2011. december 8., csütörtök

Essence Urban Messages körömlakk - it peace

Ugyan nem mostani trendkiadás, de sajnos lemaradtam róla akkor, viszont kedden a müllerben ráakadtam pár termékre az akciós dobozkában. És ebbe a körömlakkba beleszerettem, ezért úgy gondoltam mindenképp megmutatom:) Amúgy a Corvinban vettem, akkor ott még volt a kékeszöld körömlakkból, meg talán a sárgából és 500 Ft körül vannak.

Az alapszíne is nagyon tetszik, korallos rózsaszín, amit még feldob a nagyon szép lila fénye. A felvitele könnyű, két rétegben láthatjátok a körmeimen. Az első réteg hamar megszáradt, viszont a második után sikerült belenyúlnom az egyikbe, úgyhogy valószínűleg kicsit több időt kell adni neki.





Ti vettetek valamit ebből a kollekcióból?

2011. december 5., hétfő

Novemberi kedvencek

Nagyon gyorsan eltelt ez a hónap is, megmondom őszintén sehogy sem állok a karácsonyozással, ideje lenne összeszedni a dolgokat :)
Na de most térjünk rá a kedvencekre:




I love... strawberries&milkshake hab-és tusfürdő:


Volt már málnás-szedres meg dinnyésem is, de eddig ez az abszolút kedvenc, imádom az illatát!

Baviphat barackos peeling gél:


Az illata isteni, friss őszibarackos. Hatása ugyanaz, mint egy arcradírnak, tisztítja a pórusokat és eltávolítja az elhalt bőrsejteket. Viszont nincsenek szemcsék benne, nem fizikailag dörzsöl. Könnyű, rugalmas, "gumis" állaga van, használata után friss, puha lesz az arcbőröm :)

Balea málnás testápoló hab:


Igen, imádok mindent, ami gyümölcsös, a málnás termékeket pedig kiváltképp :) Nagyon finom illata van, ami elég tartós is. Nagyon könnyű az állaga, hamar beszívódik és tényleg frissé és puhává varázsolja a bőrömet.


Christina Aguilera by Night EDP:

Nagyon tetszik az üvege és az illata is, ami viszont kissé tömény, kevés is elég belőle és elég tartós.


A Max Factor Max Effect szájfényekről, a Lora szempillaspirálról és az essence icy princess körömlakkról készült már külön bejegyzés.


e.l.f. bamboo complexion ecset:


Annyira jó puha és könnyű vele dolgozni.

e.l.f. matte lip color:


Múltkori rendelésemkor mindenképp szerettem volna egy ilyet kipróbálni. Nagyon sajnálom, hogy csak 4 színben kapható, tesztek alapján kettőt rögtön ki is zártam, végül a Natural árnyalat mellett döntöttem. Itt láthatjátok a számon. Krémes, könnyű a felvitele, én hétköznapokon használtam sokat, vagy erős szemsminkekhez. Az egyetlen gond vele, hogy eléggé szárítja a számat.

Catrice enter wonderland szemhéjpúder duo - Miracle Heaven:


Pár hete megint rájöttem, hogy alig van sötétkék szemhéjpúderem, aztán rátaláltam erre, ami már megvan egy ideje, de nem igazán használtam, pedig szépséges :)



river island fülbevalók asos-ról és leopárdos gyűrű ebay-ről

És egy kicsit más: Imádom a teákat, télen pedig főleg jól esik. Ez a bögre pedig a kedvencem már évek óta:)


+zene
Egyik kedvenc magyar zenekaromtól az egyik kedvenc számomra elkészült a klip.



Nektek mik voltak a kedvenceitek?:)

2011. december 2., péntek

Lora szempillaspirál

Hát ez a szempillaspirál az egyik kedvencemmé vált mostanában. Az essence smokey eyes spirál mellett Ő a második olcsó spirál, amire tényleg azt mondom, hogy ennyi pénzért ilyen jó spirált...

Na de akkor nézzük is:


A csomagolása szép, fekete alapon ezüst felirat, egyáltalán nincs "olcsó hatása". Csak sajnos a felirat eléggé kopik.
Viszont emlékszem, hogy volt régebben egy hasonló L'oreal spirálom, vagyis szerintem a csomagolása pont ilyen volt, csak rajta volt a márkanév, meg talán még több felirat.


Mint a szemhéjpúder palettánál, ezen is pontosan rajta van a gyártási dátum és a lejárat, valamint az összetétel.
Én egy időben a gumis, tüskés fejű spirálokért voltam oda, de az essence smokey eyes és ez sem olyan, "normál" keféje van.


Használatnál kicsit sok festék kerül a kefére, de egy húzással meg lehet ettől szabadulni. Maga a festék elég büdös, de hát ez legyen a legnagyobb baj :D
A felvitele könnyű, szépen szétválaszt, hosszabbít és ívelt pillák lesz a végeredmény. És ami nagyon jó, hogy tartós! Több spirálnál is tapasztaltam, hogy egy idő után elveszítik a szempilláim a tartásukat, de ennél nem.
És nem is "morzsolódik", kenődik el a festék, nem tapasztaltam még olyat, hogy a szemem alatt bármi maszat lett volna.

Előtte/utána:

Itt pedig teljes sminkkel:

A véleményemet nem befolyásolja az, hogy a terméket a Lora-tól kaptam tesztelésre. Minden bejegyzésben a saját tapasztalataimat írom le.

Nektek melyik a kedvenc spirálotok mostanában?:)

2011. november 24., csütörtök

Max Factor Max Effect Gloss Cube

Már egy ideje terveztem, hogy írok ezekről a szájfényekről, ugyanis nagyon megkedveltem őket. Nekem három szín van meg, a 01-es Soft Rose, a 09-es Wild Cherry és a 10-es Sweet Cassis.
Az első egy nagyon finom, halvány szín, hétköznapokon szoktam használni leginkább, a másik kettő pedig elég erőteljes.



Az applikátoruk elég pici, ami egyrészről kicsit zavaró, mert kevés festéket vesz fel, így többször bele kell mártani, hogy elegendő mennyiséget tudjunk felvinni. Viszont nekem a vékonyka szájam miatt jó, könnyebben, szebben lehet dolgozni vele.
Állaguk kicsit sűrűbb szerintem, mint az átlag szájfényeknek, de nem ragadnak, könnyű a felvitelük.
Egyenletesen fednek, nem ülnek meg a redőkben és még nem igazán találkoztam ennyire tartós szájfénnyel! Bár a rózsaszín kicsit kevésbé tartós szerintem, de a másik kettő... 4-5 órát simán kibírnak, sőt még később is marad egy halvány szín a szájon. Egyenletesen, szépen kopnak. Volt, hogy véletlenül belenyúltam az ujjammal, de akkor sem maradt ott egy csúnya "ujj nyom" :D És ami még nagy plusz pont, nem szárítják a számat.
12 színben kapható, biztos, hogy be fogok szerezni még más árnyalatot. 1800 Ft-ba kerülnek a DM-ben.

01

09

10

Próbáltátok már ezt a szájfényt?

A véleményemet nem befolyásolja az, hogy a Max Factortól kaptam a terméket. Minden bejegyzésben a saját tapasztalataimat írom le.

2011. november 22., kedd

Catrice körömlakk - Sweets For My Sweets

Írtam már a kedvences bejegyzésben erről a lakkról, most a körmeimen is láthatjátok, megpróbáltam készíteni olyan képeket is, amiken látszik a fénye, valamennyire sikerült :)

Ahogy írtam egyszerűen imádom a színét, nagyon szép rózsaszín, lilás fénnyel. Egy rétegben elég halovány, két rétegben láthatjátok a körmeimen. A felvitele viszont sajnos nem a legegyszerűbb, szerintem a képeken is lehet látni, hogy nem is sikerült tökéletesen. Nehéz egyenletesen felvinni és néha kis "pukli" lesz, talán túl folyós az állaga. ( simán a körmömre és alaplakkra is próbáltam már ) Szóval ha tudok ilyesmi színű körömlakkot, aminek könnyebb a felvitele, szóljatok nyugodtan :D Egyébként nincsen ebből a fajta Catrice lakkból más színem, úgyhogy nem tudom, hogy csak én fogtam e ki olyan színt, ami "gyatrább".




Szeretitek a Catrice lakkjait?

2011. november 18., péntek

Napi smink - Lora

Az előző bejegyzésben mutatott palettával készítettem sminket valamelyik nap. Sajnos teljesen nem adják vissza a képek, de nekem nagyon tetszett ez a színkombináció :)





Használt termékekért katt:

2011. november 17., csütörtök

Lora három részes szemhéjpúder

Már régebb óta szemeztem a Lora termékekkel, nemrég adódott lehetőségem kipróbálni két terméket, aminek nagyon örülök. Első tesztalanyom egy három részes szemhéjpúder volt.

Lora 3 részes szemhéjfesték- 6 ( bocsi a vakuért, de itt szebben kijönnek a színek )

A csomagolása egyszerű, jól záródik, strapabíró. Viszont eléggé gyűjti az ujjlenyomatokat és karcolódik. A teteje átlátszó, jól látszódnak a színek, ami előnyös, ha több ilyen palettánk van, nem kell nyitogatni melyik-melyik. Az alján pedig fel vannak tüntetve az összetevők, valamint a gyártási dátum és az eltarthatóság.



Kinyitva három szépséges, jól kombinálható színt találunk. Mindegyiknek nagyon szép fénye van. Az első egy fehér, a második egy lila kicsit kékes fénnyel, a harmadik ( szerintem a legszebb ) egy sötétkék lilás-világoskékes fénnyel. Van hozzá applikátor is, én már nem nagyon szoktam használni ilyeneket, de ha épp nincs nálunk más, akkor jól jöhet. Egyébként a szemhéjpúderek illata ilyen tipikus púderes illat, biztos tudjátok mire gondolok :)
Nagyon kíváncsi voltam, mit tud egy ilyen olcsó termék. Azt kell, hogy mondjam, nem okozott csalódást. Azon kívül, hogy szépek a színek, könnyű a felvitelük, jól pigmentáltak. Mondjuk azért kicsit eltérőek, a legkevésbé pigmentált a fehér, a legjobban a sötétkék. Voltam már bulizni is a palettával készített sminkben, és tartósnak bizonyult. ( minden szemhéjpúder alá rakok szemhéjalapozót, de így is eltérőek )
Egyetlen probléma van vele, hogy eléggé porozódik, de azt is inkább csak a palettában, ahogy vittem fel a szemhéjamra, alig potyogott le.
Összességében szerintem mindenképp megéri a termék, meg tudjátok vásárolni 100 Ft-os vagy egy euros boltokban. A www.loracosmetics.hu oldalon pedig szét tudtok nézni a termékek között.

alap nélkül 

alappal

A véleményemet nem befolyásolja az, hogy a terméket a Lora-tól kaptam tesztelésre. Minden bejegyzésben a saját tapasztalataimat írom le.

Próbáltatok már Lora terméket? Bevált?