnak, és már harmadik napja koptatom őket, alig látszik valami, pedig plusz fedőlakk sincs rajta. Még mindig rendkívül örülök, hogy sikerült lecsapnom rájuk :)




Megvan nektek valamelyik szett? :)

2013. április 17., szerda

ADEN Hidratáló Ajakrúzs No.20 Coral Pink

Egy boltban botorkálva nem biztos, hogy felkeltette volna az érdeklődésemet ez a rúzs az egyszerű csomagolásában, pedig egy jó termékről van szó, ár-érték arányban pedig főleg.




Sok szép árnyalatban létezik, én a Coral Pink nevezetűt választottam ki, kicsit hosszas gondolkodás után. Bár a színnek a korallhoz nem sok köze van szerintem, de imádnivaló. Tavaszváróként őt kezdtem el használni mostanában, kis vidámság. Szépséges, pigmentált szín, a felvitele pedig szuper könnyű krémes állagának köszönhetően. Nagy hidratáló hatást nem annyira érzek, de tény, hogy nem szárít. Tartósságát tekintve rajtam pár órát simán kibír, egyedül a kopásával nem vagyok teljesen kibékülve, de már rájöttem, hogy nálam a világosabb rúzsok a mumusok e tekintetben.

640 Ft-ért innen megrendelhető, üzletlistát pedig ITT találtok.



Hogy tetszik? Próbáltátok már ezt a fajta ADEN rúzst?:)

2013. április 15., hétfő

Glamour Napok

Sokszor megfogadom, hogy soha többet Glamour Napok, de aztán persze van hogy még is elmegyek :) Pénteken reggel fél 10 körül már bevetettem magamat egy DM-be, ahol kb. egyedül válogattam, sikerült a legfontosabb dolgokat megvennem. Próbáltam visszafogni magam, így a körömlakkok kimaradtak, meg még egy alapozót szerettem volna, de eléggé döntésképtelen voltam, gondoltam visszamegyek majd, de ez sajnos elmaradt. Utána a Corvin felé vettem az irányt, ahol szerencsére még nem voltak túl sokan (kivéve Müllerben), ellenben utána az Europeum nem volt már annyira szellős.
Vasárnap még jó lett volna pár helyre elmenni (főleg SIX meg Rossmann), szerettem volna ékszereket, de már sajnos nem jött össze, családi ünneplés volt, előtte meg arra készültem. Ez most így alakult...azért így is sikerült elköltenem a félretett szülinapi keretem nagy részét :D


Maybelline tus ecsettel - 2300 helyett 1150 Ft
Alverde szemöldökformázó - 1300 helyett 650 Ft
Manhattan szemöldökceruza - 1000 helyett 500 Ft
Max Factor rúzscerka - 2200 helyett 1100 Ft
L'oreal tus - 2000 helyett 1000 Ft


H&M pizsi cuccok
felső+naci - 4000 helyett 3200 Ft
2 naci - 4000 helyett 3200 Ft


H&M táska - 4000 helyett 3200 Ft
Tally Weijl táska le volt árazva alapból 6000-ről 2900 Ft-ra


H&M csipkés felső le volt árazva alapból 6000-ről 700 Ft-ra :D
H&M farmering - 7000 helyett 5600 Ft


H&M cipő - 6000 helyett 4800 Ft


H&M fürdőruha felső - 4000 helyett 3200 Ft


H&M felsők - 3000 helyett 2400 Ft/db


New Yorker felsők - 4000 helyett 3200 Ft/db


New Yorker blézer - 10 000 helyett 8000 Ft

Ti voltatok? Miket sikerült vásárolni? :)

2013. április 4., csütörtök

Márciusi kedvencek

Nem éppen olyan volt ez a március, amilyenre vágytam. Hát mi ez az időjárás, kérem szépen?! Szülinapomkor, március közepén, azon kellett izgulnom, hogy a hó miatt eljutnak e az emberkék a bulimra... kérem a bőrkabis, tornacipős/balerinás, napsütéses időt!

Kedvencek persze mindig vannak, szóval a kis panaszkodásom után most nézzük őket.


MAC paletta- Angel Flame: Ezt a palettát egy blog sale alkalmával szereztem be és nagyon örülök neki, mert a színei -kivéve a rózsaszínt- igazán nekem valóak. A másik három színnel szoktam mostanában a gyors sminkemet is összedobni, bulisat is ki lehet hozni belőlük, love. Pigmentáltság tekintetében egyébként a legvilágosabb a gyengébb láncszem, de "megküzdök" vele.

Rimmel Sexy Curves szempillaspirál: Ezt a spirált régebben is kedveltem, született bejegyzés is róla az ősidőkben. Aztán most egy karácsonyi szettben volt a Playboy parfümmel, így került hozzám, és azóta megint nagy barátságban vagyunk.

Artdeco szénfekete szemceruza: Tényleg igazi, erőteljes fekete színe van, mindenhova fog nagyon szépen, és tartós is rajtam.

Artdeco Dita Von Teese rúzs - 645 árnyalat: Az erőteljes színe miatt féltem kicsit, de nagyon megszerettem. Gyönyörű a színe, krémes, nem szárít különösebben, tartós és egyenletesen kopik.

Artdeco pirosító 20: Elnézést a nagy Artdeco kirohanásért, de nincs mit tenni. Kicsit porol a pirosító, de amúgy imádat! Szépséges árnyalat, szuper pigmentált, jól eldolgozható, építhető, biztos fogok még nézelődni az Artdeco pirosítók között.

L de Lolita Lempicka parfüm deo: Különleges illat szerintem, és ahhoz képest, hogy parfüm deo meglepően tartós, bár azért többet kell fújni belőle, viszont így is sokáig elég lesz ez a 100 ml.

Balea csokis-fügés dezodor: Az "őrület" következő darabja:D Nincsen tömény illata, ellenben nagyon finom. A dolgát pedig egyelőre teszi, bár mostanában azért nincs nehéz dolga.

Shiseido Benefiance Wrinkle Resist 24 éjszakai krém: Esett már róla szó a Douglas Beauty Box-os bejegyzésben, azóta is töretlen felé a szeretetem, de sajnos nemsokára könnyes búcsút kell vennünk egymástól, egy időre biztosan. Nem nehéz krém, könnyen eloszlatható, hamar beszívódik és már az első alkalom után nagyon puha lett az arcocskám. Azóta is érzem, hogy jól esik neki és szebb a bőröm.

+ új tároló

Összerakás (majd 40 lépés volt :D) utáni beköltözés:


Nektek mik voltak a kedvencek?:)

2013. március 28., csütörtök

Látogatás Gáspár Viki sminkiskolájában

Szombaton egy szuper délelőttön volt lehetőségem részt venni, Oravecz Nóri jóvoltából. Az Ő projektje a Valóra váltom, melynek keretében vágyakat teljesít. Szombaton Dórin volt a sor, akinek az volt a kívánsága, hogy eltölthessen egy napot Gáspár Vikinél. Nóri nemrég megkeresett lenne e kedvem betekinteni ebbe a történetbe, és persze mi más lehetett volna erre a válaszom, mint az, hogy nagyon szívesen! :)


A stúdió nemrég költözött át a III. kerületbe, ahol nem igazán vagyok jártas, de szerencsére többen indultunk neki, így megúsztam az eltévedés lehetőségét. Odaérve konstatáltuk, hogy egy nagyon hangulatos raktárépületet vett be Viki, ahol felérve a sminkes birodalomban találtuk magunkat. Nem mellesleg ez a helyszín nemsokára még egy izgalmas kezdeményezés színtere lesz, ami még titkos, de amint lehet megosztom majd veletek. Viki nagyon kedvesen reggelivel várt minket, aztán egy kis beszélgetés után belevetettük magunkat a sminkelés világába. Egy kisebb blogger tali is összejött a délelőtt folyamán, részt vett még MaraEszter és Évi a vendégeskedésben.


A további élménybeszámoló előtt, ejtsünk pár szót Viki munkásságáról. A 2006-ban Mesterbajnok címet elnyerő sminkes szépséges munkáit mindenfelé láthatjátok, legyen szó szakmai lapokról, plakátokról, divatbemutatókról, katalógusokról és zsűriként is megtalálható számos versenyen. És hát az iskola...szerintem említettem már, hogy régóta szeretnék elvégezni egy sminktanfolyamot, de vagy nem volt hozzá saját tőkém (anyukám pedig azt gondolta, lehet ez is egy múló hóbort lesz és ahhoz túl drága), vagy időhiány, vagy a bőség zavara állt fent...nekem ezért is volt nagyon izgalmas ez a betekintés, kicsit bambám is figyeltem a dolgokat, bár ebben az is benne volt, hogy kissé nehezen keltem reggel:D Visszatérve, Vikinél már az alapképzés alatt lehetőséget kapnak arra a tanulók, hogy együtt dolgozzanak neves, elismert divatfotóssal, fotográfussal, stylisttal, divattervezővel és a tanfolyam elvégzése után is segítik a tanulók pályafutását.
Nem kevesen érkeznek hozzá más iskolákból is, ebből is látszik, hogy tényleg jól meg kell választani hova jelentkezünk, akármennyire is drága mulatság. Azon kívül hogy tényleg profi, szakmai munka történjen, szerintem fontos az is, hogy ne csak egy papír legyen a kezünkben a végén, hanem szert tehessünk ismeretségekre, gyakorlatra, referenciákra és segítséget kapjunk az elindulásban. Viki ezekben is szuper, és tényleg nagy hangsúlyt fektet arra, hogy szakmailag felkészült tanulók kerüljenek ki a kezei közül. Azt viszont ne felejtsük el, hogy fontos a szorgalom és a gyakorlás is...




Forrás: Viki

Dóri Eszterre varázsolt sminket Viki segítségével, én pedig az egyik tanulónak ültem modellt, akitől cicás szemet és piros szájat kaptam.





Képek: Nóri 

Eszter kikérdezte Vikit arról is, hogy látja a magyar lányok sminkelési szokásait, mik a legnagyobb hibák, a válaszokat ITT olvashatjátok, Eszter beszámolójában.

Innen is köszönöm, hogy részt vehettem ezen az érdekes kiruccanáson, egy élmény volt, és örülök nagyon az új találkozásoknak is.

Járt valaki sminksuliba vagy tervezitek hogy elvégeztek egyet? Nagyon kíváncsi vagyok mindenféle élményre, véleményre:)

2013. március 23., szombat

S-he körömlakk- 281

Nemrég kaptam egy csomagocskát a DM jóvoltából, amiben három termék lapult a S-he új kollekciójából. Az egyik egy szépséges világoskék körömlakk, amilyenre már egyébként is vágytam mostanában.

Sajnos volt már rossz tapasztalom régebbi S-he körömlakkal, kíváncsian vártam ez hogy fog teljesíteni. Az ecsete nekem még mindig túl hosszú és vékony, nem annyira könnyű a felvitel vele. Az első rétegnél hajlamos csíkozódásra, ha nem találjuk el a megfelelő mennyiséget, ami igencsak nehéz. A másodikkal viszont lehet korrigálni, két rétegben láthatjátok a képeken. Száradása nem szuper gyors, de nem is lassú, átlagosnak mondható. (Kivéve ha sikerül túl vastag réteget felvinni, mint nekem a másik kezem pár körmén :D) Tartósságát tekintve viszont ez nem kopott meg már másnapra, sőt három napja koptatom jó állapotában, pedig most fedőlakk sincs rajta. A színe nagyon tetszik, de -sajnos a képeken nem annyira látszik-felkenve türkizes beütése van szerintem, nem olyan babás, mint az üvegben.
Összességében ez már meggyőzőbb, lehet benevezek másik színre is. Erről jut eszembe, az árnylatoknak csak számuk van, részemről szeretem ha nevet is kapnak.



A gyűrűsujjamra a kívánságlistás essence cool breeze fedőlakk került (kedden sikerült a Mammutban lecsapnom rá végre), ami imádnivaló, de nem vesz fel szerintem elég glittert, kicsit szenvedős volt felvinni annyit, amennyit láttok és rendezgetni. Ettől függetlenül biztos fogom használni eleget, mert gyönyörű.


Szeretitek a S-he lakkokat?:)