2012. szeptember 3., hétfő

Kedvenc arcápolási termékeim

Csak úgy mint a hajamnál, régebben sokféle terméket kipróbáltam az arcomra/használtam egyidejűleg, aztán rájöttem ugyebár, hogy a kevesebb sokszor több:) Itt láthatjátok, hogy mostanában mik a kedvenceim.



Gerovital Plant vitaminos arclemosó tej: 

 "A Herbatonic komplexumnak és az A-vitaminnak köszönhetően nagymértékben hozzájárul a bőr hidratálásához, táplálásához és vitaminizálásához. A szerves havasi gyopár kivonatés az A-vitamin fokozott védelmet nyújtanak a kollagén és elasztin rostok számára, hozzájárulva ezáltal a ráncok kialakulásának megelőzéséhez és a meglévő ráncok kisimításához, kímélve a bőrt a mindennapos stressztől."

Még egy DM kuponos akció alkalmával szereztem be és nem bántam meg. Korábban arclemosásra nem ilyen jellegű termékeket használtam, hanem a tipikus habzó arctisztítókat, ennek viszont krémes állaga van. Én reggelente szoktam áttörölni vele az arcomat, valamint a sminklemosást is elvégzi rendesen, szóval nem vettem külön sminklemosót már egy ideje. Nagyon szeretem, mert nem csak tisztít, hanem hidratál és táplál.

A flakon elején van egy 20+ jel, ami gondolom azt jelenti, hogy 20 éven felülieknek ajánlják a ránctalanító hatása miatt. Én ennek örülök, mert megmondom őszintén, hogy 26 éves korom ellenére nem nagyon erőltetem a ránctalanító termékek használatát, de valamit akartam már, szóval ez így jól is jött.

Baviphat barackos peeling gél:

"A természetes cellulóz összetevők tisztítják a pórusokat és eltávolítják az elhalt bőrsejteket."

Arcradírt hetente általában egyszer szoktam használni. Nekem nagyon bejön ez a termék, sokkal jobban szeretem, mint a régebben használt szemcsés radírokat. Finoman távolítja el, amit kell és jól tisztít. (az illatát pedig imádom!)

Sunfleur sejtregeneráló éjszakai krém:

Hidratálókrémként még mindig a Sunfleur éjszakai krémjét használom (bár bevallom most nyáron kevesebbet használtam), amiről itt már volt szó: http://babusbeauty.blogspot.hu/2012/03/sunfleur-uborka-krempakolas.html Emellett nappalinak még mindig megvan a Hamalaya Herbals, ami egy könnyű krém, de még is jól hidratál/táplál, valamint nemrég pár helyen kicsit leégtem és arra is jó volt nekem.

Sunfleur uborkás és csokis arcpakolás:

"Az uborka kivonat mélytisztító hatású, visszaállítja a bőr hidratáltságát. A ginkgo biloba vérkeringést serkentő, jó hámképző, érfal erősítő, energiát ad a sejteknek, leköti a káros szabadgyököket így késlelteti az öregedését. Mindezt erősíti E és B5 vitamin, valamint a barna tengeri alga ásványi anyag tartalma."

"A stimuláló, regeneráló kakaó-, és shea-vaj kiváló hatással van a bőr egyensúlyára, a hidroizált agyag pedig selymes bőrt biztosít a krémpakolás használójának. Anti-oxidáns anyagokban, telítetlen zsírsavakban, linolsavban gazdag. A hidegen sajtolt szőlőmag olaj szabadgyök megkötő képessége az E vitamin 50-szerese, így kiváló anti-ageing hatással bír. Ásványi anyagokban gazdag. Csokoládé illata boldogság érzetet ad."

Arcpakolást általában heti egyszer szoktam alkalmazni, az előzőnél említett bejegyzésben írtam már az uborkás pakolásról, ami időközben elfogyott és a csokisat vettem meg utódjaként. Hatásilag nekem az uborkás jobban  tetszett, de ez is jól hidratál és isteni illata van, viszont volt, hogy kijött pár kicsi piros folt az arcomon:/

Hát azt hiszem mostanában ennyi:)

Nektek milyen arcápolási termékek váltak be legjobban?

2012. augusztus 31., péntek

Makeup Academy rúzs - Shade 4, 12

ITT már volt szó két Makeup Academy termékről, köztük egy rúzsról, a 3-as árnyalatról. (még mindig utálom, hogy nincsen nevük!) Még szülinapomkor újra rendelésre adtam a fejemet, amiben ismét helyet kapott pár Makeup Academy szépség. Én Edittől rendeltem őket és megint minden rendben volt, köszönöm:)


Shade 12, 4

Elég sokat nézelődtem, mire eldöntöttem melyik színeket válasszam a rúzsok közül. Nem volt egyszerű, ugyanis nem tudom én vagyok e a béna (:D), de nem igazán találtam normális teszteket. Az egyik színt sikerült is kicsit benéznem, na de erről később.


Shade 12, 4 

A véleményem nem változott, ár/érték arányban fantasztikus termékekről van szó! Krémesek, könnyű a felvitelük, viszonylag tartósak, egyenletesen kopnak, a csomagolásukat is szeretem, külön plusz pont az alja, ami a rúzs színét adja vissza. (csak az a fránya név ami hiányzik...)


Shade 12, 4

A négyesnél kicsit erősebb rózsaszínre számítottam, de aztán jó barátok lettünk, hétköznapokra is nagyon jól használható szín szerintem. Valamivel kevésbé pigmentált mint a többi, többször át kell menni a számon, hogy elérjem a kívánt színt, de tapasztalataim alapján a világosabb árnylatoknál általában ez a helyzet.


Shade 4,12

A másik az amit kissé benéztem. Az alapszíne nagyon szép pinkes, imádnám, de csillámos. Nem sok tesztet találtam róla, mielőtt megrendeltem, de amit igen, azon nem láttam, hogy ez ennyire tele van csillámokkal. Én sajnos nem igazán szeretem (már) az ilyen rúzsokat. Reménykedtem benne, hogy talán a számon jobban fog tetszeni, de nem, nekem "túl sok".
Szóval aki igényt tartana rá így (egyszer volt a számon), annak szívesen elküldöm. Írjon egy hozzászólást a bejegyzés alá és ha többen lesztek akkor vasárnap sorsolok:)


Shade 4,12

Próbáltatok már a Makeup Academy terméket? Bevált?:)

2012. augusztus 27., hétfő

Mindennapok #1

Még egy korábbi játéknál elég sokan írtátok, hogy örülnétek személyesebb bejegyzéseknek. Másoknál is tetszenek az ilyesmik, így első körben úgy gondoltam, hogy minden héten csinálnék egy kis összeállítást a hetemből, amiben mindenféle lenne. Remélem tetszeni fog nektek:)

                                                                 Kresz vizsgára készültem                                                                                                    

Egy jó csirkeburger

Vaníliás kávé (nem nagyon ihatok kávét,de néha muszáj)

I am akciós vásárlás részlet

Lazac pikáns szószban zöldségekkel

Római Part

Egyik barátnőm lánybúcsúja-kérdések felesekkel:D

Új kedvenc sorozat, gyorsan ledaráltam az első évadot

2012. augusztus 23., csütörtök

C&A akciós ékszerek

Múlt héten benéztem egy C&A-ba (MOM park) és örömmel konstatáltam, hogy le van árazva sok ékszer. Sajnos gyűrűkből nem nagyon volt már a méretemben, de két nyakláncra és egy karkötőre sikerült lecsapnom:)



2990 Ft helyett 550 Ft

2290 Ft helyett 290 Ft 

3490 Ft helyett 550 Ft

Ti zsákmányoltatok valamit?:)

2012. augusztus 22., szerda

Too Faced Lash Injection szempillaspirál

A Look Of Love szettben volt ez a termék, ami a második Too Faced spirálom, a Lashgasm után. Hogy melyiket szeretem jobban hamarosan kiderül:)


A csomagolása semmi csicsa, elég egyszerű, de nekem tetszik nagyon, a fekete-rózsaszín összeállítás és a kis sminkelős csajszi ábra főleg:)


A keféje "hagyományos" és kicsit duci, ettől függetlenül szerintem egyszerű a használata, nem kentem még soha össze vele semmit. A végén általában kissé sok festéket vesz fel, de ezt egy laza mozdulattal meg lehet oldani. (mostanában nem ez az első spirál, aminél ezt tapasztaltam)

Felvitele könnyű, nem kell ezerszer átmenni rajta, hogy kellő hatást érjünk el vele. Sőt oda kell figyelni, hogy ne vigyünk fel túl sokat, mert akkor eléggé pókháló hatása lesz és néhol összeragadnak a pillák. Hatása... hát igen, dúsít, hosszabbít, elég tartós is, de szerintem azért nem extrém módon, ahogy ígéri. Összességében nem egy rossz spirál, de többet szoktam a Lashgasm után nyúlni.




Próbáltatok már Too Faced spirált? Bevált?:)

2012. augusztus 16., csütörtök

Kincsek az ebay-ről III.

Ismét összejött pár dolog:)


http://www.ebay.com/itm/New-Ladies-Cool-Punk-Rock-Rose-Gold-Tone-Metal-Spike-Rivet-Hair-Band-Pony-Tails-/221040021456?pt=Fashion_Jewelry&hash=item3377030fd0#ht_5134wt_1271 (ezt én licitálósan vettem régebben, 1,3 dollárért)

http://www.ebay.com/itm/New-Ladies-Mirrored-Metal-Spike-Rivet-Studs-Semi-Circle-Hair-Tails-Ponytail-Free-/221041372295?pt=Fashion_Jewelry&var=&hash=item337717ac87#ht_5748wt_1139 (ezt is licitálósan, 2,25-ért)


http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290717760581&ssPageName=ADME:B:EOIBSA:US:3160#ht_2490wt_906 (pont ilyet sajna nem találtam már, de van sok hasonló szépség)

http://www.ebay.com/itm/Vintage-Punk-Gothic-Rock-3-tier-Women-Spike-Stud-Rivet-Stretch-Bracelet-Bangle-/200805749903?pt=UK_Jewellery_Watches_CostumeJewellery_CA&var=&hash=item2ec0f4948f#ht_5860wt_1139 (akinél vettem nála már nincsen, de itt megtaláljátok)


http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250941620790&ssPageName=ADME:L:OU:US:1123#ht_4285wt_1037

http://www.ebay.com/itm/V4793-New-Fashion-Jewelry-Peach-leopard-multi-pearl-Bangle-Bracelet-sets-/221075546827?pt=Fashion_Jewelry&hash=item33792122cb#ht_2952wt_1037 (ezzel volt egy kis probléma, az út során megsérült, kiesett a leopárdos szívecske a keretből, de visszatérítették az árát, én meg pillanatragasztóval megcsináltam, bár nem hiszem, hogy sokáig fog tartani, de addig legalább jó:D)


http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330695830249&ssPageName=ADME:L:OC:US:3160#ht_4267wt_1037 (ezüst színben is megtaláljátok nála)

Vettetek mostanában valamit ebay-en?:)

2012. augusztus 10., péntek

Sale Sale Sale!

Már egy ideje javában tombolnak a leárazások és igeeen, nagyon szeretek ilyenkor vásárolni, jó kis cuccokhoz lehet töredékáron hozzájutni. Az egyetlen problem az lehet, hogy nincs már méret, ezért valahogy jól kell kiszámítani a vásárlást. Volt amivel így jártam sajnos, de azért sikerült jó pár cuccot beszerezni:) (van köztük pár teljes áras is, de azok leginkább basic termékek)

Tally Weijl



Sál - 2595 Ft helyett 600 Ft
Fürdőruha felső - 3990 Ft helyett 600 Ft


Ruha - 5995 Ft helyett 1200 Ft



C&A


Pink (előző kép jobban visszaadja a színét) bőrdzseki - 7590 Ft helyett 2790 Ft


Csíkos (élőben neon a narancssárga) felső - eredeti árára sajnos nem emlékszem, 990 Ft -ért vettem leárazva
Megkötős felső - eredeti árára sajnos nem emlékszem, 990 Ft -ért vettem leárazva


New Yorker


Pink felső - eredeti árára sajnos nem emlékszem, 1500-ért vettem leárazva, de azóta még olcsóbb, 990 Ft

H&M


Bőr mini - 5990 Ft helyett 2000 Ft
Rózsaszín mini - 2490 Ft (H&M gyerekosztály:D)


Flitteres felső (szebb a színe élőben) - 3990 Ft helyett 1500 Ft


Neon narancs felső (sajna a színt nem adja vissza teljesen ennél sem) - 2490 Ft


Basic fekete felső - 1290 Ft
Fekete balerina - 2490 Ft



SIX


Karkötő - 2390 Ft helyett 800 Ft


Beszereztetek mostanában valamit a leárazásokon?:)